Abacus.ai سری C 50 میلیون دلاری را با گسترش در موارد استفاده از بینایی کامپیوتر به ارمغان می آورد – TechCrunch

Abacus.ai می خواهد یک پلتفرم هوش مصنوعی بسازد که ایجاد مدل یادگیری ماشینی را ساده کند و در عین حال فضایی را برای کاربران قدرتمند باقی بگذارد. امروز این شرکت یک سری C با دلار 50 میلیون دلاری را معرفی کرد. در همان زمان، اعلام کرد که این پلتفرم در حال گسترش است و شامل موارد استفاده از دید کامپیوتر می شود.

تایگر گلوبال با شرکت Coatue، Index Ventures و Alkeon Capital دور را رهبری کرد. با سرمایه گذاری امروز، این شرکت می گوید که بیش از 90 میلیون دلار در کمتر از 30 ماه جمع آوری کرده است. آخرین سرمایه گذاری قبل از این، 22 میلیون دلار سری A این شرکت در نوامبر گذشته بود.

بیندو ردی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Abacus، که سابقه فعالیتش در گوگل و AWS را شامل می شود، می گوید که این شرکت در تلاش است تا یک پلتفرم کامل هوش مصنوعی ایجاد کند. ما این پلتفرم AI/ML سرتاسر را داریم که در آن نکته منحصر به فرد این است که ما این راه حل های یکپارچه عمودی را داریم که به نوعی مختص موارد استفاده معمول از هوش مصنوعی سازمانی است. ردی به من گفت.

او می‌گوید که این امر به شرکت‌هایی که فاقد تیم اختصاصی علم داده هستند، قادر می‌سازد مدل‌های یادگیری ماشینی را با کمک این پلتفرم بسازند. او گفت: «با آباکوس، شما تمام قطعات و ماژول‌های یک پلتفرم استاندارد هوش مصنوعی مانند SageMaker را دارید، اما برای هر یک از این موارد استفاده سفارشی شده است.

با این رویکرد، شما یک عمودی را انتخاب می کنید، به یک مجموعه داده اشاره می کنید و آباکوس مدل را برای شما می سازد. این گاهی اوقات به عنوان AutoML شناخته می شود. برای شرکت هایی که تیم های علم داده دارند و قبلاً یک مدل ساخته اند، می توانند از آن مدل به جای مدل ارائه شده توسط آباکوس استفاده کنند و بسته به نیاز مشتری یک تجربه کامل را ارائه دهند.

این رویکرد آباکوس را در رقابت با فروشندگان بزرگ ابری و با استارتاپ هایی مانند DataRobot، استارتاپ AutoML بوستون که یک میلیارد دلار جمع آوری کرده است، قرار می دهد، اما او معتقد است که آباکوس توانسته است فرآیند تولید مدل را بیش از شرکت های ابری ساده کند و در حالی که او تصدیق می کند که DataRobot یک رقیب است، اما او می گوید که توانایی شرکت او برای ارائه این راه حل های عمودی یک تمایز بزرگ است.

یکی از این راه حل های عمودی، بینایی کامپیوتر است و به عنوان بخشی از اخبار امروز، این شرکت همچنین موارد جدید استفاده از بینایی کامپیوتری شامل تشخیص تصویر، طبقه بندی و تقسیم بندی را اعلام کرد.

آباکوس که در سال 2019 تاسیس شد، در حال حاضر 45 کارمند دارد. با سرمایه جدید، برنامه این است که این تعداد تا پایان سال دو برابر شود. او می‌گوید که اضافه کردن زنان و ایجاد یک شرکت متنوع، مهم است، و آباکوس یک دوره کارآموزی برای دختران دبیرستانی دارد تا به آنها نشان دهد که STEM یک پیشنهاد شغلی هیجان‌انگیز است، چیزی که او می‌گوید امیدوار است آن را گسترش دهد زیرا صنعت به آن نیاز دارد. برای جذب دختران و زنان بیشتر

من فکر می کنم یکی از کارهایی که باید انجام دهیم این است که این استخر را به طور چشمگیری افزایش دهیم زیرا یکی از مشکلاتی که قطعا داریم زنان هستند. [going to places] جایی که 80 تا 90 درصد مرد هستند و می گویند: “ما حتی نمی خواهیم این کار را انجام دهیم.” چرا من می خواهم با یک دسته از افراد کار کنم؟ بنابراین ما باید این استخر را افزایش دهیم. ما به این تعادل نیاز داریم. بنابراین ما خیلی تلاش می کنیم. ما همچنین با زنان دکترا تماس می گیریم زیرا ما یک بخش علوم تحقیقاتی نیز داریم و می خواهیم مطمئن شویم که زنان محقق را در حوزه هوش مصنوعی نیز تشویق می کنیم.

به نظر می رسد پلتفرم این شرکت در بازار با 10000 کاربر روی پلتفرم کار می کند که تا به امروز بیش از 30000 مدل ایجاد کرده اند. درحالی‌که ردی نمی‌خواست درباره شماره‌های مشتری پرداخت‌کننده خاصی بحث کند، اما به اشتراک گذاشت که شرکت‌هایی مانند 1-800-Flowers، Flex و Recorded Books از مدل‌هایی در تولید ساخته شده بر روی پلت فرم آباکوس استفاده می‌کنند.