CTO فیس بوک پس از 13 سال در این شرکت کنار می رود – TechCrunch

مایک شروفر ، مدیر ارشد فناوری فیس بوک اعلام کرد که از این سمت در سال آینده کناره گیری کرده و به عنوان یک عضو ارشد در این شرکت به سمت نیمه وقت منتقل می شود. این یکی از بزرگترین خروج های رهبری برای فیس بوک در حافظه اخیر است.

اندرو باسورث ، مدیر اجرایی قدیمی که اخیراً رهبری آزمایشگاه های فیس بوک واقعیت را بر عهده داشته ، جایگزین وی می شود. بوسورث در نقش جدید خود رهبری سازمان AR/VR را ادامه خواهد داد.

مدیرعامل مارک زاکربرگ یادداشتی را درباره خروج در اتاق خبر این شرکت به اشتراک گذاشت:

می خواهم لحظه ای از شریپ بخاطر مشارکت های خارق العاده اش در جامعه و شرکت ما در 13 سال گذشته تشکر کنم. او تقریباً در هر کاری که انجام داده ایم نقش مهمی ایفا کرده است – از ایجاد و مقیاس بندی تیم های ما تا راهنمایی بسیاری از رهبران اصلی ما ، و از کمک به ما برای توسعه فناوری های جدید مانند AI و VR تا اجرای زیرساخت ها و خدمات تجاری ما در مقیاس جهانی. من و شرپ در این سالها همکاری نزدیکی داشتیم و علاوه بر اینکه یک رهبر عالی بود ، او همچنین یک شخص عالی و یک دوست صمیمی است.

شروفر در یک پست فیس بوکی نوشت: “این تصمیم دشواری است زیرا من چقدر فیس بوک را دوست دارم و از آینده ای که با هم می سازیم بسیار هیجان زده هستم.” “این تغییر نقش به من اجازه می دهد تا زمان بیشتری را به خانواده و تلاش های خیرخواهانه شخصی خود اختصاص دهم و در عین حال در ارتباط عمیق با این شرکت باشم که در ابتکارات کلیدی از جمله جذب و توسعه استعدادهای فنی و توسعه سرمایه گذاری های هوش مصنوعی خود در فناوری های مهم مانند PyTorch فعالیت می کند. ”

در حال بروز رسانی