VC های بزرگ، سلاح ها را برای ائتلاف آب و هوا به هم متصل می کنند

حدود دوجین شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر می گویند که در حال تشکیل یک حرکت قوی در تجارت VC برای مبارزه با بحران آب و هوا هستند. این گروه خود را اتحاد آب و هوای سرمایه گذاری یا VCA می نامد.

این ائتلاف سرمایه‌گذاران مشهور فناوری، از جمله کلاینر پرکینز، تایگر گلوبال و یونیون اسکوئر ونچرز را به‌عنوان عضو می‌داند و در بیانیه‌ای مشترک در روز سه‌شنبه اعلام کرد که هدف آن «تعریف، تسهیل و تحقق مسیرهای خالص صفر همسویی» است. استارت آپ های مرحله ای

اینجا چند اتفاق در حال رخ دادن است.

از نظر مادی، VCA می‌گوید که اعضای آن با ارزیابی «ردپای کربن 1-3» خود و با تعهد به «صفر خالص یا منفی انتشار گازهای گلخانه‌ای برای عملیات شرکت خود» تا پایان دهه، کار را آغاز خواهند کرد.

VCA همچنین می گوید اعضای آن متعهد هستند که به شرکت های پرتفوی خود کمک کنند تا حداکثر تا سال 2050 اهداف خالص صفر را تعیین کنند. در طول مسیر، اعضا قرار است “به طور شفاف از پیشرفت خود در طول زمان گزارش دهید.

مهمتر از همه، “انتشار خالص صفر” با انتشار صفر یکی نیست و کسب و کارها مورد بررسی قرار گرفت برای استفاده از چنین زبانی برای پنهان کردن آلودگی کربنی مداوم آنها با توجه به سوابق ضعیف صنعت افست تا به امروز، اهداف خالص صفر که وابسته به جبران کربن هستند، جای تردید دارند.

آرایش VCA نیز قابل توجه است. چندین متخصص معروف در حال ارتباط با برخی از شرکت های نسبتاً تخصصی هستند، مانند S2G، یک حامی پرکار فناوری مواد غذایی، و دیوار پنجم، که بر املاک و مستغلات تمرکز دارد و یک صندوق آب و هوایی سنگین و متمرکز بر ساختمان ها را اداره می کند. در تئوری، اعضای VCA می‌توانند یک رولودکس خوب و بزرگ از متخصصان را به اشتراک بگذارند و آنچه را که می‌آموزند در خطوط صنعت منتقل کنند.

به طور مستقیم، VCA سیگنالی از سوی سرمایه گذاران قابل توجه است که آنها هنوز در راه حل های آب و هوایی سرمایه گذاری می کنند، چه “فناوری آب و هوا” یا تلاش های گسترده تر کربن زدایی. این مهم است زیرا، پس از دو سال انفجار، بودجه برای فناوری آب و هوا در سه ماهه اول سال 2023 کاهش یافت و این تردید را ایجاد کرد که آیا این بخش هنوز به همان اندازه مد روز است یا “ضد رکود” که به نظر می رسید.

در ایمیلی به TechCrunch، مشاور مالی آب و هوا، Dan Firger، گفت که گروه کاری روش شناسی VCA شروع به تهیه لیستی از بهترین شیوه ها و دستورالعمل های افشا در ماه مه خواهد کرد. او افزود: «ما پیش‌بینی می‌کنیم اطلاعات بیشتری را در این مسیر با اعضا و مردم به اشتراک بگذاریم.

فرگر گفت: عضویت در VCA الزام آور نیست و اعضا می توانند «در هر زمانی» آن را ترک کنند. همچنین عضویت به 23 شرکت مخاطره‌آمیز که در حال حاضر در هیئت مدیره هستند محدود نمی‌شود. این گروه در بیانیه ای اعلام کرد که برای هر شرکت سرمایه گذاری که “موافق به انجام تعهدات VCA و مشارکت فعالانه در سازمان باشد” باز است. دیگر اعضای حاضر در راه اندازی عبارتند از Obvious، DCVC، Prelude و Clean Energy Ventures.