توییتر API را برای حساب‌های اعلام عمومی رایگان می‌کند

توییتر روز سه‌شنبه اعلام کرد که API خود را برای استفاده در حساب‌هایی که اعلان‌های عمومی مانند هشدارهای آب‌وهوا، اطلاعات حمل‌ونقل و هشدارهای اضطراری را ارسال می‌کنند، رایگان می‌کند.

این شرکت گفت که پست های دولتی یا خدمات دولتی تأیید شده درباره هشدارهای خدمات عمومی واجد شرایط استفاده رایگان API خواهد بود.

این شبکه اجتماعی ماه گذشته سطوح جدید قیمت گذاری API خود را اعلام کرد. محدودیت 1500 توییت در ماه برای کاربران لایه API رایگان و 3000 توییت در ماه برای کاربران لایه پایه 100 دلاری تعیین کرد. این محدودیت ها برای حساب های اعلان خدمات عمومی کافی نبود.

در نتیجه، خدمات ملی هواشناسی (NWS) حساب کاربری ماه گذشته توییت کرد که توانایی آن برای ارسال توییت های خودکار محدود شده است. سرویس حمل و نقل مترو نیویورک (MTS) همچنین اعلام کرد که به سیستم هشدار عمومی خود در توییتر که از طریق حساب های کاربری مختلف عمل می کند، پایان خواهد داد.

تغییر در قیمت گذاری API تأثیر زیادی بر چندین ابزار داشته است. در ماه آوریل، مایکروسافت گزینه توییتر را از ابزار اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی خود برای تبلیغ کنندگان حذف کرد. در همان زمان، Flipboard اعلام کرد که ادغام توییتر آن از کار افتاده است.

هفته گذشته وردپرس گفت که کاربران نمی توانند به طور خودکار پست های خود را با استفاده از محصول Jetpack Social در توییتر به اشتراک بگذارند.

در حالی که Elon Musk & Co استفاده از API را برای برخی از سرویس‌های دولتی رایگان کرده است، هیچ شفافیتی در مورد آینده حساب‌های مدیریت بلایا که برای مدیریت وضعیت به توییتر متکی هستند، وجود ندارد.