Founders Factory و G-Force برنامه Seed را برای استارتاپ های متمرکز بر آب و هوا-TechCrunch راه اندازی کردند

شتابدهنده فناوری بریتانیایی Founders Factory در حال پیوستن به نیروهای خود با یک همتای اروپایی برای راه اندازی برنامه بذر پایداری کارخانه بنیانگذاران است. این برنامه که با همکاری G-Force (G برای سبز است) در براتیسلاوا ، اسلواکی راه اندازی شد ، به دنبال سرمایه گذاری و تسریع در استارت آپ های فناوری آب و هوا است.

این برنامه روی کارآفرینانی با استارتاپ هایی سرمایه گذاری می کند که می توانند انتشار گازهای گلخانه ای را در جهان کاهش دهند ، انتقال به اقتصاد دایره ای را تسریع کنند ، راه حل های مسکن و تولید پایدار ایجاد کنند و همچنین به تحرک مناسب برای اقلیم ، تولید غذا/خوراک و جذب/ ذخیره CO2 و متان

این برنامه که با G-Force عمدتا خارج از براتیسلاوا ، اسلواکی اجرا می شود ، به صورت ترکیبی اجرا می شود: ترکیب پشتیبانی از راه دور و شخصی. ایده این است که هر گونه فناوری بوم گردی در هر مکان در جهان می تواند درخواست دهد و به برنامه بپیوندد.

شریک Founders Factory در برنامه Sustainability Seed ، G-Force ، از طرف سندیکای سرمایه گذاران اروپای مرکزی و شرقی از جمله بوریس زلنا (رقم پشت AVG ، که به AVAST با 1.4 میلیارد دلار فروخته شد) ، ماریان گازدیک (Startup Grind) ، حمایت مالی می شود. و سرمایه گذاران در مراحل اولیه پیتر کاللوئی و میکلوس کبور.

برنامه انتخاب شده استارت آپ ها برای سرمایه گذاری Seed تا 150،000 یورو ، شش ماه پشتیبانی از راه اندازی با استفاده از تیم Founders Factory و همچنین معرفی مشتریان بالقوه ، شرکا ، شرکت ها و سرمایه گذاران.

هنری لین فاکس ، مدیر اجرایی کارخانه بنیانگذاران ، می گوید: “با پرورش این اختلال کارآفرینان در خلق چنین مهارت هایی می توانند آینده ای بهتر و پایدارتر برای همه طراحی کنند. با مشارکت G-Force ، Founders Factory Sustainability Seed Program یک برنامه برجسته پیش از تولید خواهد بود که متعهد به ایجاد و حمایت از سرمایه گذاری هایی است که تأثیر مثبتی بر جهان خواهد داشت. “

ماریان گازدیک ، شریک بنیانگذار G-Force ، گفت: “جاه طلبی ما این است که G-Force را با مشارکت برنامه بذر پایداری کارخانه بنیانگذاران ، به یک مرکز نوآوری پایداری در سطح جهانی تبدیل کنیم که در قلب اروپا مستقر است. ”

با گسترش این ایده ، لین فاکس به من گفت: “در این مورد خاص ، به جای اینکه با یک شریک شرکت فردی ، که تا به امروز مدل ما بوده است ، هماهنگ شویم ، می توانیم گروهی از سرمایه گذاران فرشته را گرد هم بیاوریم و این کار را انجام دهیم. بیشتر یک بازی سرمایه گذار مالی محض است. ما فکر می کنیم که در واقع بیشتر مناسب این بخش خاص است. ما همچنین سرمایه اولیه بیشتری را در اختیار شرکت ها قرار می دهیم تا مطمئن شویم آنها می توانند از حداکثر میزان بهره مندی از برنامه استفاده کنند. “

گازدیک افزود که این برنامه با استقرار در اتحادیه اروپا و نه بریتانیا ، می تواند از برخی برنامه های کمک هزینه اتحادیه اروپا نیز استفاده کند.