SmartNews جمع کننده اخبار 230 میلیون دلار جمع آوری می کند و تجارت خود را 2 میلیارد دلار ارزش گذاری می کند – TechCrunch

SmartNews ، یک وب سایت و برنامه جمع آوری اخبار با مرکزیت توکیو که با وجود رقابت شدید از جمع کننده های داخلی مانند Apple News ، محبوبیت زیادی پیدا کرد ، امروز اعلام کرد که 230 میلیون دلار از بودجه سری F را بسته است. این دور جمع کل SmartNews را تا به امروز به بیش از 400 میلیون دلار می رساند و ارزش کسب و کار را 2 میلیارد دلار ارزیابی می کند – یا همانطور که این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرده است ، “تک شاخ دوگانه”. (ها!)

این بودجه شامل سرمایه گذاران جدید آمریکایی Princeville Capital و Woodline Partners و همچنین JIC Venture Growth Investments ، Green Co-Investment Investment و Yamauchi-No.10 Family Family Office در ژاپن بود. سرمایه گذاران موجود در این دور شامل ACA Investments و SMBC Venture Capital بودند.

این شرکت که در سال 2012 در ژاپن تاسیس شد ، در سال 2014 وارد ایالات متحده شد و در اوایل سال گذشته ردپای خبری محلی خود را گسترش داد. در حالی که تیم محتوای برنامه شامل روزنامه نگاران سابق است ، از یادگیری ماشینی برای انتخاب مقالاتی که به خوانندگان نشان داده می شود تا تجربه خود را شخصی سازی کنند ، استفاده می شود. با این حال ، یکی از تمایزهای کلیدی برنامه نحوه عملکرد آن برای نمایش “حباب فیلتر” کاربران از طریق ویژگی “اخبار از همه طرف” است ، که به کاربران اجازه می دهد از طیف وسیعی از دیدگاه های سیاسی به اخبار دسترسی داشته باشند.

همچنین محصولات جدیدی مانند داشبورد واکسن Covid-19 و داشبورد انتخابات ایالات متحده را توسعه داده است که اطلاعات مهم را در یک نگاه ارائه می دهد. با بودجه اضافی ، این شرکت می گوید که قصد دارد ویژگی های بیشتری را برای مخاطبان آمریکایی خود ایجاد کند – یکی از بزرگترین آنها ، علاوه بر ژاپن – که بر سلامت و ایمنی مصرف کنندگان تمرکز می کند. این موارد در چند ماه آینده راه اندازی می شود و شامل ویژگی هایی برای ردیابی آتش سوزی های وحشی و گزارش جنایت و ایمنی می شود. همچنین اخیراً ردیاب طوفان را راه اندازی کرده است.

مدل تجاری تجمع تا حد زیادی بر تبلیغات متمرکز است ، زیرا این شرکت قبلاً گفته بود که 85-80 Americans از آمریکایی ها برای اشتراک در اخبار پول نمی پردازند. اما اعتقاد SmartNews این است که این مصرف کنندگان اخبار هنوز حق دسترسی به اطلاعات با کیفیت را دارند.

در مجموع ، SmartNews با بیش از 3000 شریک نشر جهانی که محتوای آنها از طریق سرویس آن در وب و دستگاه های تلفن همراه در دسترس است ، ارتباط دارد.

برای ایجاد درآمد ، این شرکت تبلیغات داخلی و تبلیغات ویدیویی را می فروشد ، جایی که درآمد با ناشران تقسیم می شود. بیش از 75 partners از شرکای انتشاراتی آن نیز از ویژگی “SmartView” آن استفاده می کنند. این حالت خواندن سریع برنامه است و جایگزین چیزی مانند Google AMP است. در اینجا ، کاربران می توانند به سرعت مقاله ای را برای خواندن بارگذاری کنند ، حتی اگر آفلاین باشند. این شرکت به ناشران وعده می دهد که این داستانهای سازگار با تلفن همراه ، که با نماد صاعقه در برنامه مشخص شده اند ، جذابیت بالاتری را ارائه می دهند-و الگوریتم آن به این نوع محتوا پاداش می دهد و خوانندگان بیشتری را برای آنها به ارمغان می آورد. در میان شرکای SmartView ، مارک های معروف مانند USA Today ، ABC ، ​​HuffPost و دیگران وجود دارند. در حال حاضر ، بیش از 70 درصد از مشاهده صفحه SmartNews ابتدا از SmartView است.

برنامه SmartNews از نظر جلب و نگه داشتن توجه کاربران بسیار چسبنده است. این شرکت با استناد به داده های App Annie در ژوئیه 2021 به ما می گوید که به طور متوسط ​​هر ماه در هر دستگاه بر روی دستگاه های تلفن همراه ایالات متحده هزینه می کند که بیشتر از مجموع Google News یا Apple News است.

اعتبار تصویر: داده های برنامه Annie توسط SmartNews ارائه شده است

این شرکت از به اشتراک گذاری کاربران فعال ماهانه خود (MAU) خودداری کرد ، اما گفته بود که در سال 2019 به 20 میلیون نفر در ایالات متحده و ژاپن رسیده است. امروزه ، می گوید MAU های آن در ایالات متحده نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

طبق داده های ارائه شده توسط Apptopia ، برنامه SmartNews از زمان راه اندازی در اکتبر 2014 حدود 85 میلیون بارگیری داشته است و 14 میلیون از آنها در 365 روز گذشته انجام شده است. ژاپن بزرگترین بازار نصب است و 59 درصد بارگیری های مادام العمر را به خود اختصاص داده است.

کن سوزوکی ، بنیانگذار و مدیر عامل SmartNews می گوید: “این آخرین دور بودجه بیشتر مأموریت ما را تأیید می کند و انگیزه ما را برای گسترش حضور خود و راه اندازی ویژگی هایی که به طور خاص برای کاربران و ناشران در ایالات متحده جذاب است ، تقویت می کند.” وی افزود: “سرمایه گذاران ما هم در ایالات متحده و هم در سطح جهانی به رشد و ارزش فوق العاده تلاش های SmartNews برای دموکراتیک کردن دسترسی به اطلاعات و ایجاد یک اکوسیستم به نفع مصرف کنندگان ، ناشران و تبلیغ کنندگان اعتراف می کنند.”

این شرکت می گوید سرمایه های جدید برای سرمایه گذاری در رشد بیشتر ایالات متحده و گسترش تیم شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. از زمان آخرین جمع آوری کمک های مالی در سال 2019 ، جایی که تبدیل به یک اسب شاخدار شد ، این شرکت بیش از دو نفر جمعیت خود را در حدود 500 نفر در سراسر جهان افزایش داد. در حال حاضر قصد دارد 100 نفر از جمعیت خود را در ایالات متحده ، با افزودن نقش های مهندسی ، محصول و رهبری ، دو برابر کند.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد SmartNews در حال بررسی یک IPO است ، اما این شرکت از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد.

برنامه SmartNews در بیش از 150 کشور جهان در iOS و Android موجود است.