Speedata با 70 میلیون دلار و فناوری نوآورانه تراشه از مخفی کاری خارج می شود تا پردازش تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را تسریع کند – TechCrunch

مراکز داده تراشه های بسیار تخصصی تری را برای رسیدگی به انواع مختلف بارها به کار می گیرند ، از CPU ها دور می شوند و GPU ها و انواع دیگر شتاب دهنده ها را برای رسیدگی به نیازهای محاسباتی پیچیده تر و با منابع بیشتر به کار می گیرند. در جدیدترین توسعه ، یک استارتاپ به نام Speedata ، که در حال ساخت یک پردازنده (fabless) برای پوشش حوزه خاصی از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ است ، از مخفی کاری خارج شده و 70 میلیون دلار سرمایه برای ادامه ساخت محصول خود و شروع اولین تبلیغات تجاری خود اعلام می کند. معاملات. در بازاری که این روزها شاهد افزایش چیپست های هدفمند هستیم ، Speedata ادعا می کند که به قول خودش “اولین پردازنده اختصاصی جهان برای بهینه سازی پایگاه داده مبتنی بر ابر و حجم کار تحلیلی” را دارد.

این اخبار پس از مدتی منتشر می شود که Speedata مستقر در اسرائیل فناوری خود را با ترکیبی از شرکت های بزرگ-سازندگان سخت افزار ، کاربران نهایی ، ارائه دهندگان ابر بزرگ-به کار گرفته است تا نشان دهد چگونه می تواند حجم کار آنها را افزایش دهد. جاناتان فریدمن ، مدیرعامل و بنیانگذار آن ، به دو مرتبه بزرگ گفت. Speedata یک استارت آپ تراشه افسانه ای است ، بنابراین مراحل بعدی تولید معاملات تجاری چیپس و جوهر خواهد بود ، احتمالاً با برخی از آزمایشات انجام شده با شرکت.

Speedata در سال 2019 تأسیس شد و از آن زمان در مخفی کاری به سر می برد ، و بنابراین بودجه ای که امروز اعلام می شود در واقع در دو قسمت است. اول ، یک دور بذر به ارزش 15 میلیون دلار به رهبری ویولا و پیتانگو وجود دارد که مربوط به زمان های قبل است. و دوم ، سری جدیدتر 55 میلیون دلاری A به رهبری والدن Catalyst Ventures، 83 شمال، و فناوری های اخلال گر کوچ (KDT) ، با شرکت Pitango و Viola ، در کنار Eyal Waldman ، بنیانگذار و مدیرعامل سابق Mellanox Technologies.

فریدمن و دیگران در تیم مingسس-Dan Charash ، Rafi Shalom ، Itai Incze ، Yoav Etsion و Dani Voitsechov-دیگر بنیانگذاران-دارای سابقه ای چشمگیر در جهان دانشگاه و صنعت تراشه ، با خروجهای متعدد و ثبت اختراعات پیشگامانه. پشت آنها – یکی از عوامل کلیدی در این شرکت که بدون هیچ قرارداد تجاری هنوز نام خود را به دست آورده است. او گفت: “ما برای این دور به طور کامل بیش از حد مشترک شدیم.”

دلیل تمرکز Speedata بر روی تجزیه و تحلیل داده های بزرگ این است که اولاً حل قطعی منابع داده مشکل است (و قبل از اینکه تعجب کنید ، شرکت فاش نمی کند که چگونه و چرا توانست این پیشرفت را انجام دهد در حال حاضر ؛ عنصر مخفی کاری همچنان ادامه دارد). و دوم این که ، به قول فریدمن ، “این احتمالاً بزرگترین حجم کار در مرکز داده است” و بنابراین توجه بیشتر پردازنده ها فراتر از CPU ها و FPGA هایی که در حال حاضر برای پشتیبانی از آن استفاده می شود ، به تاخیر افتاده است.

به طور واضح ، تمرکز آن بر تجزیه و تحلیل داده های بزرگ همان محاسبه حجم کار AI نیست ، منطقه ای که در حال حاضر تحت سلطه Nvidia است ، اگرچه Nvidia نیز با گسترش افق های خود به یک رقیب بالقوه تبدیل می شود.

به همین دلیل است که اعتصاب در حالی که آهن داغ است برای Speedata مهم است. یکی از دلایلی که هنوز باید به آن پرداخته شود این است که در حال حاضر واقعاً به عنوان یک گلوگاه ظاهر می شود.

داده ها و تولید آن در شرکت در حال حاضر به طور تصاعدی در حال انفجار است – Speedata به تحقیقات IDC اشاره می کند که نشان می دهد حجم داده هایی که در سه سال آینده ایجاد می شود از مقدار ایجاد شده در 30 سال گذشته فراتر می رود.

فریدمن گفت ، اما پردازش تجزیه و تحلیل در اطراف آن دیگر با سرعت قبلی پیشرفت نمی کند – تا حدی به دلیل حجم زیاد داده ها – و بنابراین بررسی نحوه رفع آن با استفاده از پردازنده های بهتر یک مشکل چند رشته ای است. او گفت: “این یک مشکل انسانی است ، بلکه یکی از پیشرفت های شبکه و نیاز به درک عمیق از آنچه در نرم افزار یادگیری عمیق می گذرد ، است.”

او گفت: “ما واقعاً یکبار در زندگی فرصت داریم.” “ما در حال نزدیک شدن به یک بازار بزرگ و نه طاقچه ای هستیم. تجزیه و تحلیل حدود 50 the از هزینه های یک مرکز داده را پوشش می دهد ، بنابراین این یک بازار بزرگ است. کارهای زیادی برای انجام در این زمینه وجود دارد. “

البته سود حاصل از آن بینش و دانش بسیار عمیق تری به دست می آورد که می تواند در بسیاری از زمینه ها مانند تحقیقات پزشکی ، خدمات مالی ، امنیت سایبری ، سیستم های خودگردان و موارد دیگر کمک کند. پیش بینی می شود تجزیه و تحلیل داده های بزرگ تا سال 2025 بازار 70 میلیارد دلاری باشد و این به معنای سخت افزار و خدمات بهتری است که از آن پشتیبانی می کند.

والدمن در بیانیه ای گفت: “تجزیه و تحلیل مرکز داده به طور کامل در حال تغییر است و پردازنده های شتاب یافته نقش مهمی در این انقلاب ایفا می کنند.” همانطور که GPU NVIDIA باعث ایجاد فضای هوش مصنوعی شد ، APU منحصر به فرد Speedata محاسبات پایگاه داده را تغییر می دهد. پردازش داده ها یک بازار چند میلیارد دلاری است که به سرعت در حال رشد است و در آن شتاب استفاده از داده ها را در برنامه های فردا آزاد می کند و به واحدهای بی شماری که متکی به داده های بزرگ هستند کمک می کند تا نوآوری و رقابت کنند. من مشتاقانه منتظر حمایت از این تیم فوق العاده هستم زیرا آنها پردازش داده های بزرگ را برای سالهای آینده تجسم می کنند. “