ChatGPT OpenAI در حال تکان دادن بازارهای edtech است

سهام edtech شرکت Chegg این هفته پس از گزارش شرکت نتایج سه ماهه اول که بهترین انتظارات تحلیلگران را داشت، از صخره سقوط کرد.

اما نتایج Q1 چیزی نیست که باعث شد شرکت تقریباً نیمی از ارزش خود را از دست بدهد. مدیران این شرکت در فراخوان درآمد خود خاطرنشان کردند که ChatGPT توانایی خود را برای افزودن مشترکین جدید کاهش می دهد، نه تنها به طور بالقوه رشد آن را کند می کند، بلکه باعث ایجاد عدم اطمینان در توانایی آن برای پیش بینی نتایج مالی آینده می شود.

با توجه به اینکه Chegg ماه گذشته اعلام کرد که در حال ساخت یک ربات چت با GPT-4 است و حتی از سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در این نسخه نقل قول کرده است، این رقابت سختی است.

سقوط چشمگیر ارزش گذاری Chegg پس از درآمد، آخرین باری نخواهد بود که شاهد اجرای ابزارهای جدید هوش مصنوعی در شرکت های فعلی هستیم. اما این یکی از دراماتیک ترین موارد تا به امروز است و سؤالات بیشتری را نسبت به آنچه که برای خود Chegg پیش رو است – و به طور گسترده تر edtech ایجاد می کند. هوش مصنوعی فیل در اتاق هر بخش است: استارت آپ ها چگونه واکنش نشان می دهند، به خصوص زمانی که یک شرکت عمومی به راحتی اعتراف می کند که یک محصول پیشرو در حال کند کردن رشد است؟