Uber و Cartken در حال آوردن ربات های تحویل پیاده رو به ویرجینیا هستند

اوبر در حال گسترش همکاری خود با استارتاپ ربات تحویل پیاده رو Cartken به Fairfax، ویرجینیا است.

از روز پنجشنبه، مشتریان UberEats در اطراف منطقه Mosaic می‌توانند غذای بازرگانان منتخب را از طریق یکی از ربات‌های کوچک، شش چرخ و مستقل Cartken تحویل بگیرند.

این دومین شهری است که Uber و Cartken برای تحویل تجاری با یکدیگر همکاری می کنند. این شرکت ها برای اولین بار یک آزمایش آزمایشی را در ماه دسامبر در میامی راه اندازی کردند که در حال انجام است.

به گفته سخنگوی اوبر، منطقه Mosaic یک مرکز خرید و غذاخوری است و ربات‌ها غذا را از رستوران‌ها به خانه‌ها و مشاغل «در اطراف» منطقه می‌رسانند. اوبر مشخص نکرد که شعاع تحویل چقدر خواهد بود، اما طبق گفته اداره برنامه ریزی و توسعه شهرستان فیرفکس، منطقه حدود 31 هکتار یا 0.5 مایل مربع است.

ربات های Cartken الکتریکی هستند و ظرفیت حمل بار حدود 1.5 فوت مکعب یا حدود دو کیسه مواد غذایی کاغذی دارند. این ربات ها دارای تعدادی دوربین هستند که برای شناسایی اشیا و کمک به آنها در رسیدن به مقصد استفاده می شود. Cartken قبلاً گفته بود که ربات‌هایش تحت شرایط خاصی کاملاً مستقل عمل می‌کنند. اگر ربات به چیزی برخورد کند که هنوز با آن مواجه نشده است، می‌تواند برای کمک با اپراتور راه دور تماس بگیرد.

علاوه بر همکاری با Uber، Cartken همچنین با Grubhub ارتباط برقرار کرده است تا ربات‌ها را به پردیس‌های کالج مانند دانشگاه ایالتی اوهایو بیاورد. روبات‌های تحویل‌دهنده پیاده‌رو به طور فزاینده‌ای در پردیس‌های کالج رایج می‌شوند، جایی که سنگ فرش‌های منظم و محیط بسته مکانی امن برای آزمایش فناوری مستقل است.

به همین دلیل است که منطقه Mosaic نیز مکان جذابی را برای Uber و Cartken ایجاد می کند تا آخرین شراکت خود را راه اندازی کنند.

Uber Cartken در ردیابی سفارش Mosaic - AV مطابقت دارد

در زمان راه اندازی، تاجرانی مانند مامان یوجنیا، پوپاتلا و راسا در این برنامه شرکت خواهند کرد.

این شرکت‌ها اندازه ناوگان Cartken را که قرار است مستقر شود، به اشتراک نمی‌گذارند، اما اوبر گفت که می‌توان آن را برای مطابقت با تقاضای مشتریان مقیاس‌بندی کرد. یک سخنگوی همچنین به TechCrunch گفت که ربات‌ها می‌توانند در همه نوع آب و هوا، حتی برف یا باران، کار کنند. سخنگوی از ارائه ساعات دقیق فعالیت ربات ها خودداری کرد، اما گفت که مشتریان می توانند برای سفارش ناهار و شام به آنها دسترسی داشته باشند.

از دیدگاه مشتری در هنگام سفارش هیچ چیز تغییر زیادی نخواهد کرد. مشتری همچنان هزینه غذا را به تاجر می پردازد و همچنین ممکن است هزینه تحویل را به اوبر بپردازد. با این حال، اگر مشتری یک انعام اضافه کند، بابت آن انعام بازپرداخت دریافت خواهد کرد.

هنگامی که سفارش تحویل داده شد، مشتری باید با ربات خارج از خانه ملاقات کند و اوبر دستورالعمل هایی را برای نحوه دسترسی به سفارش خود ارائه می دهد.

اوبر در سال های اخیر به طور فزاینده ای به مجموعه آزمایشی خودروهای خودران خود اضافه کرده است. در ماه می گذشته، این شرکت آزمایشی را در لس آنجلس آغاز کرد تا غذا را از طریق روبات‌های پیاده‌رو خودران Serve Robotic و ماشین‌های خودران Motional تحویل دهد. در پایان سال گذشته، اوبر و موشنال همچنین یک سرویس روباتاکسی را در لاس وگاس راه‌اندازی کردند که بخشی از برنامه 10 ساله این شرکت‌ها برای همکاری در شهرهای بزرگ آمریکای شمالی است.