Astra تحقیقات در مورد شکست پرتاب ماه اوت را تکمیل می کند و تلاش بعدی را در اکتبر انجام می دهد – TechCrunch

استارتاپ پرتاب موشک آسترا جزئیات بیشتری در مورد مأموریت شگفت انگیز خود در ماه آگوست ارائه داد ، که طی آن وسیله نقلیه کوچک قبل از مدیریت یک صعود کوتاه عمودی ، پرواز کرد و در هوا حرکت کرد. حتی در حالی که خرابی را بازگو کرد ، این شرکت آماده تلاش مجدد است و پنجره راه اندازی را برای تلاش بعدی خود در 27 اکتبر باز می کند.

این پنجمین تلاش برای راه اندازی این شرکت خواهد بود ، که اخیراً از طریق ادغام SPAC علنی شد و حدود 500 میلیون دلار پول نقد به آن تزریق شد. این موشک با نام “LV0007” یک محموله آزمایشی برای نیروی فضایی ایالات متحده خواهد داشت.

بنیامین لیون ، مهندس ارشد Astra در یک پست وبلاگی توضیح داد که این آخرین پرواز در 28 آگوست به دلیل نشت پیشرانه شکست خورد که باعث خاموش شدن یکی از موتورهای موشک شد. این موشک توانست تا ارتفاع 30 مایلی قبل از خاتمه پرتاب در حدود 148 ثانیه پس از برخاستن ، صعود کند. این شرکت به همراه اداره هوانوردی فدرال ، تحقیق در مورد علت این خرابی را انجام دادند.

لیون می گوید: “مسئله ای که با آن مواجه شدیم چیزی بود که قبلاً ندیده بودیم.” پس از نشت ، به نظر می رسد که سیستم توزیع پیشرانه مرحله اول بین موشک و پرتاب کننده گیر کرده است. خروج موتورهای دیگر باعث سوختن پیشرانه محبوس شده شد و اتصالات الکترونیکی پمپ سوخت را قطع کرد و موتور را در کمتر از یک ثانیه پس از برخاستن خاموش کرد.

لیون می گوید این شرکت اقداماتی را برای اطمینان از تکرار نشدن این مسائل در پرواز آزمایشی بعدی انجام داده است ، از جمله اصلاح طرح موشک به پرتاب کننده تا اطمینان حاصل شود که حتی اگر نشتی رخ دهد ، این دو پیشرانه با هم مخلوط نمی شوند. او گفت که Astra همچنین مکانیزم تامین سوخت پیشران را اصلاح کرده و سایر مراحل تأیید را بهبود بخشیده است. “با هم ، ما معتقدیم که این تغییرات احتمال مشاهده رویدادی مشابه در آینده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.”

LV0007 از محل راه اندازی این شرکت در Kodiak ، آلاسکا پرواز می کند و پنجره راه اندازی در 27 اکتبر تا 31 اکتبر باز می شود. یک پنجره پشتیبان اضافی از 5 نوامبر تا 12 نوامبر وجود دارد.

کریس کمپ ، مدیرعامل آسترا گفت: “اطلاعات حاصل از پرواز دو و نیم دقیقه ای اطلاعات ارزشمندی را ارائه داد که ما در LV0007 و خودروهای پرتاب کننده آینده گنجانده ایم.” “تیم ما منتظر بازگشت به پرواز و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم پرتاب ما – مطابق با راه اندازی و یادگیری فلسفه ما است.”