SigmaOS یک دستیار هوش مصنوعی متنی را برای مرورگر خود راه اندازی کرد

در حالی که OpenAI یک برنامه رسمی ChatGPT را برای iOS راه اندازی کرد، بیشتر چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی هنوز از طریق وب به بهترین وجه قابل دسترسی هستند. و به همین دلیل است که مرورگرها برای ادغام ویژگی‌های با کمک هوش مصنوعی در برنامه‌های خود قدم برمی‌دارند. راه اندازی مرورگر وب با پشتیبانی LocalGlobe و Y-Combinator SigmaOS دستیار هوش مصنوعی خود را روز پنجشنبه برای افراد محدودی راه اندازی کرد.

این شرکت می گوید که ویژگی منحصر به فرد Airis، دستیار هوش مصنوعی آن، این است که زمینه یک صفحه را درک می کند و بر اساس آن به شما پاسخ می دهد. در اینجا یک مثال خوب وجود دارد: اگر در مورد منچستریونایتد مطالعه می کنید، از آیریس بخواهید که “یونایتد” را توضیح دهد یا در مورد آن سوال بپرسید، ربات متوجه می شود که شما در مورد تیم فوتبال می پرسید و نه فقط کلمه.

یک چیز خوب در مورد Airis این است که شما به راحتی می توانید آن را با کلیک راست بر روی انتخاب متن به جای باز کردن ستون کناری یا برگه دیگر، فراخوانی کنید. اما اگر می‌خواهید یک مکالمه متنی داشته باشید، همیشه می‌توانید A را فشار دهید تا دستیار در حالت تقسیم صفحه باز شود.

علاوه بر این، Airis می تواند جملات یا پاراگراف ها را بازنویسی یا بازنویسی کند. اعلان های از پیش نوشته شده ای مانند “ساده تر کن”، “نوشته شده توسط یک کودک” و “اضافه کردن طنز” وجود دارد. همچنین می توانید از دستورات خود مانند “این را در 200 کلمه بنویسید” استفاده کنید. همچنین گزینه‌های سرگرم‌کننده‌ای مانند «مثل دزد دریایی بنویس» و «مثل گربه بنویس» وجود دارد. دستیار جدید SigmaOS همچنین می تواند به طور موثر مقالات و صفحات وب را با استفاده از مدل GPT-3.5-Turbo به چندین زبان ترجمه کند.

اعتبار تصویر: SigmaOS

نکته منحصر به فرد در مورد این توابع این است که Airis را در حال “بازنویسی” یا ترجمه کلمات روی صفحات خواهید دید. SigmaOS می‌گوید که با عواملی مانند ChatGPT، می‌توانید تنها یک رشته را در یک زمان اجرا کنید.

با این حال، با Airis، می توانید چندین کار بازنویسی یا ترجمه را در صفحات مختلف اختصاص دهید و نیازی نیست که منتظر بمانید تا یکی تمام شود. این استارت آپ می گوید این به دلیل اجرای هوشمندانه استفاده از توکن در الگوریتم خود امکان پذیر است. Airis در حال حاضر مبتنی بر فناوری OpenAI است، اما تیم آماده ادغام مدل‌های دیگر مانند Claude و Alpaca است.

SigmaOS تنها مرورگری نیست که با ایده یکپارچه سازی دستیارها بازی می کند. مایکروسافت اج ربات Bing AI مجهز به GPT-4 را در ماه مارس ادغام کرد. اپرا در حال آزمایش با ادغام چند ربات چت در نوار کناری خود است. ظاهراً موزیلا در حال کار بر روی یکپارچه سازی یک ربات چت در فایرفاکس نیز هست. Mircosoft همچنین در حال آماده سازی برای راه اندازی افزونه Bing AI برای مرورگرهای دیگر مانند کروم و فایرفاکس است.

مهیاد قاسمی بویاقچی، یکی از بنیانگذاران این استارت آپ، گفت که مردم در حال حاضر برای دسترسی به آیریس باید در فهرست انتظار ثبت نام کنند – اما این شرکت هر روز افراد جدیدی را می پذیرد. او همچنین اشاره کرد که در ماه‌های آینده، هدف این استارت‌آپ آموزش Airis برای درک کامل وب‌سایت‌ها است. مشتریان همچنین می‌توانند هر گونه سؤالی در مورد این سرویس بپرسند و کارهایی مانند ایجاد فضای کاری SigmaOS برای تعطیلات آینده انجام دهند و خودشان در مورد سؤالات مربوط به مرورگر به کاربران کمک کنند.