در اینجا دلیلی است که سرمایه گذاران Uber نتایج درآمد سه ماهه اول آن را تشویق می کنند

در اینجا دلیلی است که سرمایه گذاران Uber نتایج درآمد سه ماهه اول آن را تشویق می کنند

این وسوسه انگیز است که فرض کنیم که مدل سواری راه را برای کسب‌وکارهای رو به اضمحلال طی می‌کند، به‌ویژه در پی اخراج‌های عمومی Lyft و گردش مالی مدیران. اما نتایج درآمد اوبر در سه ماهه اول تا حدی این نگرانی ها را برطرف می کند.

اوبر نه تنها انتظارات تحلیلگران را در سراسر جهان شکست داد، بلکه نشان داد که پایه مالی آن در حال رشد است: مدل کسب و کار چند بخشی آن اکنون به خوبی پیش می رود که تجارت تحویل غذای آن، که از تلاش های سواری آن در طول همه گیری حمایت می کرد، خوب پیش می رود. بازگرداندن باتوم رشد به شرکت اصلی شرکت.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


در سه ماهه اول، درآمد 8.82 میلیارد دلاری اوبر حدود 100 میلیون دلار از انتظارات تحلیلگران بالاتر بود که قابل توجه است. زیان GAAP شرکت نیز کمتر از حد انتظار بود (0.08 دلار زیان به ازای هر سهم در مقایسه با میانگین برآورد تحلیلگران از 0.09 دلار زیان هر سهم)، در حالی که سود تعدیل شده آن بهتر از خیابان حساب کرد (761 میلیون دلار EBITDA تعدیل شده در مقایسه با برآورد 678.6 میلیون دلار). پس از اعلام این خبر، سهام این شرکت افزایش یافت و 8.9 درصد افزایش یافت و به 35.68 دلار رسید.

با توجه به مشکلات Lyft و رشد اندک در شرکت‌های بزرگ فناوری، امروز صبح، ما در حال بررسی نتایج Uber هستیم و به موارد خوب، کمتر خوب و کنجکاو نگاه می‌کنیم. هدف ما درک عملکرد اخیر شرکت است و با یادداشتی در مورد معاوضه سودآوری-رشد Uber که امروز وجود دارد، و آنچه که می تواند در مورد احساسات سرمایه گذاران امروز به ما بگوید، پایان می دهیم.

این بیت آخر برای استارت آپ هایی که به دنبال افزایش سرمایه هستند، کلیدی است، پس با دقت بخوانید. برای کار!

نکات برجسته و کم نور

Uber شاهد افزایش 19 درصدی رزرو ناخالص خود در سه ماهه اول به 31.4 میلیارد دلار بود (رزروها پس از تعدیل نوسانات ارزی 22 درصد رشد داشتند، اما ما در ادامه این پست به ارقام ثابت پایبند هستیم). درآمد این شرکت 29 درصد افزایش یافت که با تغییر در نحوه مدیریت اوبر با حساب‌های مستقر در بریتانیا تقویت شد.

رزروهای ناخالص Uber از دو کسب و کار اصلی آن، حمل و نقل و تحویل غذا به دست آمده است (اطلاعات بیشتر در اینجا):