PSPDFkit 116 میلیون دلار ، اولین پول خارجی خود را جمع آوری می کند. در حال حاضر نزدیک به 1B نفر از برنامه هایی استفاده می کنند که از ابزارهای همکاری ، امضا و نشانه گذاری آن استفاده می کنند – TechCrunch

یک استارتاپ زیر رادار و راه اندازی شده از وین ، اتریش-ضربه بزرگی به توسعه دهندگان در زمینه فناوری که تجربه کاربری برخی از محبوب ترین برنامه های جهان را پشتیبانی می کند-در حال افزایش دو برابر است و اولین سرمایه گذاری خارجی خود را در قالب یک برنامه اعلام می کند. دور بزرگ رشد بودجه

PSPDFkit-که API ها و SDK ای را ارائه می دهد که توسعه دهندگان از آنها برای تقویت ویژگی های پردازش سند مانند امضای الکترونیکی ، مشاهده و ویرایش اسناد ، همکاری و موارد دیگر استفاده می کنند-100 میلیون یورو (116 میلیون دلار) جمع آوری کرده است. بودجه از یک سرمایه گذار واحد ، Insight Partners تامین می شود.

PSPDFkit در حال حاضر سودآور است و مدتی نیز بوده است ، بنابراین این سرمایه گذاری در مورد افزایش سرعت رشد خود است. این برنامه قصد دارد از سرمایه گذاری برای ایجاد ابزارهای توسعه دهنده بیشتر ، دستیابی به استراتژیک استفاده کند (جاناتان راین ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت ، در مورد آنچه که مادرم صحبت می کند ، صحبت می کند ، مگر اینکه بگوییم که مجموعه ابزارهای مفیدی را که ارائه می دهد). و برای اولین بار ، تلاشهای هماهنگی را در زمینه های فروش و بازاریابی انجام دهید.

بسیاری از رشد PSPDFkit تا به امروز ، در واقع ، دهان به دهان بوده است ، استراتژی ای که تا کنون بسیار پیشرفت کرده است. مشتریان آن عبارتند از Dropbox ، DocuSign ، SAP ، IBM ، فولکس واگن ، Fabasoft ، Wolters Kluwer Deutschland و دفتر ثبت اختراعات اروپا ، و تعدادی دیگر که تحت NDA کار می کند.

در بسیاری از موارد ، هر شرکتی از پذیرفتن میزان تجربه کاربری و فناوری خود توسط اشخاص ثالث خوشحال نیست و این وضعیتی است که در آن و نحوه استفاده از PSPDFkit نیز چنین است ، اما واقعیت این است که بی سر و صدا بزرگ است: در کل ، فناوری PSPDFkit ، از طریق API ها و SDK های آن ، اکنون به 1 میلیارد کاربر در 150 کشور جهان نزدیک شده است.

با کمال تعجب ، این کشش همچنین بدان معناست که PSPDFkit در طول این سالها علاقه زیادی به خرید داشته است. شرکت های بزرگ فناوری که ابزارهای بهره وری را ایجاد می کنند ، با توسعه دهندگان کار می کنند ، و در حال حاضر در برنامه های تلفن همراه و خدمات ابری بسیار فعال هستند ، همگی در PSPDFkit را کوبیده اند. اگرچه این استارتاپ ارزش گذاری خود را فاش نمی کند ، اما می توانید حدس بزنید که با توجه به اندازه و وضعیت سودآور آن ، با این دور آخر ، قطعاً خرید گران تری شده است. (و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، حتی بیشتر خواهد شد.)

داستان PSPDFkit داستان جالبی است که نشان می دهد چگونه توسعه تلفن همراه طی سالها رشد کرده است.

در ابتدا این شرکت در سال 2011 به عنوان یک چارچوب و مجموعه ابزار ایجاد شده توسط مهندس اتریشی پیتر اشتاینبرگر ، که قبلاً در جامعه توسعه دهندگان iOS مشارکت داشت و می توانست از طریق تعدادی از برنامه ها به ویژگیهای دستکاری سند مانند امضای الکترونیکی نیاز داشته باشد ، شروع به کار کرد. ، ویرایش اسناد و مشاهده اسناد. برنامه ها به ما این امکان را می دادند که بسیاری از چیزها را به تجربیات مجازی تبدیل کنیم ، و کاغذ در حال شکل گیری بود و یکی از اولین چیزهایی بود که می رفت.

این نیاز یک مورد استفاده کلاسیک برای ایجاد آن عملکرد و ایجاد آن چیزی است که بسیاری دیگر می توانند از طریق SDK و API به آن دسترسی پیدا کنند: ابزارهای دستکاری سند-حتی چیزی بسیار اساسی مانند پیش نمایش فایل موجود در ابر پوشه – ساختن آنها از ابتدا بسیار سخت است ، لزوماً بخشی از مشاغل اصلی شرکتها نیستند ، اما با این وجود در نحوه عملکرد آنها مرکزی هستند.

