Epic Games در ماه اکتبر Houseparty را تعطیل می کند ، از جمله ویژگی چت تصویری “Fortnite Mode” – TechCrunch

Houseparty ، برنامه چت ویدئویی اجتماعی که توسط سازنده Fortnite ، Epic Games ، با قیمت 35 میلیون دلار در سال 2019 خریداری شد ، در حال تعطیلی است. این شرکت می گوید Houseparty در اکتبر متوقف می شود وقتی برنامه برای کاربران فعلی خود متوقف می شود. با این حال ، امروز از فروشگاه های برنامه حذف می شود. در ارتباط با این حرکت ، ویژگی “Fortnite Mode” Epic Games ، که از Houseparty برای ایجاد گپ ویدئویی برای گیمرهای Fortnite استفاده می کرد ، نیز متوقف می شود.

Houseparty در سال 2015 تأسیس شد و راهی را برای کاربران فراهم کرد تا در چت ویدیویی گروهی با دوستان شرکت کنند و حتی بازی هایی مانند Uno ، چیزهای بی اهمیت ، Heads Up و دیگران را انجام دهند. سال گذشته ، Epic Games Houseparty را با Fortnite ادغام کرد ، در ابتدا به گیمرها اجازه می داد در حین بازی از فیدهای دوستان خود دیدن کنند ، سپس بعداً پشتیبانی مستقیم از گیم پلی بازی مستقیم به Houseparty اضافه کرد. در آن زمان ، به نظر می رسید که این ادغام ها هدف نهایی هستند و توضیح می دهند که چرا Epic Games ابتدا استارتاپ اجتماعی را خریداری کرده است.

اکنون ، تنها بیش از دو سال پس از اعلام خرید ، و کمتر از نیم سال از زمان پشتیبانی از پخش زنده به برنامه ، Houseparty تعطیل می شود.

این شرکت هیچ بینش جامعی در مورد آنچه در نگاه اول به عنوان اعتراف به شکست در سرمایه گذاری در خرید آن احساس می شود ارائه نداد. اما واقعیت این است که Epic Games ممکن است چیزی بزرگتر از چت تصویری داشته باشد. با این اوصاف ، تنها چیزی که Epic Games امروز می گوید این است که تیم Houseparty دیگر نمی تواند توجه لازم را به برنامه داشته باشد – بیانیه ای که نشان دهنده یک تصمیم اجرایی برای تغییر تمرکز تیم روی مسائل دیگر است.

در حالی که هیچ یک از اعضای تیم Houseparty در نتیجه این حرکت رها نمی شوند ، به ما گفته می شود ، آنها به تیم های دیگر ملحق می شوند و در آنجا روی روش های جدیدی کار می کنند تا امکان “تعاملات اجتماعی” را در خانواده محصولات Epic Games فراهم کنند. به در اطلاعیه این شرکت اشاره شد که این ویژگی های اجتماعی در مقیاس metaverse طراحی و ساخته می شوند.

“metaverse” یک کلمه کلمه ای است که به طور فزاینده ای استفاده می شود و به یک محیط مجازی مشترک اشاره می کند ، مانند مواردی که توسط سیستم عامل های بازی آنلاین در مقیاس بزرگ مانند Fortnite ، Roblox و دیگران ارائه می شود. فیس بوک نیز ادعا می کند که metaverse گام بعدی بزرگ برای شبکه های اجتماعی است ، به طوری که مدیرعامل مارک زاکربرگ آن را “اینترنت تجسم یافته ای است که شما به جای آن فقط به آن نگاه می کنید”.

تا حدی ، Fortnite با ارائه تجربیات غیر بازی مانند کنسرت های آنلاین که به عنوان نماد خود در آن شرکت می کنید ، و سایر رویدادهای زنده ، شروع به پذیرش metaverse کرده است. Houseparty در آستانه تعطیلی ، با رویدادهای زنده ای که کاربران در کنار دوستانشان آنها را تماشا کرده و در آنها شرکت می کردند ، بازی می کرد.

سخنگوی Epic Games به TechCrunch می گوید که تیم Houseparty روی تعدادی پروژه دیگر که بر مسائل اجتماعی تمرکز دارد کار کرده است (و همچنان به کار می کند). به گفته ما ، برخی از “پروژه های متعدد و بزرگتر” که Epic Games در دست ساخت دارد ، هنوز فاش نشده است.

از نظر محصولات اجتماعی ، فناوری Houseparty در حال حاضر تمام چت صوتی Fortnite را پشتیبانی می کند و ویژگی هایی که آنها ایجاد کرده اند از طریق خدمات Epic Games به طور گسترده در دسترس توسعه دهندگان است. آنها همچنین بر روی ایجاد تجربیات اجتماعی جدید کار کردند ، که شامل عملکردهای RSVP اجتماعی برای رویدادهای جهانی Fortnite ، مانند کنسرت اخیر آریانا گرانده ، تا رویداد آینده “Operation: Sky Fire” برای همکاری در تلاشها و سایر مکانیک های بازی بود. قابلیت های اجتماعی بیشتر و تجربیات جدید نیز در بستر محتوای ایجاد شده توسط کاربر در Fortnite ، ایجاد حالت ایجاد می شود.

در حالی که بسته شدن برنامه ای که فقط سال گذشته به دلیل همه گیری افزایش یافته بود ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما به نظر می رسد برآمدگی COVID قدرت ماندن را ندارد.

در اوج قرنطینه ، Houseparty گزارش داده بود که در مدت یک ماه 50 میلیون ثبت نام جدید داشته است زیرا کاربران به دنبال برنامه های ویدئویی برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان در زمان تعطیلی جهان هستند. اما با ادامه این بیماری همه گیر ، سایر تجربیات چت تصویری جایگاه بیشتری پیدا کرد. زوم ، که خود را به عنوان یک ابزار ضروری برای کار از راه دور معرفی کرده بود ، به ابزاری برای معاشرت با دوستان بعد از ساعت تبدیل شد. فیس بوک همچنین با شروع اولین چت تصویری “Rooms” در سال گذشته ناهار Houseparty را شروع کرد ، که یک تجربه ویدیویی گروهی مشابه را ارائه می داد. و کاربران بی حوصله به سراغ شبکه های اجتماعی مبتنی بر صدا در برنامه هایی مانند Clubhouse یا Twitter Spaces رفتند.

اعتبار تصویر: اپتوپیا

طبق داده های Apptopia ، Houseparty از زمان وقوع همه گیری به طور مداوم در حال کاهش بوده است. تا به امروز ، برنامه آن در مجموع 111 میلیون بار در iOS و Android بارگیری کرده است که اکثریت (63 میلیون) در iOS است. ایالات متحده بزرگترین بازار Houseparty بود که 43.4 درصد بارگیری ها را به خود اختصاص داد ، پس از آن انگلیس (9.8 درصد) ، سپس آلمان (5.6 درصد) قرار گرفت.

در همین حال ، Epic Games گفت که این برنامه به ده ها میلیون کاربر در سراسر جهان خدمت می کند. این پافشاری می کند که تعطیلی به راحتی انجام نشده و همچنین تصمیم به بستن “حالت Fortnite” به دلیل عدم پذیرش گرفته نشده است.

Houseparty قبل از بسته شدن نهایی خود در اکتبر ، از طریق اعلان های درون برنامه ای به کاربران هشدار می دهد. در آن زمان ، حالت Fortnite نیز دیگر در دسترس نخواهد بود.