مأموریت Qikfox برای دموکراتیزه کردن اینترنت – TechCrunch

Qikfox مرورگر معمولی شما نیست. نه تنها برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر گسترش کلاهبرداری آنلاین ساخته شده است ، بلکه مأموریت آن نیز دموکراتیزه کردن انتشار محتوا و رساندن آن به توده های مردم است.

Qikfox ، که قبلاً سرمایه اولیه سرمایه گذار قدیمی تیم Tim Draper را جمع آوری کرده است و این هفته در کوچه استارتاپ TechCrunch نمایشگاه می کند ، ابتدا به عنوان برنامه افزودنی مرورگر شروع به کار کرد. از آن زمان به بعد تبدیل به یک مرورگر ممتاز پریمیوم شده است که همراه با موتور جستجوی خود ، آنتی ویروس داخلی و “اولین” سیستم هویت غیر متمرکز مبتنی بر مرورگر جهان است.

Tarun Gaur ، موسس و مدیرعامل Qikfox به TechCrunch گفت: “انگیزه پشت محصول این بود که مرورگرهای اینترنت مالک چیزی نیستند که به مصرف کنندگان ارائه می دهند.” “آنها میزبان بوفه ای از 4 میلیارد صفحه وب هستند و اینترنت برای این طوفان محتوا طراحی نشده است

“سایر مرورگرهای اینترنت یا بر توسعه دهنده تمرکز دارند و یا در درجه اول بر حریم خصوصی. با این حال ، اگر ابتدا ایمنی و امنیت را حل نکنید ، نمی توانید حریم خصوصی را حل کنید. “

این ایده برای Qikfox پس از آن مطرح شد که مادر گائور متخصص فناوری ، پس از کلیک بر روی تبلیغات جعلی میزبانی شده در Google ، قربانی کلاهبرداری آنلاین شد. Qikfox برای اطمینان از اینکه جمعیت رو به رشد روزافزون از این روش پیروی نمی کند ، از 78 سیگنال مختلف استفاده می کند که قادر به تشخیص مشروعیت مشاغل آنلاین است.

گائور می گوید: “مرورگر ما می تواند این وب سایت ها را شناسایی کند و دسترسی شما را به آنها مسدود می کند.” “تقریبا غیرممکن است که یک مصرف کننده کلاهبرداری کند.”

مطالب جدید  آمازون در صدر فهرست بهترین مکان‌های کار لینکدین قرار دارد، اولویت‌های جویندگان کار به فرهنگ محل کار تغییر می‌کند

به گفته Gaur ، این امر همراه با سیستم آنتی ویروس داخلی آن که نه تنها مرورگر را اسکن و محافظت می کند ، بلکه کل سیستم کاربران را نیز تضمین می کند ، Qikfox را به امن ترین مرورگر در بازار تبدیل می کند. او می گوید: “معیارها نشان می دهد که ما رقبای خود را کاملاً از نظر حریم خصوصی و امنیت شکست می دهیم.”

گائور ، که قبلاً Tringapps را تأسیس کرد ، یک شرکت مشاوره نرم افزاری تلفن همراه و اولین کلید در دست ، نمی خواهد در اینجا متوقف شود. او همچنین در حال توسعه یک ویژگی پیشرفته است که محصولات تقلبی را در وب سایت های تجارت الکترونیکی مانند آمازون نشان می دهد و حتی قصد دارد Qikfox را به یک سیستم عامل کامل تبدیل کند.

با این حال ، ماموریت نهایی او این است که وب را با استفاده از انتشار محتوای کد صفر و دسته های قابل کشف جهانی ، مشارکتی تر و دموکراتیک تر کند.

“تلاش های زیادی برای ایجاد اینترنت غیر متمرکز انجام شده است اما همه آنها شکست خورده است. نه به این دلیل که فناوری وجود ندارد ، بلکه به این دلیل که هیچ کس نمی دانست چگونه اسپم را کنترل کند. ” “بنابراین ما یک فناوری IPFS (سیستم فایل بین سیاره ای) بسیار مخرب ایجاد کردیم که بسیار فراتر از آنچه IPFS و فناوری های اینترنت غیر متمرکز امروزه انجام می دهند. این به طور کامل نیاز به سیستم های نام دامنه را برطرف می کند. “

مطالب جدید  عملکرد را با هوش مصنوعی بازاریابی افزایش دهید

گائور ، در تلاش برای کاهش موانع ورود مصرف کنندگان غیر فناوری در مشارکت در اقتصاد دیجیتال ، Smart Stacks را توسعه داده است ، یک پلت فرم انتشار محتوا با کد صفر که محتوا را به طور جهانی قابل کشف می کند. گائور افزود: “ما می خواهیم جایگزینی غیر متمرکز برای هر کاری که گوگل امروز با ابر انجام می دهد ایجاد کنیم.”

Qikfox ، با هزینه 180 دلار در سال ، در حال حاضر فقط به صورت دعوت در آمریکای شمالی در دسترس است ، تا کنون بیش از 4000 اشتراک جمع آوری کرده است. گائور قصد دارد این مرورگر را در 90 روز آینده به انگلستان و اروپا بیاورد.