Cover، یک سازنده خانه مدولار که پس از تسلا الگوبرداری شده است، 60 میلیون دلار سری B – TechCrunch جمع آوری کرده است.

در حال حاضر استارتاپ های زیادی روی طراحی خانه مدولار کار می کنند. یکی از جالب‌ترین آنها Cover است، یک شرکت هفت ساله مستقر در لس آنجلس که می‌گوید پانل‌های دیوار، کف و سقف کاملاً کامل را در کارخانه خود تولید می‌کند، سپس آنها را روی یک کامیون استاندارد حمل می‌کند و در محل مونتاژ می‌کند – بدون جرثقیل. .

مصالحی که در آن استفاده می شود فولاد سبک وزن برای اسکلت ساختمان و آلومینیوم برای سقف است. این پانل ها از کامپوزیت لاستیکی ساخته شده اند، زیرا همانطور که الکسیس خاویر ریواس، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت توضیح می دهد، “دیوار خشک برای تولید یا حمل و نقل طراحی نشده است – بسیار شکننده است.”

واضح است که در مورد نحوه طراحی این ساختمان ها فکر زیادی شده است. به عنوان مثال، شرکت تمام لوله کشی ها و سیم کشی های برق را در سقف نصب می کند، به طوری که اگر مالکی بخواهد سیم یا لوله جدیدی را اجرا کند، برای انجام این کار فقط باید از سقف خارج شود.

عجیب به نظر می رسد، اما بسیار کمتر از اره کردن یک سری سوراخ در دیوار، وصله کردن آنها و رنگ آمیزی مجدد برای رسیدن به همان هدف است. (همچنین به کمک کمتری از صنعتگرانی مانند لوله کش ها و برق کاران نیاز دارد که در حال حاضر کمبود دارند.)

سایر مواد مورد استفاده شامل چوب واقعی و کامپوزیت های چوبی برای کف و نمای بیرونی و سطوح جامد و کف حمام بدون متخلخل هستند، به این معنی که بهداشتی تر هستند، زیرا با بیرون آمدن جهان از یک بیماری همه گیر، برای صاحبان خانه اهمیت فزاینده ای دارد. .

با توجه به اینکه با Cover، بیشتر تمرکز – و وعده – هم روی مونتاژ سریع و هم سفارشی‌سازی است، چگونگی ترکیب مواد به طور طبیعی بسیار مهم‌تر است.

به گفته ریواس، این فرآیند به شرح زیر است: یک مشتری برای ایجاد یک طرح با شرکت همکاری می کند. در حال حاضر، این طرح محدود به واحدهای یک طبقه است که 1200 فوت مربع یا کوچکتر هستند، اما عواملی مانند مکان قرار دادن پنجره ها برای به حداقل رساندن اتلاف انرژی را در نظر می گیرند. (Rivas همچنین در اینجا خاطرنشان می کند که پنجره های ساخته شده توسط Cover دارای گواهینامه LEED هستند و خانه های آن دارای هوادهی نیستند که به میزان قابل توجهی کارایی انرژی آنها را بهبود می بخشد.)

سپس کاور طرح مورد توافق را می گیرد، با قیمتی که از قبل تعیین شده است و شامل هزینه های مجوز، هزینه های شهر، هزینه های بنیاد و خود خانه می شود – فکر کنید 200000 دلار برای استودیو 400 فوت مربعی. 250000 دلار برای یک واحد 600 فوت مربعی یک خوابه. و تا 500000 دلار برای یک خانه 1200 فوت مربعی یک خوابه – و کار مهندسی قطعات می شود.

تا حدودی شگفت انگیز می گوید که پس از تکمیل فونداسیون، می تواند در عرض 30 روز ساختمان را ساخته و نصب کند، از پنجره 120 که قبلا به مشتریان وعده می داد.

همچنین اگر نتواند مجوزهای لازم را دریافت کند، ضمانت بازگشت وجه 100٪ را به همراه ضمانت سازه مادام العمر و ضمانت یک ساله برای سایر موارد ارائه می دهد.

