Vyne 15.5 میلیون دلار جمع آوری می کند تا راه حل های بانکداری باز متمرکز بر تجارت خود را افزایش دهد-TechCrunch

بانکداری باز-رویکرد جدیدی برای پرداخت ها و سایر خدمات مالی که زیرساخت های سنتی مبتنی بر کارت را با اتصال مستقیم به بانک ها مختل می کند-لحظه ای دارد. پس از راه اندازی استارتاپ بانکی باز TrueLayer که در آخرین دور خود پس از مشاهده کشش قوی خدمات خود ، به ارزش 1 میلیارد دلار رسید ، امروز یک استارتاپ بانکداری باز دیگر ، Vyne ، به طور رسمی برای تجارت افتتاح شد و از سرمایه اولیه 15.5 میلیون دلار برای کمک به رشد آن خبر داد. به

بودجه از Hearst ، Entrée Capital ، Triplepoint ، Seedcamp ، Venrex ، Founder Collective و Partech ، با Alex Chesterman (بنیانگذار Rightmove و مدیرعامل Cazoo) ، چارلی Dellingpole (مدیر عامل و بنیانگذار ComplyAdvantage) و ویل نیل (بنیانگذار Grabyo) تامین می شود. ) نیز شرکت می کند مدیرعامل کارل مک گرگور در مصاحبه ای گفت که این دور “به طور گسترده ای بیش از حد مشترک شده است”.

وین مستقر در لندن بی سر و صدا پلت فرم خود را ایجاد می کند-که تجار را هدف قرار می دهد تا به آنها در ایجاد خدمات پرداخت مبتنی بر بانک باز کمک کنند-در 18 ماه گذشته ، ابزارها را بر اساس بازخورد مشتریان اولیه که قبل از راه اندازی گسترده تر امروز انتخاب شده است ، تقویت می کند. به دور قابل توجهی از سرمایه گذاران قوی به عوامل متعددی برمی گردد. اولاً ، به دلیل کشش اولیه – این شرکت می گوید که در حال حاضر میلیون ها پوند معاملات در انگلستان را هر ماه پردازش می کند و در حال حاضر با نرخ 95 each در هر ماه در حال رشد است – در چیزی که (دوم) بسیاری معتقدند بازار بزرگی در سالهای آینده و سوم ، به دلیل شجره نامه چهار بنیانگذار آن:

از سرگیری خدمات مالی طولانی مک گرگور شامل سالها مدیر اجرایی در بارکلیز (در بارکلیکارت) ، شرط بندی آنلاین Ladbrokes (که نه تنها بر پرداختها بلکه بر کلاهبرداری نیز نظارت داشت) و Worldpay بود. مدیر دامین کیهیل سالها در Worldpay و همچنین آمازون گذراند. CTO Adam Rowland همچنین در بین سایر نقشهای خدمات مالی در سایر نقاط ، فارغ التحصیل Worldpay بود. و سرپرست توسعه کسب و کار نیک دانیل سالها در خدمات مالی Logica (که اکنون بخشی از CGI است) و VocaLink (که چند سال پیش توسط Mastercard با نزدیک به 1 میلیارد دلار خریداری شد) صرف کرد.

با تجربه فراوان در زمینه سیستم های پرداخت مبتنی بر کارت و شبکه های کارت ، این بانک دانش کامل برای درک این بود که چرا بانکداری باز یک نوآوری مهم است و چرا این فرصت را داشت که بسیاری از آنچه امروزه وجود دارد را مختل کند.

“برداشت مهم ما در آن سالها [of experience] مک گرگور گفت ، کارت های پرداخت مناسب تجارت الکترونیکی نیستند. آنها 40 سال پیش طراحی شده اند و هزینه بر و ناکارآمد هستند. “

وی خاطرنشان کرد که هزینه سالانه مقابله با کلاهبرداری در حال حاضر 25 میلیارد یورو است (در این گزارش تعداد قابل مقایسه وجود دارد) و این قبل از در نظر گرفتن سایر مسائل مربوط به اصطکاک استفاده از کارت ها برای پرداخت ها ، مانند ترک سبد خرید (استفاده کنندگان به جای بیرون آوردن کارت و مشت زدن به اعداد) ، جزئیات نادرست و موارد دیگر.

به همین دلیل ، مک گرگور گفت بسیاری از افراد در صنعت ، از جمله بنیانگذاران واین ، “بانکداری باز را یک فرصت بزرگ می دانند” تا بتوانند راه های پرداخت حقوق افراد را تغییر دهند. وی افزود: “این یک فرصت در مقیاس جهانی است و این چیزی است که به ما انگیزه می دهد.”

مک گرگور ادعا می کند که پیاده سازی سیستم مبتنی بر بانکداری باز می تواند تاجر را تا 65 درصد در هزینه ها صرفه جویی کند زیرا سرعت و کارایی بیشتری دارد (و دیگر نیازی به پرداخت هزینه به شبکه های کارت نیست).

