AWS آمازون 12.7 میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری می کند

گروه تجارت الکترونیک روز پنجشنبه اعلام کرد آمازون قصد دارد تا سال 2030 در زیرساخت های ابری خود در هند 12.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند، زیرا در تلاش است تا تجارت AWS خود را در بازار کلیدی خارج از کشور افزایش دهد، در زمانی که چندین هزینه دیگر را کاهش داده است. منطقه

این شرکت که قبلاً 3.7 میلیارد دلار برای AWS infra در هند سرمایه گذاری کرده بود و در حال حاضر دو منطقه مرکز داده را در بازار جنوب آسیا نگهداری می کند، گفت که هزینه های آن از 131700 شغل تمام وقت پشتیبانی می کند. این اعلامیه غافلگیرکننده است و آمازون تعهد خود را با دو برابر کردن افزایش داده است. همین سال گذشته، این شرکت قصد خود را برای سرمایه گذاری 4.4 میلیارد دلاری در AWS برای کشور اعلام کرده بود.

واحد ابری آمازون در حال حاضر بازار هند را رهبری می کند و مشتریان عمده ای از جمله Axis Bank، HDFC Bank، Niti Aayog، PhysicsWallah و Acko را جمع آوری کرده است.

پونیت چاندوک، رئیس تجارت تجاری AWS هند و آسیای جنوبی، در مصاحبه ای گفت: از سال 2016، AWS میلیاردها دلار در زیرساخت های ابری در هند سرمایه گذاری کرده است تا از رشد فوق العاده ای که در استفاده از ابر برای تحول دیجیتال شاهد بوده ایم، حمایت کند. بیانیه.

AWS متعهد به ایجاد تأثیر مثبت اجتماعی و اقتصادی در هند است. علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های ابری و کمک به مشتریان و شرکای محلی برای تبدیل دیجیتالی، ما بیش از چهار میلیون نفر را در هند با مهارت‌های ابری از سال 2017 آموزش داده‌ایم و در شش پروژه انرژی‌های تجدیدپذیر در مقیاس کاربردی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم تا به هدف 100% انرژی تجدیدپذیر جهانی خود برسیم. تا سال 2025. سرمایه گذاری برنامه ریزی شده ما به مبلغ 1,05,600 کرور INR (12.7 میلیارد دلار) تا سال 2030 به ایجاد اثرات موجی سودمندتر کمک می کند و از هند در مسیر تبدیل شدن به یک نیروگاه دیجیتال جهانی حمایت می کند.

هند یک بازار کلیدی در خارج از کشور برای آمازون است که از زمان ورود به بازار تجارت الکترونیک این کشور در دهه گذشته، بیش از 6.5 میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرده است. گوگل همچنین دارای دو منطقه ابری در هند است در حالی که مایکروسافت دارای سه منطقه است.

این اعلامیه در بحبوحه تعطیلی بسیاری از مشاغل در هند توسط آمازون منتشر شد و بسیاری از تحلیلگران را به این سوال واداشت که آیا تایتان آمریکایی حضور خود را در این کشور کاهش می دهد یا خیر. والمارت، رقیب جهانی آمازون نیز امسال بیش از 2.5 میلیارد دلار در هند هزینه کرده است.

راجیو چاندراشاخار، وزیر الکترونیک و فناوری اطلاعات، توسعه مهارت و کارآفرینی در هند، در بیانیه‌ای گفت: «دیدگاه هند دیجیتال نخست وزیر نارندرا مودی جی، باعث گسترش مراکز داده و ابری در هند می‌شود. «India Cloud و زیرساخت مرکز داده زیربنایی عناصر مهم زیرساخت دیجیتال و اکوسیستم هند هستند. من از سرمایه گذاری 12.7 میلیارد دلاری خدمات وب آمازون (AWS) برای گسترش مراکز داده خود در هند استقبال می کنم. مطمئناً اقتصاد دیجیتال هند را تسریع خواهد کرد. MeitY همچنین در حال کار بر روی یک سیاست Cloud و Data Center برای تسریع نوآوری، پایداری و رشد India Cloud است.

بیشتر برای دنبال کردن.