ریواس می‌گوید این ساختمان‌ها “نخواهند پوسیدند”. قرار نیست موریانه ها آنها را بخورند.» از طرف دیگر، اگر مشتری به فیلترهای هوای جدید نیاز داشته باشد، “ما آنها را عوض خواهیم کرد.”

ریواس که در تورنتو بزرگ شده است، در کالج معماری خوانده است و قبل از تأسیس کاور به طور خلاصه به تعدادی از شرکت‌های معماری پرداخته است، به این افتخار می‌کند که می‌تواند مهندسان اسپیس‌ایکس و تسلا را به این مأموریت جذب کند، و در موارد مختلف در طی گفتگوی قبلی هفته، فرآیندهای کاور را به فرآیندهای خودروساز تشبیه کرد.

ظاهرا او تنها کسی نیست که شباهت هایی را می بیند. این شرکت امروز اعلام کرد که 60 میلیون دلار از سرمایه‌گذاری سری B به رهبری Gigafund، یک شرکت سرمایه‌گذاری که توسط دو سرمایه‌گذار سابق Founders Fund که روی اسپیس‌ایکس شرط‌بندی کرده‌اند، تأسیس کرده است.

به این دور می‌پیوندند Valor Equity Partners and Founders Fund – که هر دو سرمایه‌گذاران اولیه در SpaceX و Tesla هستند – و گروهی دیگر از حامیان برجسته دیگر، از جمله General Catalyst، Lennar، Fifty Years، بنیانگذار AngelList، Naval Ravikant، بنیانگذار Lowercase Capital، کریس. ساکا، بروس ریچاردز، مدیر عامل شرکت ماراتون Asset Management و آرش فردوسی، یکی از بنیانگذاران Dropbox و دیگران.

مطمئناً، با توجه به کمبود مسکن ملی – و ساخت و ساز – هیچ کمبودی برای آنچه کاور در حال ساخت است، وجود ندارد. در واقع، از ریواس در مورد تیم فروش کاور پرسیده شد، ریواس می‌گوید که علاقه ورودی آنقدر زیاد است که در حال حاضر فقط «یک سوم وقت یک نفر در فروش است».

در مورد آنچه مردم سفارش می‌دهند، ریواس می‌گوید که اکثر مشتریان این شرکت خانه‌هایی را برای اقامت هر یک از خانواده‌ها خریداری کرده‌اند (یک والدین سالخورده، یک بچه که از دانشگاه بازمی‌گردد). برای ایجاد یک دفتر کار خانگی جدا از خانه خود؛ یا برای ایجاد راهی برای افزایش درآمد اجاره.

با این حال، فراتر از تقریباً 20 خانه حیاط خلوتی که قبلاً ساخته است، این شرکت – که اکنون 75 میلیون دلار جمع آوری کرده است – بسیار قصد دارد شروع به ساخت خانه های بزرگتر و چند سطحی و همچنین واحدهای چند خانواده کند.

ریواس می‌گوید که بیشتر به استفاده از پانل‌های بیشتر خلاصه می‌شود، که شرکت قادر خواهد بود آن‌ها را از کارخانه 100000 فوت مربعی که در حال انتقال از انبار 25000 فوت مربعی است تولید کند. (برخی از آن 60 میلیون دلار به آنجا می رود.)

در واقع، او می‌گوید، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، به زودی، حتی مشتریان فعلی نیز می‌توانند خانه‌هایی را که قبلاً خریداری کرده‌اند با استفاده از برنامه Cover به راحتی بزرگ‌تر کنند. با گفتن او این یک ضربه فوری خواهد بود.

«شما وارد برنامه می‌شوید، روی اتاقی که می‌خواهید به آن اضافه کنید کلیک می‌کنید، سپس آن را برنامه‌ریزی می‌کنید، آنلاین پرداخت می‌کنید و بازسازی خود را در عرض دو تا سه روز انجام می‌دهید.»

این نوعی پرده پرده است که ایلان ماسک به آن معروف است. حالا ببینیم کاور می تواند آن را از بین ببرد یا خیر.