Shopify 6 River Systems را به مالک جدید می فروشد

Shopify هفته گذشته اعلام کرد که آخرین شرکت بزرگ فناوری خواهد بود که دستخوش اخراج گسترده شده است. این شرکت 20 درصد از 11600 نفر پرسنل خود را کاهش می دهد. این خبر در زمانی منتشر شد که انتظارات وال استریت را شکست داد و در نتیجه قیمت سهام آن را بالا برد.

همچنین در این اطلاعیه خبری وجود داشت مبنی بر اینکه غول تجارت الکترونیک کانادایی مالک جدیدی برای 6 River Systems پیدا کرده است، شرکت اتوماسیون انبار که در سال 2019 به قیمت نزدیک به نیم میلیارد خریداری کرد. تقریباً به اندازه‌ای که هر کسی می‌توانست بخواهد، زمان خوبی داشت. این رده در دهه گذشته صعودی بوده است، اما همه چیز واقعاً در طول همه گیری شروع به تسریع کرد – و 6 River یک شروع پنج ساله سالم داشت.

اما Shopify در نهایت تصمیم گرفت که 6 River را در میان ضررهای گسترده تر کاهش دهد. توبیاس لوتکه، مدیرعامل Shopify در نامه سرگشاده خود که به اخراج کارکنان پرداخته بود، مستقیماً به فروش اشاره نکرد. با این حال، او به فروش مرتبط Shopify Logistics به Flexport پرداخت و خاطرنشان کرد:

تلاش اصلی Shopify این است که تجارت را ساده تر، آسان تر، دموکراتیک تر، مشارکتی تر و رایج تر کند. من فکر می کنم که ما بهترین پلت فرم تجاری در جهان را برای آن ساخته ایم. پیشرفت تکنولوژی همیشه به سمت سادگی پیش می رود و کارآفرینان زمانی موفق می شوند که ما ساده سازی کنیم. اما اکنون در طلوع عصر هوش مصنوعی هستیم و قابلیت‌های جدیدی که توسط آن باز می‌شوند بی‌سابقه هستند. Shopify این امتیاز را دارد که در میان شرکت هایی باشد که بهترین شانس استفاده از هوش مصنوعی را برای کمک به مشتریان خود دارند. هم اکنون امکان کارآفرینی وجود دارد. تلاش اصلی ما از ما می‌خواهد که بهترین چیزی را بسازیم که اکنون ممکن است، و این به تازگی کاملاً تغییر کرده است.

بدیهی است که خرید 6 River بخشی از ایجاد جنبه لجستیکی تجارت با ارائه خودکار 3PL به فروشندگان بود. Ocado Group، یک مجوز انگلیسی در زمینه فناوری مواد غذایی، مادر جدید این شرکت رباتیک خواهد شد.

ما خوشحالیم که از همکاران جدید در خانواده Ocado استقبال می کنیم. جیمز متیوز، مدیرعامل Ocado در بیانیه‌ای گفت: 6 River Systems IP جدید و امکانات هیجان‌انگیزی را به مجموعه گسترده‌تر فناوری Ocado، و همچنین تخصص تجاری و تحقیق و توسعه ارزشمند در بخش‌های خرده‌فروشی غیر خواربارفروشی به ارمغان می‌آورد. روبات‌های چاک در حال حاضر در بیش از 100 انبار در سراسر جهان با بیش از 70 مشتری مستقر هستند. ما مشتاقانه منتظر حمایت از 6 River Systems برای ایجاد این روابط و روابط جدید در سال های آینده هستیم.

سوالات پیرامون این معامله همچنان وجود دارد. همانطور که یکی از بنیانگذاران 6 River / معاون Shopify Logistics Jerome Dubois اخیراً در مصاحبه ای به من گفت، شرکت رباتیک با Shopify قراردادی منعقد کرد که به آن اجازه داد به تامین سیستم برای مشتریان ادامه دهد. این لیست که شامل Ocado می‌شد، با قرارداد Kiva آمازون که ناگهان مشتریان را بدون دسترسی به سیستم‌های رباتیک رها کرد، فاصله زیادی داشت.

دوبوا می‌گوید که گفتگو را «در جلو» انجام داد و افزود: «ما یک مسیر مثبت قوی داشتیم. ما سرمایه گذاران قوی داشتیم. همه در مورد آن واقعا خوشبین بودند. این چیزی نیست که بوده است. برعکس بوده است. ما به طور مستقل از Shopify اداره شده‌ایم. ما به سرمایه گذاری و رشد کسب و کار ادامه می دهیم.»

آن گفتگو در اواخر ماه مارس رخ داد. بادهای معکوس اقتصادی راهی برای تغییر سریع این چیزها دارند.