Uber Freight به شرکت های حمل و نقل کارت سوخت ارائه می دهد که توسط استارتاپ AtoB تامین می شود

Uber Freight، تجارت تدارکاتی که در سال 2018 از اوبر منشعب شد، با استارتاپ فین‌تک حمل و نقل AtoB برای ارائه کارت سوخت و نرم‌افزار مدیریت هزینه به شرکت‌های مخابراتی همکاری می‌کند.

AtoB، یک شرکت چهار ساله که به عنوان Stripe برای حمل و نقل توصیف شده است، یک پلت فرم مالی یکپارچه مبتنی بر محصول اصلی خود یعنی کارت سوخت برای کامیون داران ارائه می دهد. برخلاف سایر کارت‌های سوخت ارائه شده توسط رقبای مانند Brex و Fleetcor، کارت سوخت AtoB مبتنی بر پلتفرم Visa است، بنابراین پرداخت‌ها در طیف وسیع‌تری از خرده‌فروشان سوخت پذیرفته می‌شوند. طبق گفته شرکت، هیچ هزینه پنهان یا سالانه ای نیز وجود ندارد.

در حالی که کارت سوخت حامل و نرم افزار مدیریت هزینه مستقیماً با محصول و پلتفرم Uber Freight یکپارچه می شود، از AtoB پشتیبانی می کند. طبق گفته AtoB، کامیون داران می توانند به تخفیف های سوخت انحصاری در ایستگاه های کامیون شرکت کننده، پرداخت های رایگان در همان روز برای بارهای باربری Uber و گزارش دهی هزینه ها و کنترل های ساده دسترسی داشته باشند.

AtoB دو نسخه از کارت سوخت خود را ارائه می دهد: Flex Card و Unlimited. اولی یک کارت شارژ با خط اعتباری است و دومی یک کارت پیش پرداخت است. این استارت‌آپ می‌گوید کارت پیش‌پرداخت بدون در نظر گرفتن امتیاز اعتباری تأیید می‌شود و می‌تواند به کسب‌وکارها در ایجاد اعتبار کمک کند.

کارت سوخت AtoB همچنین به سرقت سوخت می پردازد، که این شرکت می گوید عامل اصلی هزینه ناوگان است. ردیابی موقعیت مکانی تله‌ماتیک و ردیابی سطح سوخت به AtoB کمک می‌کند تا توجه داشته باشد که کارتی در فاصله‌ای دور از وسیله نقلیه تعیین‌شده استفاده می‌شود و یا اینکه کارت خیلی زود پس از سوخت‌گیری استفاده می‌شود و تراکنش‌ها را برای جلوگیری از سرقت و کلاهبرداری مسدود می‌کند.

AtoB در سال 2019 با ماموریت کمک به کاهش کمبود کامیون داران با حل برخی از بزرگترین مشکلات صنعت تاسیس شد: کارت های سوخت قدیمی و غیرقابل اعتماد، و حقوق و دستمزد منسوخ و خراب. تنها ظرف چهار سال، AtoB به شبکه‌ای متشکل از 25000 کسب‌وکار و 100000 راننده کامیون در ایالات متحده گسترش یافته است. مشارکت با Uber Freight به AtoB امکان دسترسی به 100000 شرکت لجستیکی و هزاران فرستنده را می‌دهد.

لیور ران، مدیرعامل Uber Freight در بیانیه‌ای گفت: «شرکت‌های حمل‌ونقل به ابزارها و راه‌حل‌های نوآورانه برای ایجاد کسب‌وکارهای پر رونق، به حداکثر رساندن زمان و پتانسیل درآمد خود در جاده‌ها نیاز دارند». اوبر فریت از زمان شروع ما، تحول بسیار مورد نیاز را در صنعت به ارمغان آورده است. ما راه‌حل‌های حامل اول راننده را معرفی کرده‌ایم که اقتصاد مالکیت کامیون را برای هزاران راننده در پلت فرم ما بهبود می‌بخشد. اکنون بیش از هر زمان دیگری، اپراتورها به راه حلی نیاز دارند که امور مالی را ساده کند، پرداخت های یک روزه را به کیف پول ها بیاورد و از مدیریت بهتر جریان نقدی برای آینده پشتیبانی کند.

Uber Freight به طور مداوم از استارت آپ ها برای تقویت تجارت خود و ادغام راه حل های فناوری جدید استفاده کرده است. در حالی که به نظر می رسد همکاری با AtoB تأیید می کند که کامیون داران انسانی هنوز به جایی نمی رسند، Uber Freight همچنین در سال های اخیر مشارکت با شرکت های حمل و نقل خودران مانند Aurora و Waymo Via را تضمین کرده است.

از آنجایی که شرکت‌های حمل‌ونقل در پلتفرم Uber Freight در آینده به ناچار برق می‌روند، AtoB می‌گوید پلتفرم آن می‌تواند از انتقال ناوگان به سوخت‌های الکتریکی و نسل بعدی نیز پشتیبانی کند.