Alaska Airlines بازوی جدید خود را راه اندازی می کند ، با اولین سرمایه گذاری در UP. صندوق مشارکت 230 میلیون دلار – TechCrunch

Alaska Airlines با راه اندازی یک بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر جدید که Alaska Star Ventures نامیده می شود ، به عنوان آخرین شرکت هواپیمایی بزرگ وارد سرمایه گذاری شرکتی شده است ، زیرا صنعت هوانوردی به دنبال فناوری های نوظهور برای کمک به کربن زدایی در سفرهای هوایی است.

اولین سرمایه گذاری Alaska Star Ventures با مبلغ 15 میلیون دلار در UP مستقر در لس آنجلس است. صندوق سرمایه گذاری افتتاحیه Partners. بودجه اولیه 230 میلیون دلاری بر فناوری های جابجایی متمرکز شده و سرمایه گذاری اضافی از Woven Capital ، بازوی سرمایه گذاری گروه بافته شده تویوتا موتور ، به دست آورده است. صنایع استاندارد ؛ هیلوود ؛ و OSM Maritime.

این شرکت هواپیمایی همچنین گفت که در سرمایه گذاری های اولیه خود با UP.Partners همکاری خواهد کرد. دایانا بیرکت راکوف ، معاون امور عمومی و پایداری خطوط هوایی آلاسکا در مصاحبه اخیر خود به TechCrunch گفت ، در حالی که Alaska Star Ventures ممکن است سرمایه گذاری های اضافی متمرکز بر بخش را در نظر بگیرد ، بیشتر تمرکز بر سرمایه گذاری در فناوری های مجزا خواهد بود.

هدف شرکت هواپیمایی آلاسکا سرمایه گذاری در زمینه فناوری های نوظهور است که می تواند به هدف خود برای رسیدن به حداکثر خالص انتشار کربن تا سال 2040 کمک کند. این شرکت همچنین هدف کوتاه مدت خود را مقرون به صرفه ترین شرکت هواپیمایی تا سال 2025 و قطع خدمات زمینی قرار داد. انتشار گازهای گلخانه ای به نصف در همان سال شرکت هواپیمایی آلاسکا در آوریل ، هنگامی که به گروهی از مشاغل دیگر پیوست و به تعهدات اقلیمی آمازون پیوست ، اهداف غیر الزام آور را اعلام کرد.

“وقتی نگاه کردیم ، برنامه اجرای ما برای آن مسیر چیست [to net-zero]ما متوجه شدیم که بسیاری از زمینه ها وجود دارد که در آنها تکنولوژی برای رسیدن به اهداف ما ضروری است. ” “بنابراین ما تصمیم گرفتیم این وسیله سرمایه گذاری را راه اندازی کنیم تا واقعاً کاتالیزوری برای یافتن و تسریع و پیشرفت فناوری هایی باشد که به ما در سرعت بخشیدن به صفر کمک می کند.”

در حالی که سرمایه گذاری در زمینه فناوری پاک در حال افزایش است ، بیرکت راکو گفت که حرکت در ایجاد صندوق به شرکت هواپیمایی کمک می کند تا فناوری هایی را که واقعاً در محیط عملیاتی قابل استفاده هستند شناسایی کند و می تواند در سه تا 10 سال آینده به کار گرفته شود.

بیرکت راکوف توضیح داد که خطوط هوایی آلاسکا تصمیم گرفت در صندوق UP مشارکت کند. بخاطر سابقه عمیق و تخصص دو بنیانگذار آن بن بن مارکوس و سیروس سیگاری. این دو شرکت خدمات خدمات جت jetAVIVA را در سال 2006 و AirMap را در سال 2014 ، سیستم مدیریت ترافیک هواپیماهای بدون سرنشین تاسیس کردند.

وی افزود که خطوط هوایی در خطوط جلویی جلوی چشم انداز فناوری را که به سرعت در حال تغییر است ، خواهند گرفت و در عین حال می توانند در مورد فناوری هایی که ممکن است در محیط عملیاتی کار کنند ، مشارکت داشته باشند. UP.Partners همچنین به عنوان یک مشاور عمل خواهد کرد و گاهی اوقات با Alaska Star Ventures سرمایه گذاری می کند.

بیرکت راکو برای اشاره به اینکه چه نوع فناوری هایی در آینده ممکن است توسط Alaska Star Ventures تأمین شود ، به نقشه راه شرکت هواپیمایی منتشر شده در کنار تعهد خود اشاره کرد ، که پنج حوزه تمرکز را تعیین می کند: افزایش بهره وری عملیاتی ؛ تکامل ناوگان ؛ سوخت های هوایی پایدار (SAF) ؛ فناوری پیشرانه جدید ؛ و جبران کربن معتبر

در حالی که SAF و پیشرانه ، مانند باتری ها یا پیل های سوختی هیدروژنی ، بیشترین توجه را به خود جلب می کنند – تا حدی به این دلیل که از نظر اندازه در مقابله با انتشار گازها ، پتانسیل امیدوارکننده تری را ارائه می دهند – بیرکت راکوف گفت که صندوق جدید انواع دیگر فناوری ها را نیز مورد بررسی قرار می دهد. که باعث افزایش راندمان یا کاهش سوختن غیر ضروری می شود.

به عنوان مثال ، شرکت هواپیمایی آلاسکا به تازگی با Airspace Intelligence برای راه اندازی یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهینه سازی مسیر هواپیما همکاری کرده است ، که به گفته وی در هر پرواز حدود پنج دقیقه خاموش می شود.

“در حالی که ما سرمایه گذاری مالی در آن انجام ندادیم [Airspace Intelligence]، این یک مدل خوب برای ما بود که چگونه به فناوری دسترسی داریم که می تواند در عملکرد عملیاتی ما نسبت به صفر خالص ، تفاوت چشمگیری ایجاد کند [ … ] واقعاً می تواند به موفقیت و مقیاس بیشتر این فناوری کمک کند. “