Spotify فناوری جدیدی را برای تبدیل پخش های رادیویی به پادکست معرفی می کند

Spotify امروز فناوری جدیدی را معرفی می‌کند که به پخش‌کنندگان رادیویی این امکان را می‌دهد تا محتوای صوتی موجود خود را به پادکست یا چیزی که آن را “پخش به پادکست” می‌نامد تبدیل کنند. بر اساس IP Spotify که در اواخر سال 2021 از یک شرکت فناوری پادکست مستقر در استرالیا Wooshkaa خریداری شد، مجموعه ویژگی‌ها در پلتفرم فناوری پادکست شرکتی Spotify Megaphone، جایی که در حال حاضر توسط شبکه صوتی فاکس و سایر مشتریان استفاده می‌شود، ادغام خواهد شد.

پخش‌کننده توضیح می‌دهد که این فناوری به پخش‌کنندگان امکان می‌دهد تا در میان تغییر به سمت پخش صدا، به مخاطبان جدیدی دست یابند، که ممکن است اکنون بر شنوندگان آنها تأثیر بگذارد. اسپاتیفای خاطرنشان کرد، طبق داده‌های یک گزارش تحقیقاتی ادیسون برای سه ماهه سوم سال 2022، مدت زمانی که صرف گوش دادن به پخش آنلاین رادیو می‌شود، بین سال‌های 2019 تا 2022 50 درصد افزایش یافته است، زیرا مصرف‌کنندگان بیشتری از طریق دستگاه‌های دیجیتال خود به این امر توجه می‌کنند.

تا حدودی، این افزایش ها ممکن است ناشی از همه گیری کووید-19 باشد که باعث شد افراد بیشتری از خانه کار کنند و زمان کمتری را برای رفت و آمد به دفتر کار و برگشت صرف کنند. اما همچنین به تغییر کلی در نحوه گوش دادن به برنامه های صوتی توسط مصرف کنندگان مرتبط است، زیرا پادکست ها به عنوان جایگزینی برای برنامه های پخش رادیویی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. همانطور که داده ها نشان می دهد، بیشتر این جهش حتی قبل از قرنطینه های همه گیر رخ داده است، به عنوان مثال، جریان ایستگاه بین سال های 2019 تا 2020 از 8 درصد به 11 درصد رشد کرده است، قبل از اینکه در سال 2022 به 12 درصد افزایش یابد.

اعتبار تصویر: Spotify

علاوه بر این، با استناد به داده‌های Pew Research، Spotify نشان می‌دهد که محصول جدیدش راهی بهتر برای دستیابی به مخاطبان جوان‌تر Gen Z که اکنون ترجیح می‌دهند اخبار خود را از طریق کانال‌های دیجیتالی مانند پادکست دریافت کنند، می‌دهد.

به علاوه، Spotify به پیش‌بینی‌های eMarketer برای هزینه‌های تبلیغات پادکست اشاره کرد که پیش‌بینی می‌کند در سال 2023 به 2.2 میلیارد دلار برسد و دلیل دیگری است که چرا پخش‌کنندگان باید در نظر بگیرند که چگونه می‌توانند صدای خود را برای شنوندگان پادکست تغییر دهند.

البته هدف نهایی Spotify دسترسی به برنامه‌های صوتی بیشتر بدون نیاز به مذاکره با استودیوهای پادکست و پادکست‌های منفرد برای قراردادهای انحصاری گران‌قیمت است، همانطور که در گذشته با چهره‌هایی مانند جو روگان، الکس کوپر و دیگران انجام می‌شد. و هنگامی که در سیستم آن قرار می گیرد، صدای پخش شده می تواند مانند هر پادکست دیگری با تبلیغات درآمدزایی کند.

Spotify توضیح می‌دهد که این فناوری به‌طور خودکار مکان‌های بازار تبلیغات مناسب را در داخل صوتی وارداتی پس از تکمیل فرآیند راه‌اندازی یک‌باره شناسایی می‌کند. طبق ادعای Spotify، به طور سنتی، تبدیل یک برنامه پخش به پادکست از طریق روش‌های دستی برای تیم‌های انتشار 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد تا در هر قسمت تکمیل شود، از جمله دانلود قسمت از پلتفرم رادیویی خود، حذف نقاط تبلیغاتی، قرار دادن نشانگرهای تبلیغاتی جدید و سپس دوباره. – آپلود آن در یک پلت فرم پادکست.

در مقیاسی که یک ناشر پخش کننده با صدها قسمت در روز در یک شبکه بزرگتر سروکار دارد، این فرآیند دستی امکان پذیر نیست.

با پلتفرم Megaphone، مشتریان Spotify اکنون می‌توانند از مکان‌های نشانگر تبلیغاتی که به‌طور خودکار شناسایی شده‌اند برای صرفه‌جویی در زمان استفاده کنند، یا می‌توانند آن‌ها را حذف کنند یا با مکان‌های خود جایگزین کنند. این به مشتری اجازه می دهد تا با تبلیغات درج شده مجدد به صورت پویا درآمد کسب کند. ناشران می توانند از شبکه مخاطبان Spotify استفاده کنند تا به آنها کمک کند تا از موجودی فروخته نشده کسب درآمد کنند.

اعتبار تصویر: Spotify

اما وان، رئیس جهانی توسعه کسب و کار تبلیغات و مشارکت Spotify در بیانیه‌ای درباره راه‌اندازی این محصول گفت: «شیوه تعامل شنوندگان با صدا دائماً در حال تغییر است و ما می‌دانیم که صدای دیجیتال به طور فزاینده‌ای به روش ترجیحی آنها برای گوش دادن تبدیل می‌شود، به ویژه Gen Z. . در یک پست وبلاگی، مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که از 500 میلیون کاربر Spotify، بیش از 50٪ از نسل Z و کاربران هزاره در ایالات متحده را نیز دریافت می کند.

وان افزود: “با این ویژگی جدید پخش به پادکست، ما ناشران رادیو را قادر می‌سازیم تا به مخاطبان موجود در طول روز دسترسی داشته باشند، اما با مخاطبان جوان‌تر ارتباط برقرار کنند.”