Energy Dome برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر ۴۴ میلیون دلار به باتری CO2 خود اضافه می کند

استارت‌آپ ایتالیایی Energy Dome که یک «CO2 باتری» برای ذخیره انرژی های تجدیدپذیر، دور سری B 40 میلیون یورویی (44 میلیون دلار) را بسته است – مجموع جمع آوری شده برای راه حل جدید ذخیره انرژی خود را به 54 میلیون یورو (یا فقط 60 میلیون دلار) می رساند.

این دور توسط Eni Next، بازوی VC شرکتی غول انرژی ایتالیایی Eni، رهبری شد. همراه با Neva SGR، شرکت VC متعلق به گروه بانکی اروپایی Intesa Sanpaolo. سرمایه گذاران موجود نیز شرکت کردند، از جمله سرمایه تاثیر پایدار Barclays، CDP Venture Capital، Invitalia، Novum Capital Partners و 360 Capital. از دیگر سرمایه گذاران این دور می توان به صندوق انرژی ژاپن و Elemental Excelerator اشاره کرد.

ما آخرین بار استارت‌آپ تأسیس‌شده در سال 2020 را زمانی پوشش دادیم که یک سری A 11 میلیون دلاری را در سال 2021 بست – توضیح داد که سیستم آن از CO استفاده می‌کند.2 در یک چرخه حلقه بسته برای ذخیره انرژی تولید شده از منابع تجدیدپذیر (مانند خورشید).

ذخیره سازی برای انرژی های تجدید پذیر مهم است زیرا منابع اصلی تولید انرژی پاک مانند انرژی خورشیدی و بادی متغیر هستند، زیرا نه خورشید همیشه می تابد و نه باد همیشه می وزد. این بدان معناست که انرژی‌های تجدیدپذیر بی‌فایده هستند (همانطور که برخی از سیاستمداران دست راستی تلاش کرده‌اند ادعا کنند) بلکه کربن زدایی شبکه برق با استفاده از این منابع جایگزین (سبز) انرژی مستلزم نوآوری در فن‌آوری ذخیره‌سازی است – جایی که Energy Dome قصد دارد قدم بگذارد. با CO خود2 باتری.

سیستم آن با تغییر ترکیب شیمیایی CO کار می کند2، از گاز به مایع و برگشت به گاز (از طریق فشرده سازی و/یا تبخیر) به منظور تولید گرما – که بسته به اینکه سیستم در حالت شارژ یا دشارژ باشد یا ذخیره می شود یا برای به حرکت در آوردن یک ژنراتور استفاده می شود.

این استارت‌آپ به خاطر یک نگهدارنده گاز اتمسفری بادی پر از CO نامگذاری شده است2 (هنگامی که به شکل گازی است) که جزء اصلی سیستم ذخیره سازی را تشکیل می دهد. دیگر «مواد تشکیل دهنده» کلیدی باتری آن فولاد و آب است و Energy Dome استحکام سیستم را به عنوان یک متمایزکننده اصلی در مقابل راه‌حل‌های ذخیره‌سازی جایگزین نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که طی 30 سال کارکرد هیچ تخریبی ندارد.

همچنین مدعی CO است2 باتری می تواند انرژی تجدیدپذیر را با “75% RTE (AC-AC, MV-MV)” ذخیره کند – به این معنی که برای هر واحد انرژی تجدیدپذیر ذخیره شده، سیستم می تواند 75٪ را برای استفاده بعدی برگرداند – این کار را با هزینه ای که گفته می شود انجام می دهد. نصف قیمت باتری های لیتیومی است. (و استخراج لیتیوم به خودی خود باعث ایجاد نگرانی های زیست محیطی می شود.)

در سال 2021، استارتاپ قصد داشت از سرمایه های سری A برای تجاری سازی فناوری استفاده کند. این شرکت در این زمینه پیشرفت هایی داشته است – گفت که در حال همکاری با “چندین” شرکت برق، تولیدکنندگان مستقل برق و مشتریان شرکتی در بازارهای کلیدی در این مرحله، در بیانیه مطبوعاتی است، و آنچه را به عنوان “خط لوله واجد شرایطی که بیش از 9 گیگاوات ساعت” در بازارها توصیف می کند، تبلیغ می کند. مانند آمریکا، اروپا، آمریکای جنوبی، هند و استرالیا.

بودجه سری B استفاده خواهد شد آنچه را که Energy Dome آن را «حالت مقیاس‌بندی کامل تجاری بر مبنای جهانی» می‌نامد، وارد کنید – اگرچه می‌گوید بر مجموعه‌ای از بازارهای کلیدی تمرکز دارد، که ایالات متحده در میان آنها اصلی است (با توجه به مشوق‌های مالیاتی برای انرژی سبز).

“CO ما2 کلودیو اسپاداکینی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت کلودیو اسپاداسینی، خاطرنشان کرد: باتری برای عرضه به بازار آماده است و پس از بسته شدن دور سری B، ما آماده هستیم تا عملکرد آن را به هر مشتری که در مورد خلاص شدن از شر سوخت‌های فسیلی و جایگزینی با انرژی‌های تجدیدپذیر قابل انتقال است، تضمین کنیم. بیانیه.

این استارت آپ اضافه کرد که انتظار دارد تا پایان سال 2024 دو فریم استاندارد 20 مگاوات تا 200 مگاوات ساعت به صورت تجاری عملیاتی شود – با اشاره به اینکه اولین واحد در حال حاضر در حال ساخت است. ساخته.

آی تیهمچنین گفت که اکنون تمرکز این شرکت بر حفظ شتاب اولیه است، زیرا تنها طی سه سال از شروع عملیات به استقرار در مقیاس تجاری رسیده است.

استفاده از عواید راند در خدمت ارائه تضمین های مالی به مشتریان است تا نشان دهد که این تیم آماده است تا “پوست خود را در بازی” در کنار مشتریان خود در به کارگیری CO2 قرار دهد.2 باتری،» اضافه شد. این سرمایه‌گذاری همچنین از گسترش کسب‌وکار Energy Dome در ایالات متحده حمایت می‌کند تا حداکثر از فرصت‌های ناشی از قانون کاهش تورم و اعتبارات مالیاتی سرمایه‌گذاری مرتبط برای ذخیره‌سازی انرژی در مقیاس ابزار استفاده شود.»