Reddit هزینه دسترسی به API خود را شروع خواهد کرد

به دنبال تصمیم توییتر برای محدود کردن دسترسی شخص ثالث به داده‌هایش، Reddit امروز اعلام کرد که هزینه استفاده از API خود را شروع خواهد کرد.

این یک تغییر سیاست کلی نیست. همانطور که نیویورک تایمز گزارش داد، API Reddit برای توسعه دهندگانی که می خواهند برنامه ها و ربات هایی بسازند که به افراد در استفاده از Reddit کمک می کند، و همچنین برای محققانی که مایل به مطالعه Reddit برای اهداف کاملاً آکادمیک یا غیرتجاری هستند، رایگان باقی می ماند.

استیو هافمن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Reddit به تایمز گفت، اما شرکت‌هایی که Reddit را برای داده‌ها «خزیدن» می‌کنند و «هیچ ارزشی را به کاربران برنمی‌گردانند» باید هزینه را پرداخت کنند.

هافمن گفت: «زمان خوبی برای ما است که شرایط را سخت تر کنیم. “ما فکر می کنیم این عادلانه است.”

این حرکت در حالی انجام می‌شود که Reddit به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد از مجموعه گسترده محتوای تولید شده توسط کاربر است، که همانطور که تایمز خاطرنشان می‌کند به طور فزاینده‌ای برای آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی با مشخصات بالا و تولید متن مانند ChatGPT و GPT-4 OpenAI استفاده می‌شود. از سال 2019، Reddit بیش از 430 میلیون کاربر فعال ماهانه در بیش از 1.2 میلیون انجمن علاقه خاص داشت که 138000 نفر فعال هستند.

هافمن به تایمز گفت که او بر این باور است که داده‌های ردیت به‌ویژه ارزشمند هستند زیرا به‌طور مداوم به‌روزرسانی می‌شوند.

او تکرار کرد: «مجموعه داده‌های Reddit واقعاً ارزشمند است. «بیش از هر مکان دیگری در اینترنت، Reddit خانه ای برای مکالمه معتبر است. چیزهای زیادی در سایت وجود دارد که شما فقط می توانید آنها را در درمان، یا AA، یا اصلاً بگویید… اما ما نیازی نداریم که همه این ارزش ها را به صورت رایگان به برخی از بزرگترین شرکت های جهان بدهیم. ”

سهامداران می توانند محرک باشند. Reddit هنوز جزئیات قیمت API خود را اعلام نکرده است. اما این شرکت در حال آماده شدن برای عرضه اولیه بالقوه در اواخر سال جاری است و سرمایه گذاران به دنبال رشد – یا جریان های کاملاً جدید – درآمد خواهند بود.

Reddit که در آگوست 2021 حدود 10 میلیارد دلار ارزش داشت، تخمین زده می شود که 350 میلیون دلار از تبلیغات دو سال پیش درآمد داشته باشد. این مجموع در مقایسه با درآمدهای تبلیغاتی متا و حتی توییتر کمرنگ است. متا در سال 2022 113 میلیارد دلار درآمد داشت، در حالی که توییتر، علیرغم جنجال های فراوان، نزدیک به 7 میلیارد دلار درآمد کسب کرد.

در اخبار مربوط به تغییر خط‌مشی API، Reddit امروز گفت که امیدوار است هوش مصنوعی بیشتری را در نحوه عملکرد سایت بگنجاند، به عنوان مثال شناسایی استفاده از متن تولید شده توسط هوش مصنوعی در Reddit و اضافه کردن برچسبی که به کاربران اطلاع می‌دهد که ممکن است نظر. من از یک ربات آمده ام Reddit همچنین قصد دارد ابزارهای تعدیل خود و ربات های شخص ثالث را که به مدیران برای نظارت بر انجمن ها کمک می کنند، بهبود بخشد.