سازنده خودروهای برقی Lucid از درآمد و درآمد در سه ماهه اول محروم است

نتایج سه ماهه اول لوسید نشان داد که شرکتی با زیان و درآمد رو به افزایش است که نتوانست انتظارات وال استریت را برآورده کند، نتایجی که باعث سقوط سهام شد زیرا سرمایه گذاران نگران تقاضا برای سدان تمام الکتریکی ایر لوکس آن بودند.

با واکنش سرمایه‌گذاران به سود ناامیدکننده سه ماهه اول، سهام گروه Lucid در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 9 درصد کاهش یافت. از آن زمان، سهام اندکی بهبود یافته و اکنون 6.3 درصد کاهش یافته است.

لوسید درآمد سه ماهه اول دوشنبه را 149.4 میلیون دلار گزارش کرد. در حالی که نتیجه دو و نیم برابر بیشتر از 57.7 میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته بود. بسیار کمتر از انتظارات تحلیلگران بود. تحلیلگران شرکت‌کننده در نظرسنجی یاهو انتظار داشتند درآمدی نزدیک به 210 میلیون دلار داشته باشد. درآمد سه ماهه اول Lucid نیز کمتر از 257.7 میلیون دلاری بود که در سه ماهه چهارم سال 2022 گزارش کرد – سه ماهه دیگری که در آن انتظارات تحلیلگران را از دست داد.

نکته مهم این است که این شرکت اعلام کرد که قصد دارد بیش از 10000 خودرو در سال 2023 تولید کند. اوایل امسال، Lucid هدف 2023 خود را از 20000 به 22000 به 10000 تا 14000 خودرو به نصف کاهش داد. این دستورالعمل جدید، هدف تولید را در پایین ترین سطح قرار می دهد.

این شرکت همچنان در حال ضرر دادن است زیرا هزینه ها بیشتر از درآمد است. لوسید زیان خالص سه ماهه اول خود را 779.5 میلیون دلار گزارش کرد که بسیار بیشتر از 81.3 میلیون دلار گزارش شده در سه ماهه اول سال 2022 است.

مجموع هزینه‌ها و هزینه‌ها، رقمی که شامل اقلامی مانند تحقیق و توسعه، اداری و هزینه‌های درآمد می‌شود، نیز با رشدی نزدیک به 40 درصد نسبت به سال گذشته به 921.5 میلیون دلار رسید. یکی از نقاط مهم در سه ماهه اول هزینه درآمد بود، که کل مبلغی است که Lucid (شامل مواد اولیه و نیروی کار) برای تولید و فروش سدان لوکس Air خود هزینه کرد. این شاخص در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده و به 500 میلیون دلار رسیده است.

این شرکت با 3.4 میلیارد دلار نقدینگی و کل نقدینگی شامل خطوط اعتباری 4.1 میلیارد دلار به پایان رسید. لوسید مدیر مالی شری هاوس گفت که این شرکت معتقد است که این برای تامین مالی Lucid حداقل در نیمه دوم سال 2024 کافی است.

این شرکت اخیراً اقداماتی را برای کاهش هزینه های خود انجام داده است. در ماه مارس، لوسید اعلام کرد که قصد دارد 18 درصد از نیروی کار خود را به عنوان بخشی از تجدید ساختار اخراج کند. این اخراج که بر 1300 کارمند تأثیر می گذارد تا پایان سه ماهه دوم تکمیل می شود. اخراج ها در سراسر سازمان است و شامل سمت های اجرایی می شود. بر اساس گزارش درآمد لوسید که روز دوشنبه منتشر شد، در سه ماهه اول 22.4 میلیون دلار هزینه تجدید ساختار متحمل شده است.