ارزش TrueLayer در بازار ، به عنوان یکی از حرکتگران اولیه در این فضا ، در نحوه همکاری با طیف گسترده ای از بانک های بزرگ و کوچک برای کمک به ایجاد زیرساخت ها و خدمات برای ادغام خدمات بانکی آنها در یک شبکه وسیع تر در جایی که می توانند ، بوده است. برای پرداخت های مستقیم و ارائه انواع دیگر داده های مالی در مورد مشتریان خود استفاده می شود. سپس از این توده مهم برای ایجاد اتصالات برای کسانی که می خواهند از این ادغام برای انجام امور استفاده کنند استفاده کرد: ایجاد جریان پرداخت ، احراز هویت کاربران و موارد دیگر.

به عنوان یک شرکت کننده بعدی ، ارزش Vyne در استفاده از برخی از زمینه ها برای تمرکز بیشتر بر بخش تجاری آن اکوسیستم و ایجاد خدمات بانکداری باز آنها برای مشتریانشان بوده است. به عنوان مثال ، اگر مشتری گزینه پرداخت بانکی باز را برای پرداخت در برنامه انتخاب کند ، مشتری به برنامه بانکی هدایت می شود که برای تأیید تراکنش و ارتباط بدون نیاز به وارد کردن جزئیات مورد استفاده قرار می گیرد. مک گرگور گفت: “UX به طور قابل توجهی بهبود یافته است.”

با هدف قرار دادن مصرف کنندگان بومی دیجیتالی به عنوان محتمل ترین پذیرندگان اولیه ، Vyne همچنین به تجار اجازه می دهد تا برای تکمیل معاملات کدهای QR و پیوند به صورت پیوند ایجاد کنند.

این واقعیت که ما هنوز در مورد پذیرندگان اولیه صحبت می کنیم ، بیانگر چالش های بزرگتری است که نه تنها برای Vyne بلکه برای همه استارتاپ های متمرکز بر بانکداری باز وجود دارد. بانکداری باز در بالاترین وضعیت خود در انگلستان قرار دارد ، اما حتی در اینجا نیز نسبتاً جوان است: مقررات فقط در ابتدای ژانویه 2018 به اجرا درآمد. اروپا این کار را ادامه داده است ، و اگرچه شرکت هایی مانند Plaid در ایالات متحده هستند که برخی از آنها را ساخته اند پیشرفت های جالبی در ساختمان سازی خدمات که دور ریل های پرداخت را دور می زنند ، مقررات به کندی دنبال می شود. برخی حتی حدس زده اند که ممکن است هرگز نرسد.

نهاد پیاده سازی بانکداری باز (به اختصار OBIE) در انگلستان ، که یک نهاد تجاری برای کسانی است که در این منطقه فعالیت می کنند ، از نظر رشد امیدوار کننده است. با این حال ، اگر اعداد و ارقام به خودی خود صحبت کنند ، فرصت روشن وجود دارد. OBIE در گزارشی اخیر اعلام کرده است که حدود 300 فین تک در حال حاضر در اکوسیستم بانکی باز هستند و بیش از 2.5 میلیون مصرف کننده در بریتانیا از خدمات فعال شده توسط بانک باز استفاده می کنند (این خدمات شامل پرداخت ها ، دریافت خطوط اعتباری ، احراز هویت خدمات و موارد دیگر می شود. ) و ، حجم تماس های API در سال 2020 به 6 میلیارد رسید ، در حالی که این میزان در سال 2018 تنها 66.8 میلیون بود. پذیرش در حال آمدن است ، شاید به آهستگی و نه در سطح بین المللی مانند آنچه بانک های باز سعی می کنند جایگزین آن شوند.

مگومی ایکدا ، پزشک سرمایه گذاری هرست ، در مصاحبه ای گفت: “نظر ما این است که این هاکی رشد است که همه VC ها دوست دارند.” “عامل دوم عادات مصرف کنندگان است. آنها به اقتصاد بدون پول نقد روی آورده اند [but] بازرگانان هنوز بر روی ریل های قدیمی بانکی کار می کنند … بانکداری باز به تجار کمک می کند تا از این طریق پیش بروند. “

شاید به همان اندازه مهم ، با درک دقیق تر مشتریان در مورد نحوه و مکان استفاده از داده های مالی آنها ، با واسطه گری از شرکت های کارت (و رتبه بندی اعتباری ، و بسیاری دیگر که درگیر هستند) در این فرایند ، بانکداری باز بخشی از یک بانک بزرگ است. تکامل در نحوه استفاده از اطلاعات و اطلاعات شخصی همانطور که سیستم ها از آنچه برای آنها استفاده می کنیم پیروی می کنند ، این فقط می تواند چیز خوبی باشد.