Foxconn در کارخانه اوهایو خودروهای برقی برای Lordstown Motors و Fisker می سازد – TechCrunch

بر اساس توافقی که روز پنجشنبه اعلام شد ، فاکسکان خودروهای برقی برای Lordstown Motors و دیگر شریک خود Fisker Inc در کارخانه سابق GM در اوهایو خواهد ساخت.

Lordstown Motors ، شرکت خودروسازی برقی که از طریق ادغام با یک شرکت خریداری ویژه معامله عمومی شد ، پنجشنبه اعلام کرد که برای فروش کارخانه 6.2 میلیون فوت مربعی خود با Foxconn به توافق غیر الزام آور دست یافت. Lordstown این کارخانه را در سال 2019 از جنرال موتورز خریداری کرد.

بر اساس این توافق ، که هنوز بسته نشده است ، Foxconn مبلغ 230 میلیون دلار برای این تسهیلات پرداخت می کند. این قرارداد دارایی های خاصی مانند خط مونتاژ موتور هاب Lordstown ، ماژول باتری و خط بسته بندی و برخی حقوق مالکیت معنوی را شامل نمی شود. Foxconn همچنین 50 میلیون دلار از سهام عادی Lordstown را خریداری می کند.

این شرکت ها گفتند که در مورد قرارداد تولید قرارداد برای Foxconn برای مونتاژ وانت کامل Lordstown’s Endurance در تاسیسات مذاکره می کنند. رسیدن به یک قرارداد تولید قرارداد است شرط بسته شدن خرید تسهیلات طرفین توافق کرده اند که ترتیبات صدور مجوز برای برنامه های اضافی وانت را بررسی کنند.

این معامله در یک لحظه حساس برای Lordstown Motors ، یک استارت آپ با نقدینگی محدود SPAC که اوایل امسال تعدادی گمراهی داشت ، صورت می گیرد. در ماه آگوست ، این شرکت Daniel A. Ninivaggi ، مدیر اجرایی قدیمی خودرو و رئیس سابق هلدینگ شرکت Carl C. Icahn را به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره استخدام کرد. این انتصاب پس از ماه ها هیاهو در شرکت ، از جمله استعفای بنیانگذار و مدیرعامل آن ، استیو برنز ، انجام شد. مدیر مالی خلیو رودریگز به دنبال گزارش ناامیدکننده درآمد سه ماهه اول استعفا داد که نشان می دهد این شرکت بیش از حد انتظار سرمایه مصرف می کند و نمی تواند به اعداد پیش بینی شده برای تولید وانت برقی استقامت خود برسد.

هدف این مشارکت ، ارائه هر دو لردستون موتورز و فاکس کان در بازارهای مقیاس پذیر تولید خودروهای برقی در آمریکای شمالی است. این شامل مشارکت فعلی Foxconn با شرکت EV Fisker Inc. (لوردستون و فیسکر شرکتهای جداگانه ای هستند و ارتباطی ندارند.)

در ماه مه ، فیسکر با Foxconn موافقتنامه ای را امضا کرد تا در قالب برنامه ای به نام Project PEAR ، یک خودروی الکتریکی جدید توسعه و تولید کند. تولید خودروی Project PEAR که مخفف Revolution Electric Automotive Revolution است ، با نام تجاری Fisker در آمریکای شمالی ، اروپا ، چین و هند به فروش می رسد. فیسکر در مصاحبه ای در ماه آگوست به TechCrunch گفت ، پیش تولید پیش بینی می شود در ایالات متحده تا پایان سال 2023 آغاز شود و سپس تا سال بعد افزایش یابد.

فیسکر محل تولید ایالات متحده را فاش نکرد. فیسکر در آن زمان خاطرنشان کرد که تصمیم نهایی با Foxconn خواهد بود.

فیسکر روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای از اخبار Foxconn استقبال کرد.

هنریک فیسکر در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: “دستیابی به اهداف کلیدی برنامه مانند زمان عرضه به بازار ، دسترسی به یک اکوسیستم تأمین کننده توسعه یافته و اهداف کلی هزینه همه عوامل مهمی در تصمیم گیری برای استقرار تولید در اوهایو بودند.” از زمان امضای توافقنامه با Foxconn در اوایل سال جاری ، ما به طور فشرده ای روی همه جنبه های پروژه PEAR از جمله طراحی ، مهندسی ، زنجیره تامین و تولید همکاری کرده ایم. تعهد فیسکر به تولید حجم در ایالات متحده امروز با امضای این توافق گام مهم دیگری را بر می دارد. “

Fisker همچنین برنامه خودروی دیگری را با سازنده قراردادی متفاوت در دست اجرا دارد. شاسی بلند Fisker Ocean توسط سازنده قرارداد خودرو Magna Steyr در اروپا مونتاژ می شود. شروع تولید هنوز در راه است تا در نوامبر 2022 آغاز شود ، این شرکت در فراخوان درآمد سه ماهه دوم خود تأکید کرد. تحویل در اروپا و ایالات متحده در اواخر سال 2022 آغاز می شود ، با برنامه ریزی برای رسیدن به ظرفیت تولید بیش از 5000 خودرو در ماه در طول 2023. تحویل به مشتریان در چین نیز انتظار می رود در 2023 آغاز شود.