Airwallex 200 میلیون دلار با ارزش 4 میلیارد دلار افزایش می دهد تا بانکداری تجاری را دو برابر کند – TechCrunch

کسب و کار ، اکنون بیش از هر زمان دیگری در حال دیجیتالی شدن است و امروز استارت آپی که راه حلی یکپارچه برای پاسخگویی به نیازهای بانکداری تجاری ایجاد می کند ، اعلام کرده است که از فرصت زیادی استفاده می کند. Airwallex – که خدمات بانکی تجاری را به طور مستقیم به خود مشاغل و همچنین از طریق مجموعه ای از API ها که به محصولات fintech شرکت های دیگر کمک می کند ، ارائه می دهد – 200 میلیون دلار ، یک سری از منابع مالی سری E که راه اندازی استرالیا را 4 میلیارد دلار ارزیابی می کند ، جمع آوری کرده است.

Lone Pine Capital با پشتیبانان جدید G Squared و Vetamer Capital Management و حامیان قبلی 1835i Ventures (سابق ANZi) ، DST Global ، Salesforce Ventures و Sequoia Capital China نیز در این مرحله پیشرو هستند.

این بودجه جمع آوری شده توسط Airwallex – که دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ و ملبورن ، استرالیا است – به 700 میلیون دلار می رسد ، از جمله تزریق 100 میلیون دلاری که سری D آن را فقط شش ماه پیش خاتمه داد.

Airwallex از این بودجه برای ادامه سرمایه گذاری در محصول و فناوری خود و همچنین برای ادامه توسعه جغرافیایی خود و تمرکز بر اهداف تجاری بزرگتر استفاده خواهد کرد. این شرکت شروع به پیشرفت در اروپا و انگلستان کرده است و این همراه با ایالات متحده یکی از مهمترین تمرکزها خواهد بود

تسریع سریع بودجه و افزایش ارزش افزوده ، نشان دهنده قدرت Airwallex تا به امروز در مورد آنچه مدیر عامل و بنیانگذار جک ژانگ به عنوان یک استراتژی عمودی یکپارچه توصیف می کند ، است.

که شامل دو بخش می شود. اول ، Airwallex تمام زیرساخت هایی را برای خدمات بانکی تجاری ایجاد کرده است که مستقیماً به مشاغل با تمرکز بر مشتریان شرکت های کوچک و متوسط ​​ارائه می دهد. دوم ، این زیرساخت را در مجموعه ای از API ها که انواع دیگر شرکت ها برای ارائه خدمات مالی مستقیم به مشتریان خود بدون نیاز به ایجاد این خدمات خود استفاده می کنند ، بسته بندی کرده است-رویکرد اصطلاحاً “تأمین مالی”.

ژانگ به من گفت: “ما می خواهیم صاحب کل اکوسیستم باشیم.” “ما می خواهیم مانند اپل تامین مالی کسب و کار باشیم.”

به نظر می رسد که این کار تا کنون برای Airwallex مفید بوده است. درآمدها در نیمه اول سال 2021 تقریباً 150 up در مقایسه با یک سال قبل افزایش یافت ، به طوری که این شرکت بیش از 20 میلیارد دلار برای سبد مشتریان جهانی که از نظر اندازه چهار برابر شده است ، پردازش کرد. علاوه بر ده ها هزار SME ، از طریق API ها ، خدمات مالی را برای شرکت های دیگر مانند GOAT ، Papaya Global و Stake نیز تأمین می کند.

Airwallex کار خود را مانند بسیاری از قوی ترین استارتاپ ها شروع کرد: برای حل مشکلی که بنیانگذاران خود با آن روبرو شده بودند ، ساخته شد. در مورد Airwallex ، ژانگ به من می گوید که او در واقع روی ایده راه اندازی قبلی کار می کرد. او می خواست “قهوه بطری آبی” آسیا را از هنگ کنگ بسازد و شامل خرید و واردات مواد مختلف ، بسته بندی و البته قهوه از سراسر جهان بود.

وی گفت: “ما دریافتیم که پرداخت به عنوان یک مشاغل کوچک کند و گران است.” اما این پیشینه من بود – پرداخت ها و معاملات – و بنابراین تصمیم گرفتم که کار کردن و حل آن برای من یک مشکل بسیار جذاب تر است. “

سرانجام یکی از بنیانگذاران وی در تلاش برای قهوه آمد ، و چهار بنیانگذار Airwallex در نهایت شامل ژانگ ، به همراه شیجینگ دای ، لوسی لیو و مکس لی بودند.

