Databricks 8080 Labs را برای افزایش قابلیت های کم کد/بدون کد خریداری می کند-TechCrunch

Databricks امروز اعلام کرد که استارتاپ آلمانی 8080 Labs را خریداری کرده است ، شرکت پشتیبان bamboolib ، یک رابط کاربری گرافیکی محبوب برای تجزیه و تحلیل داده ها و ابزار دستکاری Pandas مبتنی بر پایتون. Bamboolib به دانشمندان داده اجازه می دهد تا به سرعت و به آسانی داده های خود را کاوش کرده و بدون نیاز به نوشتن کد تغییر دهند. آزمایشگاه های 8080 هم نسخه رایگان bamboolib و هم نسخه حرفه ای پولی را با قابلیت های سازمانی اضافی ارائه می دهند. Databricks قصد دارد این ویژگی های رابط کاربری را در بستر Lakehouse خود ادغام کرده و قابلیت های کم کد/بدون کد خود را گسترش دهد.

این اولین خرید Databricks از زمان بسته شدن 1.6 میلیارد دلار سرمایه گذاری سری H در ماه اوت است. در آن زمان ، علی قدسی ، مدیرعامل Databricks به ما گفت که می خواهد این دور را بالا ببرد تا بتواند در این فضا با رقبای خوب خود سرمایه گذاری کند. همانطور که اغلب در مورد شرکتهای با رشد سریع در فضایی رقابتی اتفاق می افتد ، این اغلب به معنای کسب تملک برای خرید استعداد مهندسی و قابلیتهای نرم افزاری برای این کار است.

وی گفت: “همراه با خرید Redash در سال گذشته ، ما تمرکز پایگاه کاربران خود را بر مخاطبان بیشتری که راه حل های کم کد/بدون کد را ترجیح می دهند ، گسترش می دهیم. آوردن قابلیت های ساده به آجرهای داده این یک گام مهم در توانمندسازی افراد بیشتر در یک سازمان است تا بتوانند به راحتی مجموعه های بزرگ را تجزیه و تحلیل و کشف کنند داده هاقدسی در بیانیه امروز خود اشاره کرد.

برای Databricks ، این خرید همچنین تأکید مجدد بر آوردن بستر خود برای دانشمندان داده های شهروندی است که ممکن است تخصص لازم را برای استفاده از ابزارهای خود در غیر این صورت نداشته باشند. “مانند داده ها و AI به یک اولویت استراتژیک برای مشاغل با هر اندازه تبدیل می شود ، بسیار مهم است که همه افراد در یک سازمان بتوانند سوالات خود را بپرسند و براساس آنها اقدام کنند داده ها ، “این شرکت در اطلاعیه امروز خاطرنشان می کند. Databricks ادعا می کند که همراه با ابزارهای خودکار یادگیری ماشین ، خدمات آن به طیف وسیعی از کاربران امکان می دهد تا از داده های خود ارزش استخراج کنند – و همچنین زندگی را برای توسعه دهندگان حرفه ای که می توانند داده های خود را با ابزارهای UI خود ایجاد کرده و سپس آنها را صادر کنند ، آسان تر می کند. کد پایتون هنگامی که آنها نیاز به ایجاد یک پیاده سازی سفارشی تر دارند.

“ما 8080 آزمایشگاه تاسیس کردیم تا سادگی را به پیچیده تبدیل کنیم داده ها وظایف و ایجاد قدرت از داده ها علم و یادگیری ماشین برای همه قابل دسترسی است داده ها توبیاس کرابل ، بنیانگذار 8080 Labs ، می گوید: “با ریشه های منبع باز و چشم انداز باور نکردنی برای تغییر شکل داده ها چشم انداز با طبقه دریاچه ، ما فرصت های بی پایان با آجرهای داده و نمی تواند برای پیوستن به تیم در این سفر هیجان زده تر باشد. “

این دو شرکت جزئیات خرید را فاش نکردند و 8080 Labs هیچگونه سرمایه خارجی از قبل از این فروش دریافت نکرده اند.