Ascend 25 میلیون دلار برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در شمال غربی اقیانوس آرام جمع‌آوری می‌کند

سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی (AI) جدیدترین VCهایی است که روی آن انباشته شده‌اند. اما از آنجایی که کارشناسان رمزنگاری سال گذشته به سرعت در تلاش هستند تا به عنوان متخصص هوش مصنوعی نام تجاری خود را تغییر دهند، آنها باید با VC هایی که همیشه در این دسته سرمایه گذاری کرده اند رقابت کنند.

Ascend مستقر در سیاتل یکی از آنهاست. کربی وینفیلد، بنیانگذار شرکت و GP انفرادی، از دهه 90 در بخش هوش مصنوعی به عنوان بنیانگذار یا سرمایه گذار درگیر بوده است. اکنون که ظاهراً هر VC توجه خود را به مقوله‌ای معطوف کرده است که او به TechCrunch گفت، او خوشحال است که برای مدت طولانی در آن بوده است و بنابراین برخی از اشتباهات را که شرکت‌کنندگان جدیدتر مرتکب خواهند شد، نخواهد کرد.

وینفیلد به TechCrunch گفت: «به‌دست آوردن یک دمو عمودی هوش مصنوعی بسیار آسان است. شما افراد زیادی را می بینید که بنیانگذاران شایسته SaaS بوده اند و سعی می کنند بنیانگذاران شایسته هوش مصنوعی باشند. من می‌توانم بگویم تشخیص اینکه چه کسی از منظر فنی دارای کاسه‌های واقعی است، بسیار آسان است. ما واقعاً خوش شانس هستیم که در این زمان بدون توجه به هیاهوها سرمایه گذاری می کنیم.

Ascend از بسته شدن 25 میلیون دلار برای صندوق دوم خود خبر می دهد. وینفیلد گفت که این شرکت در شرکت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی (ML) که عمدتاً در شمال غربی اقیانوس آرام مستقر هستند، سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این استراتژی شرکت را از اولین صندوق خود که 15 میلیون دلار جمع آوری کرد و در سال 2019 شروع به کار کرد، ادامه می دهد.

اگرچه وینفیلد به طور کامل از تبلیغات پرهیز نمی کند. این شرکت همیشه فقط بر روی هوش مصنوعی و ML تمرکز نکرده است. Ascend’s Fund من همچنین در مارک‌ها و بازارها سرمایه‌گذاری کردم، مناطقی که با این آخرین دسته از سرمایه‌ها از آنها فاصله می‌گیرد.

وینفیلد گفت که این صندوق 100 درصد از افراد جمع آوری شده است و از دو وسیله تشکیل شده است: یکی که 22.5 میلیون دلار و دیگری 2.5 میلیون دلار از بنیانگذاران شرکت های پرتفوی موجود جمع آوری کرده است. وینفیلد گفت که توانست در ماه اول باز شدن صندوق 21 میلیون دلار جمع آوری کند و سپس اجازه داد تقریباً برای کل سال 2022 باز بماند، به امید اینکه بتواند مقداری وجوه اضافی در آن ببیند، فرآیندی که او همچنین برای صندوق I نیز اجرا کرد.

وینفیلد می‌گوید: «می‌توانم بگویم که در سال 2019، زمانی که من Fund I را جمع‌آوری کردم، پول بسیار بیشتر شد. من واقعاً نتوانستم دلیل خوبی برای بستن صندوق بیابم. با باز گذاشتن درب، 3 میلیون دلار دیگر به دست آوردیم. من زیاد به این چیزها فکر نمی کنم.»

وینفیلد اضافه کرد که بسیاری از LP های Fund I خوشحال بودند که اکنون ایده صنعت در مورد سرمایه گذاری در هوش مصنوعی از زمانی که وینفیلد Fund I را جمع آوری کرده است به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

اما از آنجایی که هر استارت‌آپی بازاریابی خود را بازنویسی می‌کند تا خود را یک شرکت هوش مصنوعی بنامد، وینفیلد گفت که در مورد نوع شرکت‌هایی که از آن حمایت می‌کند عمدی است. او گفت که لزوماً به دنبال شرکت‌های هوش مصنوعی نیست، بلکه بر روی استارت‌آپ‌هایی متمرکز است که از این فناوری برای یافتن راه‌حل بهتر استفاده می‌کنند.

او گفت: «هوش مصنوعی مهم نیست. «آنچه مهم است راه حلی است که به مشتریان خود می فروشید. بسیاری از بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران به دور محور می‌پیچند و فناوری و راه‌حل را مقدم بر سود قرار می‌دهند.»

شرکت‌هایی از Fund I که مطابق با وینفیلد هستند، عبارتند از Xembly، که از هوش مصنوعی برای ایجاد یک رئیس ستاد مجازی استفاده می‌کند، Fabric که به عنوان یک پلتفرم تجارت الکترونیک «بی سر» عمل می‌کند، و WhyLabs، یک پلت‌فرم قابلیت مشاهده هوش مصنوعی.

این صندوق همچنین تمرکز شرکت را بر شرکت‌های شمال غربی اقیانوس آرام، با تمرکز ویژه بر سیاتل، دو چندان می‌کند. اگرچه این ممکن است برای افرادی که بر سیلیکون ولی تمرکز دارند محدود کننده به نظر برسد، وینفیلد مخالف است، و به استعدادهای مایکروسافت و آمازون و شرکت‌هایی اشاره می‌کند که در موسسه غیرانتفاعی آلن برای هوش مصنوعی، جایی که وینفیلد سرمایه‌گذار در محل اقامت خود بوده است. نزدیک به شش سال

اما صرف نظر از تجربه و قصد وی، ممکن است هنوز برای وینفیلد سخت باشد که با دسته سرمایه گذاران هوش مصنوعی که به سرعت در حال رشد هستند، رقابت کند. بعلاوه، حتی اگر او پیشینه مفیدی را به همراه داشته باشد، با همان جیب‌های عمیقی که برخی از VCهای همکارش دارند نمی‌آید – بسمر به تازگی اعلام کرد که آنها یک میلیارد دلار از سرمایه‌ای که قبلاً جمع‌آوری شده‌اند را صرف این استراتژی می‌کنند. به علاوه، همه ما می دانیم که VC ها در تعقیب های تبلیغاتی تا چه حد می توانند تهاجمی باشند.

بنیانگذار و مدیرعامل Xembly، پیت کریستوتولو، گفت که علیرغم سر و صدای بازار، شرکت ها باید به دنبال کار با VCهایی مانند Winfield باشند، زیرا در حالی که همه به دنبال سرمایه گذاری برای کار در هوش مصنوعی هستند، همه پشتیبانی ها یکسان ایجاد نمی شوند.

کریستوتولو گفت: «صندوق هوش مصنوعی بدون زیربنای مناسب فقط پول است. “پول خوب است، اما شما روابطی را می خواهید که سرمایه گذار بتواند ایجاد کند. اگر آن‌ها بتوانند توصیه‌ها و راهنمایی‌های فنی واقعی خود را پایه‌ریزی کنند، اینجاست که واقعاً جالب می‌شود و [Winfield] فرصت بزرگی دارد.»