سال 2014 بود و Airwallex در اوایل مورد توجه VC ها قرار گرفت ، زیرا در زمان مناسب در مکان مناسب قرار داشت. موجی از استارتاپ هایی که برای SMB ها خدمات مالی ایجاد می کنند ، قطعاً در آمریکای شمالی و اروپا در حال پیشرفت بودند و حفره ای را که مدت ها نادیده گرفته شده بود در جهان فناوری پر می کردند ، اما تقریباً هیچ چیزی در منطقه آسیا و اقیانوسیه وجود نداشت ، و در روزهای اولیه راه حل به شدت منطقه ای شدند

از آنجا که با پرداخت های برون مرزی ، اولین چیزی که ایروالکس با آن مقابله کرد ، به زودی تبدیل به مجموعه وسیع تری از خدمات بانکی شامل پرداخت ها و سایر خدمات بانکی فرامرزی شد.

وی افزود: “در 6 سال گذشته ، ما بیش از 50 ادغام بانکی ایجاد کرده ایم و در حال حاضر 95 کشور از طریق یک شبکه شریک پرداخت ها را پرداخت می کنیم.” او گفت که از آن به بعد ، حساب های بانکی و سایر موارد ابتدایی با صدور کارت و موارد دیگر حرکت می کند ، و در نهایت یک پشته پرداخت سرتاسری ایجاد می کند.

ده ها هزار مشتری از ایرواولکس به طور مستقیم از خدمات مالی خود استفاده می کنند و امروز حدود 40 درصد از درآمد آن را تشکیل می دهند. بقیه راه جالبی است که شرکت تصمیم گرفت برای توسعه تجارت خود انجام دهد.

Airwallex تمام فناوری خود را از ابتدا ایجاد کرده بود و دریافت که-با توجه به موج شرکت های جدید که به دنبال راه های بیشتری برای جلب مشتری و تبدیل شدن به یک فروشگاه واحد آنها هستند-فرصتی برای بسته بندی این فناوری در مجموعه ای از API ها و فروش آن به مجموعه ای از مشتریان دیگر ، آنهایی که برای مشاغل کوچک نیز خدمات ارائه می دهند. ژانگ گفت که این بخش از تجارت در حال حاضر 60 درصد از مشاغل Airwallex را تشکیل می دهد و از نظر درآمد سریعتر رشد می کند. (وی گفت که تجارت SMB از نظر مشتریان سریعتر رشد می کند.)

بسیاری از استارت آپ های مالی که کسب و کار خود را در زمینه فناوری ایجاد می کنند تا مشاغل دیگر را تقویت کنند ، از ارائه خدمات مالی مستقیم به مصرف کنندگان فاصله می گیرند. توضیحی که من شنیده ام این است که آنها تمایلی به رقابت با مشتریان خود ندارند. ژانگ گفت که Airwallex با گزینشی در مورد مشتریانی که با آنها شریک هستند ، رویکرد متفاوتی را اتخاذ می کند ، به طوری که خدمات مالی که آنها ارائه می دهند هرگز از آن نوع نخواهد بود که در رقابت مستقیم قرار نمی گیرد. بازار کفش های ورزشی GOAT یا پلت فرم HR Papaya Global نمونه های کلاسیک این مورد هستند.

با این حال ، همچنان که Airwallex به رشد خود ادامه می دهد ، نمی توانید از خود س wonderال کنید که آیا یکی از آن شرکا دوست دارد تمام Airwallex را به باد دهد و خود بخشی از آن نقش ارائه خدمات را بر عهده بگیرد. در این زمینه ، دیدن Salesforce Ventures برای سرمایه گذاری بیشتر در شرکت در این دور بسیار جالب است ، با توجه به گستردگی این شرکت از ریشه های اولیه خود در نرم افزار فروشندگان به یک پلت فرم عظیم که طیف وسیعی از خدمات ابری را ارائه می دهد. به مردم در اداره مشاغل خود کمک کنید.

در حال حاضر ، این ترکیبی از ریشه های منحصر به فرد آن در آسیا و اقیانوسیه است ، به علاوه رویکرد عمودی آن در زمینه ایجاد فناوری از ابتدا ، به علاوه بصیرت خرده فروشی آن که سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار داده است و ممکن است باعث شود استقلال Airwallex باقی بماند و برای مدتی رشد کند. به

دیوید کراور ، دکتر Lone Pine Capital ، در بیانیه ای گفت: “Airwallex دارای مزیت رقابتی آشکاری در بازار پرداخت های دیجیتال است.” ریشه های منحصر به فرد آن در آسیا و اقیانوسیه ، همراه با زیرساخت ها ، محصولات و خدمات نوآورانه ، بیانگر فرصت های رشد جهانی تجارت و گسترش چشمگیر آن در فضای رقابتی ارائه دهندگان پرداخت است. ما در سرمایه گذاری در Airwallex در این زمان پویا هیجان زده هستیم و مشتاقانه منتظر کمک به گسترش و موفقیت شرکت در سراسر جهان هستیم. “