SEC با Bittrex برخورد می کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار روز دوشنبه اعلام کرد که از Bittrex، یک صرافی رمزنگاری، “به دلیل راه اندازی یک بورس اوراق بهادار ملی ثبت نشده، کارگزار و آژانس تسویه حساب” هزینه دریافت می کند.

SEC همچنین نهاد خارجی Bittrex را به دلیل “عدم ثبت نام به عنوان یک بورس اوراق بهادار ملی در ارتباط با عملکرد یک دفتر سفارش مشترک” با شرکت مادرش متهم می کند.

در هفته‌های اخیر شاهد برخورد SEC با Coinbase و Tron بوده‌ایم، نه اینکه بایننس از یک آژانس دولتی دیگر آمریکا (CFTC) انتقاد کند. کافی است بگوییم که پس از عقب ماندن از رشد بازار کریپتو، رگولاتورهای دولتی در حال پیشروی هستند.

واکنش ها نسبت به اقدامات اخیر SEC متفاوت است. در جامعه کریپتو، یک دیدگاه عمومی وجود دارد که دولت ایالات متحده در اقدامات اجرایی خود بسیار سختگیر است. قوانین آن برای دارایی ها و فعالیت های مرتبط با وب 3 یا خیلی مبهم هستند یا مناسب نیستند. و اینکه تنظیم‌کننده‌ها باید با صنعت همکاری نزدیک‌تری داشته باشند تا قوانین جدیدی را برای آنچه که برخی آن را روشی جدید برای نزدیک شدن به مبادله ارزش می‌دانند، ارائه کنند.

SEC مخالف است. این آژانس در اظهار نظری که باید به عنوان نشانه ای روشن از فعالیت های آینده باشد، گفت که اقدامات مربوط به Bittrex “به وضوح نشان می دهد که بازارهای رمزنگاری از عدم انطباق مقرراتی رنج می برند، نه از فقدان وضوح نظارتی”. اگر امیدوار بودید که SEC موضع خود را که دارایی‌های کریپتو اغلب اوراق بهادار هستند – و در نتیجه تحت نظارت مقررات موجود هستند – آرام کند، این خبر خوبی نیست.

در مورد Bittrex، آژانس اشاره می کند که صرافی رمزارز اقداماتی را برای جلوگیری از نظارت SEC انجام داده است:

Bittrex و [William] Shihara که از سال 2014 تا 2019 مدیرعامل شرکت بود، با صادرکنندگانی که به دنبال عرضه دارایی رمزنگاری خود برای تجارت در پلتفرم Bittrex بودند، هماهنگ کرد تا ابتدا برخی از “بیانیه های مشکل دار” را که Shihara معتقد بود یک تنظیم کننده را رهبری می کند، از کانال های عمومی حذف کند. SEC، برای بررسی دارایی کریپتو به عنوان ارائه یک امنیت. به عنوان مثال، در تلاشی برای جلوگیری از بررسی نظارتی، قبل از اینکه Bittrex یک دارایی را در پلتفرم خود در دسترس قرار دهد، Bittrex و Shihara به صادرکننده-متقاضیان دستور دادند که اظهارات مربوط به “پیش بینی قیمت” را حذف کنند.[s]، “انتظار سود” و سایر “شرایط مرتبط با سرمایه گذاری”.

Bittrex یک صرافی پیشرو در سطح جهانی نبود. اخبار مربوط به اقدامات SEC که حدوداً در رتبه چهلم از نظر حجم جهانی قرار دارد، هنوز بازارهای رمزنگاری را به هیچ وجه مادی تکان نداده است. با این حال، کاهش های کوچک می تواند منجر به خونریزی مواد شود، چیزی که دنیای وب 3 در رکود فعلی خود نمی تواند از عهده آن برآید.