Fiberplane 7.5 میلیون یورو به دست آورد تا همکاری مشابه Google Docs را در واکنش به حادثه به ارمغان بیاورد-TechCrunch

Fiberplane ، یک استارتاپ اولیه در آمستردام که در حال ساخت نوت بوک هایی برای SRE ها (مهندسان قابلیت اطمینان سایت) است تا بتوانند در مورد یک حادثه مشابه با ویرایش گروهی در Google Doc همکاری کنند ، مبلغ 7.5 میلیون یورو (تقریباً 8.8 میلیون دلار آمریکا) اعلام کرد. ) دانه امروز

این دور توسط Crane Venture Partners و Notion Capital با مشارکت Northzone ، System.One و Basecase Capital رهبری شد.

Micha Hernandez van Leuffen (معروف به Mies) بنیانگذار و مدیر عامل Fiberplane است. وقتی استارتاپ قبلی خود ، Werker در سال 2017 به Oracle فروخته شد ، هرناندز ون لوفن بخشی از یک شرکت بسیار بزرگتر شد که در آن مردم را برای مقابله با خاموشی (که در هر شرکتی اتفاق می افتد) می بیند.

هرناندز ون لوفن به من گفت: “ما همیشه بین معیارها ، سیاهههای مربوط و ردپاها ، آنچه من همیشه این گونه گنج یابی می نامم ، پیش می رفتیم و می فهمیدیم که علت اصلی ریزش یا خرابی چیست.”

وی گفت که این تجربه منجر به چند بینش کلیدی در مورد واکنش حادثه شد: اول ، شما به مکانی متمرکز برای جمع آوری تمام داده های حادثه نیاز داشتید ، و ثانیاً به عنوان یک تیم توزیع شده که یک سیستم توزیع شده را مدیریت می کرد ، به همکاری در زمان واقعی نیاز داشتید ، اغلب در مناطق زمانی مختلف

وقتی اوراکل را در آگوست 2020 ترک کرد ، به این فکر افتاد که به تیم های DevOps و SRE ها قابلیت های ویرایش گروهی مشابهی داده شود که سایر تیم های درون سازمان با ابزارهایی مانند Google Docs یا Notion دارند و ایده ای برای شرکت جدید او شروع به کار کرد. شکل بگیرد

آنچه او با Fiberplane ایجاد کرد یک دفترچه یادداشت مشترک برای SRE است که انواع داده های مختلف را جمع آوری کرده و برای حل این حادثه با هم کار می کند ، در حالی که دارای یک ممیزی طبیعی از آنچه اتفاق افتاده و نحوه حل مسئله است. افراد مختلف می توانند در این نوت بوک شرکت کنند ، همانطور که چندین نفر می توانند Google Doc را ویرایش کنند و آن دیدگاه اصلی را برآورده کنند.

دفترچه یادداشت واکنش حوادث فیبر با انواع داده ها در مورد حادثه.

نمونه نوت بوک مشارکتی Fiberplane با چندین نفر درگیر. اعتبار تصویر: هواپیمای فایبر

هرچند او قصد ندارد آنجا را متوقف کند. چشم انداز بلندمدت یک بستر عملیاتی برای تیم های SREs و DevOps است تا با هر جنبه ای از خسارت برخورد کنند. وی گفت: “این نقطه شروع ما است ، اما ما در حال برنامه ریزی برای گسترش از آنجا به عنوان میز کار SRE هستیم ، جایی که شما همچنین می توانید زیرساخت های خود را کنترل و کنترل کنید.”

امروزه این شرکت دارای 13 کارمند است و در حال رشد است و همانطور که آنها انجام می دهند ، آنها در حال بررسی روش هایی برای اطمینان از ایجاد یک شرکت متنوع و در جستجوی استراتژی های مشخص برای یافتن نامزدهای متنوع تر هستند.

“برای استخدام متفاوت ، ما در حال بررسی مجدد مراحل اصلی قیف خود هستیم. النا بورودا ، مدیر بازاریابی Fiberplane گفت ، تلاش های ما شامل ارسال مشاغل ما در جوامع افراد کم نماینده ، توصیف شغل ما از طریق رمزگشای جنسیتی و تسهیل چارچوب زمانی بیشتری برای باز ماندن مشاغل است.

وی گفت در حالی که هرناندز ون لوفن در آمستردام مستقر است ، این شرکت افرادی را در انگلستان ، برلین ، کپنهاگ و ایالات متحده استخدام کرده است. برنامه این است که آمستردام به عنوان یک مرکز اصلی در زمان بازگشایی دفاتر به دلیل وجود اکثر کارکنان در آنجا قرار گیرد.