Splashdown موفقیت آمیز Inspiration4 تنها آغاز پرواز خصوصی فضایی برای SpaceX – TechCrunch است

همینطور ، آنها برگشتند.

سرنشینان Inspiration4 شامگاه شنبه در نزدیکی سواحل شرقی فلوریدا یک ناهنجاری پیروزمندانه انجام دادند و این اولین ماموریت فضایی کاملاً خصوصی و غیرنظامی را به پایان رساند. کشتی بازیابی Go Searcher SpaceX کپسول Crew Dragon را که Resilience نامیده می شود ، کمی کمتر از یک ساعت پس از splashdown حمل کرد. سپس خدمه از طریق هلیکوپتر به مرکز فضایی کندی ناسا منتقل شدند و در آنجا معاینات پزشکی استاندارد را دریافت کردند.

اتمام موفقیت آمیز مأموریت یک پیروزی بزرگ برای ایلان ماسک و اسپیس ایکس (و از نظر ناسا ، که توسعه فناوری را تأمین مالی کرد) است ، که تمام ماموریت را انجام دادند. همچنین شاید واضح ترین سیگنال ما این باشد که طلوع جدیدی از سفرهای فضایی رسماً در اینجا است.

بنجی رید ، مدیر ارشد برنامه های فضانوردی SpaceX به اسپیس ایکس ، به خبرنگاران گفت که این شرکت در حال افزایش تعداد درخواست های مشتریان بالقوه برای مأموریت های خصوصی است. او گفت که این شرکت می تواند حداقل “سه ، چهار ، پنج ، شش بار در سال” پرواز کند.

البته فرمانده مأموریت جارد ایزاکمن اولین میلیاردر نیست که به فضا رفت. تابستان امسال ، هر دو ریچارد برانسون و جف بزوس شادی های مداری خود را با وسایل نقلیه ای که توسط شرکت هایشان ، Virgin Galactic و Blue Origin توسعه داده شده بود ، انجام دادند. اما این سفرها به طور قابل توجهی کوتاهتر بود – بزوس و سه خدمه اش در کمتر از پانزده دقیقه به فضا رفتند و در اصل در یک قوس سهموی طولانی حرکت کردند.

در مقابل ، خدمه Inspiration4 سه روز در مدار زمین در ارتفاعی به ارتفاع 590 کیلومتر – که بیشتر از ایستگاه فضایی بین المللی است – صرف کردند ، بدین معنی که آنها “بیرونی” ترین افراد در فضا بودند. آنها در طول ماموریت خود به طور متوسط ​​پانزده بار در روز به دور زمین سفر کردند.

در حالی که در مدار بود ، خدمه تعداد انگشت شماری از آزمایشات علمی را انجام دادند که عمدتا داده هایی را در مورد خود جمع آوری می کردند تا هدف ما درک بیشتر ما از تأثیرات پروازهای فضایی بر بدن انسان باشد. خدمه همچنین مدتی را در پنجره گنبدی شیشه ای بزرگ ، که SpaceX آن را “گنبد” می نامد ، گذراند و از فضا عکس گرفت.

به غیر از ایزاکمن ، که ثروت خود را از طریق شرکت پردازش پرداخت Shift4 خود به دست آورد ، خدمه شامل دستیار پزشک و بازمانده از سرطان دوران کودکی Hayley Arceneaux بودند. زمین شناس سیان پروکتور؛ و مهندس لاکهید مارتین کریس سمبروسکی. از دیگر اولین خدماتی که برای خدمه استفاده می شود ، Arceneaux جوانترین آمریکایی است که به فضا رفته و اولین فردی است که با پروتز به فضا رفته است. پروکتور اولین زن سیاه پوست است که در یک ماموریت فضایی خلبان شده است.

مأموریت تاریخی به طور کامل توسط ایزاکمن پرداخت شده است ، هرچند او و اسپیس ایکس درمورد هزینه کل آن مادر هستند. در عوض ، این مأموریت به عنوان کمک مالی 200 میلیون دلاری برای بیمارستان تحقیقاتی سنت جود در نظر گرفته شده بود ، که ایزاکمن 100 میلیون دلار و ماسک 50 میلیون دلار اهدا کردند. این کمک مالی 60.2 میلیون دلار دیگر کمکهای مردمی دریافت کرد.

این دومین بار است که فضاپیمای Resilience با خیال راحت انسان را به فضا منتقل می کند. اولین ماموریت ، Crew-1 ، چهار فضانورد (سه نفر از ناسا ، یکی از آژانس فضایی ژاپن) را به ISS منتقل کرد و در ماه مه آنها را به زمین بازگرداند. اسپیس ایکس طی شش ماه آینده تعداد انگشت شماری از مأموریت های خدمه خود را انجام خواهد داد ، از جمله ماموریت دیگری در ISS به نمایندگی از ناسا و آژانس فضایی اروپا و همچنین ماموریت خصوصی AX-1 به نمایندگی از Axiom Space.

لحظاتی بعد از فرود کپسول ، ایزاکمن گفت: “بسیار سپاسگزاریم ، این برای ما یک سواری عالی بود.” “ما تازه شروع کرده ایم.”

جریان کامل splashdown را در اینجا مشاهده کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=dpFKNNl47AM