بنابراین ، چارچوب اشتاینبرگر به یکی از نمونه های اولیه نحوه استفاده از SDK و API ها برای ادغام سرویس ها و عملکردهای مختلف در برنامه های دیگر تبدیل شد – یک اصل اساسی در حال حاضر برای بسیاری از ویژگی های دیگر به کار گرفته شده است: خدمات مالی ، مانند بانک های نو ، پرداخت های تعبیه شده ، به عنوان مثال Stripe و دیگران. ارتباطات تعبیه شده ، به عنوان مثال ، Twilio ، Sinch و غیره. و غیره

(نام PSPDFkit اشاره ای به حروف اولیه پیتر اشتاینبرگر بود ؛ PDF زیرا PDF ها تمرکز اولیه شرکت بودند و تا حد زیادی باقی مانده اند ؛ و “اشاره” به SDK که بود).

همانطور که ایجاد و استفاده از برنامه تلفن همراه شروع به کار کرد ، چارچوب اشتاینبرگر نیز شروع به کار کرد ، و به زودی مارتین شررر در ساخت آن به او ملحق شد. راین – که در ایالات متحده به عنوان وکیل نماینده توسعه دهندگان کار می کرد – پس از ملاقات با آنها در یک رویداد توسعه ، وکیل آنها شد. به زودی با این رابطه ، این سه نفر متوجه شدند که نه تنها یک تجارت مناسب و رو به رشد وجود دارد ، بلکه اشتاینبرگر و شررر علاقه چندانی به این کار ندارند. تا سال 2014 ، راین از انجام وکالت صرف نظر کرد و به عنوان سومین موسس با اشتاینبرگر و شررر در وین و راین مستقر در کارولینای شمالی در ایالات متحده به عنوان سومین موسس انتخاب شد.

با این دور ، اشتاینبرگر و شررر از وظایف تمام وقت کنار می روند اما همچنان در این تجارت “سرمایه گذاری قابل توجهی” می کنند ، در حالی که راین همچنان مدیرعامل است.

همه چیز به سرعت مطابق با افزایش شهاب سنگ برنامه ها از آنجا تکامل یافت.

PSPDFkit که از iOS شروع به کار کرد ، امروزه ابزارهایی را ارائه می دهد که می توانند برای ساخت برنامه در Android و وب با استفاده از Flutter و React Native استفاده شوند. استراتژی این است که بر روی ایجاد یک پلتفرم بزرگتر برای مدیریت عملکردهای متعدد و مرتبط که ممکن است توسعه دهندگان بخواهند از آنها در ارتباط با اسناد و شاید جهان گسترده تر بهره وری استفاده کنند ، کار کنند.

توصیف اساسی راین از آنچه PSPDFkit و مشتریانش امروز انجام می دهند “کاغذ منسوخ شده” است. اما با گذشت زمان – برخلاف نحوه پیشرفت Stripe از ویژگی اصلی خود ، ارائه API برای پرداخت قدرت ، و مجموعه گسترده ای از خدمات مربوط به معاملات – PSPDFkit فرصتی را برای انجام کارهای بیشتر می بیند ، نه تنها به این دلیل که انتظارات جهان نیز تغییر کرده است. به

به عنوان مثال ، راین به یاد آورد که چگونه PSPDFkit در سال 2015 یک بستر همکاری همزمان را راه اندازی کرد ، “اما ما می گفتیم:” مرد ، این موضوع مورد توجه قرار نمی گیرد ، مردم واقعاً نمی خواهند از این استفاده کنند. “” سپس Covid-19 اتفاق افتاد ، او ادامه داد: “اکنون هر مشتری می گوید:” این عالی به نظر می رسد. بله ، ما می خواهیم از آن استفاده کنیم … “من فکر می کنم که ما در حال تغییر در نحوه تعامل مردم با اسناد هستیم.”

که از فرصت های زیادی هم برای استارتاپ و هم برای سرمایه گذاران آن صحبت می کند.

ریان هینکل ، دکترای Insight Partners ، در بیانیه ای گفت: “توسعه دهندگان نرم افزار و مهندسان به سادگی به دلیل ماهیت حرفه ای خود در حال پیشرفت هستند”. “نحوه کار و همکاری آنها نیز باید در نوبه خود باشد. با مجموعه های توسعه نرم افزاری PSPDFKit و راه حل های میزبانی شده ، این شرکت در زمینه پردازش اسناد برای شرکت ها و توسعه دهندگان انقلابی ایجاد کرده است که وظیفه دارند شرکت را در خط مقدم نوآوری نگه دارند. اینسایت از نقش آفرینی در مسیر رشد شرکت بسیار هیجان زده است. ” هینکل با این دور به هیئت مدیره می پیوندد.