ZEBOX، یک انکوباتور برای استارت آپ های زنجیره تامین، مرکز آسیایی خود را در سنگاپور راه اندازی کرد.

ZEBOX، یک شبکه شتاب دهنده بین المللی که توسط شرکت حمل و نقل CMA CGM برای معرفی نوآوری های بیشتر در فناوری در صنعت زنجیره تامین تاسیس شد، امروز از راه اندازی دفتر مرکزی APAC خود خبر داد. ZEBOX Asia مستقر در سنگاپور به بازارهایی مانند اندونزی، مالزی، تایوان، ژاپن و کره نیز نگاه خواهد کرد.

مرکز APAC توسط Enterprise Singapore، هیئتی زیر نظر وزارت تجارت و صنعت برای تقویت توسعه SME، و اداره دریایی و بندر سنگاپور، در کنار شرکای صنعتی Bureau Veritas Marine و Offshore، PSA unboxed و Synergy Marine پشتیبانی می‌شود.

ZEBOX که در سال 2018 توسط رئیس و مدیر عامل گروه CMA CGM Rodolphe Saadé تأسیس شد، در حال حاضر مراکزی در فرانسه، ایالات متحده، بریتانیا، غرب آفریقا و کارائیب دارد که مجموعاً با 100 استارت آپ کار کرده اند که در مجموع 235 میلیون دلار جمع آوری کرده اند. منابع مالی. این شرکت دارای 20 شریک شرکتی است که استارت آپ ها تا زمانی که در انکوباتور ZEBOX هستند با آنها همکاری می کنند، از جمله BNP Paribas، CEVA Logistics، Infosys، BNSG Railway، Port of Virginia و Centrime.

مدیر عامل ZEBOX، گوئن سالی، به TechCrunch گفت که همراه با دسترسی به مشاوره، کارشناسان، فرصت های تجاری و بودجه، برنامه انکوباتور آن به استارتاپ ها فرصت هایی می دهد تا راه حل های خود را آزمایش کنند و با شرکت های بزرگ کار کنند. برای شرکای شرکتی، مزیت کار با استارت‌آپ‌هایی است که می‌توانند چالش‌های تجاری خاص خود را برطرف کنند و در اثبات مفاهیم بدون ریسک شرکت کنند.

سالی گفت که شبکه انکوباتور سنگاپور را به عنوان جدیدترین مرکز خود انتخاب کرد زیرا بیش از 4000 دفتر مرکزی منطقه ای و استارت آپ در آنجا مستقر هستند و دارای سیاست های طرفدار کسب و کار، چارچوب نظارتی کارآمد، سیستم های قانونی و مالی شفاف و زیرساخت های دیجیتال قوی است. وی افزود: «علاوه بر این، موقعیت استراتژیک دولت شهر در تقاطع خطوط اصلی کشتیرانی و مسیرهای هوایی، بخش‌های بزرگی از آسیا را به سایر نقاط جهان متصل می‌کند و آن را به یک مرکز لجستیکی جهانی تبدیل می‌کند.

برخی از نمونه‌های استارت‌آپ‌هایی که توسط ZEBOX انکوبه شده‌اند عبارتند از Searoutes، که از موتورهای مسیریابی و داده‌های پیش‌بینی‌کننده برای نشان دادن میزان انتشار CO2 به فرستنده‌ها در نقاط کلیدی زنجیره تدارکات و Sublime Energie، یک استارت‌آپ با فناوری عمیق که بر فناوری مایع‌سازی بیوگاز تمرکز دارد و ارائه می‌کند، استفاده می‌کند. خدمات جمع آوری بیوگاز هر دوی اینها در ZEBOX فرانسه شرکت کردند.

BasicBlock که در ZEBOX آمریکا شرکت کرد و بیش از 78 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرد، صورتحساب ها را خودکار می کند و محصولات مالی را برای صنعت حمل و نقل توسعه می دهد. Expedock، همچنین از ZEBOX آمریکا، بیش از 20 میلیون دلار جمع آوری کرده است و اسناد حمل و نقل، تطبیق قابل پرداخت و سایر اسناد دستی را خودکار می کند. در همین حال، SMO Solar Process که در Zebox Caribbeans شرکت کرد، فناوری مبتنی بر خورشید را توسعه داد که زباله‌های مبتنی بر کربن را به مواد دیگری مانند هیدروژن، بیوچار و پودر کربن تبدیل می‌کند.

ZEBOX به دنبال استارتاپ در چهار حوزه است. یکی بهره وری عملیاتی یا فناوری است که به به حداقل رساندن حرکت فیزیکی کالاها در عملیات روزمره کمک می کند. دیگری کربن زدایی است و ZEBOX به سوخت های جایگزین، انرژی صفر خالص، بازیابی دارایی ها، زیرساخت های سبز، ردیابی و گزارش انتشار گازهای گلخانه ای و انبارداری و توزیع پایدار نگاه می کند. این منطقه به ویژه برای گروه CMA CGM بسیار حیاتی است، زیرا هدف آن رسیدن به کربن خالص صفر تا سال 2050 است. این شرکت می گوید از سال 2008 تاکنون انتشار کربن در هر کانتینر را 50 درصد کاهش داده است.

سومین حوزه تمرکز، اتوماسیون گردش کار، به دنبال استارتاپ هایی است که وظایف پشتیبان را ساده و حذف می کنند تا شرکت ها بتوانند کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهند. در نهایت، آینده کار بر روی استارت‌آپ‌هایی متمرکز خواهد شد که می‌توانند در آموزش، ایمنی محل کار، مشارکت کارکنان، جذب استعداد، محیط‌های کاری ترکیبی، ESG و تجربه مشتری نوآوری کنند.

در بیانیه ای، تئو انج دیه، مدیر اجرایی اداره دریایی و بندر سنگاپور گفت: «استارتاپ ها با ایجاد ارزش از طریق راه حل های نوآورانه خود، نقش مهمی در تحول بخش دریایی ایفا می کنند. MPA امیدوار است از طریق همکاری با شرکا، استارت‌آپ‌های فناوری دریایی بیشتری را در سنگاپور برای توسعه، آزمایش و تجاری‌سازی محصولات و خدمات جدید سنگاپور به منظور بهره‌مندی از جامعه جهانی دریانوردی، تقویت کند.