مایکروسافت ابزار طراح مبتنی بر هوش مصنوعی خود را در پیش نمایش در دسترس قرار می دهد

Microsoft Designer، ابزار طراحی مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت، امروز در پیش نمایش عمومی با مجموعه گسترده ای از ویژگی ها راه اندازی شد.

Designer که در اکتبر معرفی شد، یک برنامه وب شبیه Canva است که می تواند طرح هایی برای ارائه ها، پوسترها، کارت پستال های دیجیتال، دعوت نامه ها، گرافیک ها و موارد دیگر برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی و کانال های دیگر ایجاد کند. از محتوای ایجاد شده توسط کاربر و DALL-E 2، هوش مصنوعی متن به تصویر OpenAI، برای ایده‌پردازی طرح‌ها، با فهرست‌های کشویی و جعبه‌های متنی برای سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی بیشتر استفاده می‌کند.

برایان روگنیر، جنرال موتورز در بخش 365 مصرف کننده مایکروسافت، در نامه ای نوشت: «از اکتبر، مدل های هوش مصنوعی به طور پیوسته بهبود یافته اند، و ما تلاش کرده ایم تا این قابلیت های قدرتمند را در سراسر بوم Designer به روش های لذت بخش تر و در عین حال تحت کنترل نگه داریم.» پست وبلاگ امروز منتشر شد

اکنون، Designer می‌تواند زیرنویس‌ها و هشتگ‌های نوشتاری مرتبط با پست‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد کند و چندین پیشنهاد را به کاربران ارائه دهد که می‌توانند از بین آنها انتخاب کنند. همچنین می‌تواند تصاویر متحرک، با پس‌زمینه و انتقال متن، با استفاده از هوش مصنوعی ایجاد کند.

طراح مایکروسافت

ویژگی‌های جدیدی به ابزار طراح مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت می‌آیند.

مایکروسافت می‌گوید در آینده، Designer ویژگی‌های ویرایشی بیشتری را به دست خواهد آورد، از جمله توانایی قرار دادن یک شی در یک نقطه خاص در یک گرافیک و پر کردن خودکار بقیه تصویر. در همین حال، گزینه‌های آینده «پاک کردن» و «جایگزینی پس‌زمینه» به کاربران اجازه می‌دهد اشیا، افراد یا پس‌زمینه‌هایی را که قصد نداشتند در یک تصویر قرار بگیرند، بررسی کنند.

مایکروسافت می‌گوید Designer در طول دوره پیش‌نمایش رایگان باقی خواهد ماند – از طریق وب‌سایت Designer و در مرورگر مایکروسافت Edge از طریق نوار کناری در دسترس است. هنگامی که برنامه Designer به طور کلی در دسترس است، در اشتراک های شخصی و خانوادگی Microsoft 365 گنجانده می شود و دارای “برخی” عملکرد رایگان برای استفاده برای غیر مشترکین است، اگرچه مایکروسافت توضیح بیشتری نداده است.

مایکروسافت با پرداختن به برخی از سؤالات حقوقی که اخیراً در مورد سیستم های تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی مطرح شده است، می گوید که کاربران از حقوق استفاده “کامل” برای تجاری سازی تصاویری که با Designer و Image Creator ایجاد می کنند برخوردار خواهند بود. با توجه به درگیری‌های دادگاهی که شامل OpenAI و دیگر استارت‌آپ‌هایی است که ابزارهای هوش مصنوعی تولیدی را تجاری می‌کنند، مشخص نیست که آیا این ممکن است در آینده تغییر کند یا خیر.