Bobsled 17 میلیون دلار سری A جمع آوری می کند تا اشتراک گذاری داده بین ابری را آسان تر کند

Bobsled، استارت آپی که در حال ساخت یک پلتفرم به اشتراک گذاری داده های متقابل ابری است، امروز اعلام کرد که یک دور سرمایه گذاری 17 میلیون دلاری سری A به رهبری گریکرافت و Madrona Venture Group جمع آوری کرده است. این دور به دنبال یک دور اولیه 7 میلیون دلاری به رهبری .406 Ventures است. در این دور اخیر، ارزش Bobsled 87 میلیون دلار بود.

قبل از تاسیس Bobsled در اواخر سال 2021، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران این شرکت، جیک گراهام، مدیر محصول اصلی مایکروسافت آزور بود و در تبادل اطلاعات Azure کار می کرد. گراهام که قبلاً در Neo4j و اینتل نیز کار می کرد، معتقد است که به اشتراک گذاری داده ها یک تغییر اساسی در چشم انداز تحلیلی خواهد بود.

او گفت: «این تکامل بعدی است که چگونه شرکت‌ها واقعاً به داده‌هایی دسترسی پیدا می‌کنند که برای هدایت تحلیل‌های یادگیری ماشینی، علم داده و آنچه شما نیاز دارند، نیاز دارند». من حدود یک دهه است که در فضای زیرساخت داده ایجاد می‌کنم و اینکه APIها و SFTP راهی برای انتقال داده‌ها بودند، تنها یکی از مواردی بود که من پذیرفتم. تا زمانی که من واقعاً شروع به کندوکاو در آن کردم نبودم: نباید می شد. این خیلی منطقی نیست اینها برای پارادایم قبلی داده ها ساخته شده اند.”

تصویر به اشتراک گذاری داده های متقابل ابری Bobled

اعتبار تصویر: باب سورتمه

گراهام همچنین معتقد است که برای پلتفرم ابری و داده مهم است که بلوک‌های سازنده پروتکل اشتراک‌گذاری بومی را ایجاد کند.

اگر فکر می کنید که اشتراک گذاری داده راهی است که جهان قرار است طی کند و همکاری بسیار فعال تری روی داده ها بین منبع و مقصد وجود خواهد داشت، به نوعی نیاز دارید که چیزی وجود داشته باشد که همه این پلتفرم های مختلف را گرد هم آورد. زیرا یک ابر مناسب، یک انبار داده مناسب، یک لایه مناسب از پشته وجود ندارد که به اشتراک گذاری داده را انجام دهد.

Bobsled، بدون تعجب، معتقد است که این پلتفرم به اشتراک گذاری داده های عصبی و شخص ثالث می تواند به کسب و کارها اجازه دهد تا منابع مختلف داده خود را به روشی بومی تر به هم متصل کنند. این سرویس از پروتکل اشتراک‌گذاری هر پلتفرم استفاده می‌کند و سپس منابع مختلف را به هم متصل می‌کند و به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا مجموعه‌های داده را برای پرس و جو در آنها آماده کنند.

تیم بابل

اعتبار تصویر: باب سورتمه

برخی از موارد استفاده رایج در اینجا برنامه‌های SaaS هستند که ممکن است بخواهند داده‌های برنامه را از AWS S3 در فضای ذخیره‌سازی Azure مشتری به اشتراک بگذارند، یا تیم داده‌ای که می‌خواهد داده‌های فروش را برای تجزیه و تحلیل از Azure به S3 منتقل کند.

بدیهی است که شرکت های دیگری نیز وجود دارند که بر روی این نوع انتقال داده و فضای تبدیل داده تمرکز می کنند. اما گراهام معتقد است که با این پلتفرم‌های ELT مانند Fivetran، مصرف‌کننده هنوز باید کارهای زیادی انجام دهد. او گفت: «بسیاری از کارهایی که واقعاً توسط پلتفرم‌های ELT انجام می‌شود باید توسط منبع داده‌ها انجام شود. “بنابراین ما در حال تغییر بسیاری از آن ها به سمت چپ هستیم. اگر حروف را جدا کردید، استخراج کنید: شما این کار را انجام می دهید زیرا با شما به اشتراک گذاشته نمی شود. بار؟ همین مورد اگر در Databricks سهمی دریافت می کنید، در هیچ چیزی بارگیری نمی کنید. در مورد تبدیل داده‌ها، او خاطرنشان کرد که در بیشتر مواقع، داده‌ها در یک مدل داده تراکنشی هستند که باید برای تجزیه و تحلیل قالب‌بندی شود و منبع باید آن داده‌ها را تغییر دهد – اگرچه او معتقد است که تبدیل داده‌ها از منابع داده‌های متعدد برای مطابقت با طرح داده شده همیشه در اختیار مصرف کننده است.

من هنوز مستقیماً ما را یک محصول ELT نمی‌دانم زیرا به اندازه کافی متفاوت هستیم، اما فکر می‌کنم این نزدیک‌ترین چیزی است که به دسته‌ای که در حال ساخت آن هستیم، است. گراهام توضیح داد که این فقط یک کاربر متفاوت است.

این شرکت قصد دارد از بودجه جدید برای ایجاد پلتفرم خود استفاده کند، عمدتاً با تمرکز بر پشتیبانی از منابع داده بیشتر (از جمله منابع SFTP قدیمی).

S. Somasegar، مدیر عامل Madrona، گفت: “وعده هوش مصنوعی فقط فوریت را افزایش می دهد و اولویت را برای شرکت ها برای درک ارزش داده های خود افزایش می دهد.” «حتی در شرکت‌ها و بین شرکا، این داده‌ها اکنون در پلتفرم‌هایی پخش می‌شوند که برای کار با یکدیگر طراحی نشده‌اند. باب سورتمهفوکوس منحصر به فرد اشتراک‌گذاری داده بین ابری، ارزش داده‌هایی را که دسترسی به آنها پیچیده، کند و پرهزینه بوده است، باز می‌کند.