Propteunity جدید وام دهنده Proptech 150 میلیون دلار بدهی و دارایی مختلط را افزایش می دهد-TechCrunch

شما نام بانک های نو شنیده اید. با وام دهنده نئو آشنا شوید. یکی از جدیدترین آنها Proportunity مستقر در لندن است. در حال حاضر 150 میلیون دلار بدهی ترکیبی و دور سرمایه گذاری با حقوق صاحبان سهام (7 میلیون دلار تامین مالی از طریق حقوق صاحبان سهام و 143 میلیون دلار بدهی) جمع آوری شده است ، علاوه بر 10 میلیون دلار بدهی در سال 2020.

این دور توسط VentureFriends ، Kibo Ventures و سرمایه گذاران فعلی Anthemis ، Entrepreneur First و همچنین سرمایه گذاران جدید بریتانیایی proptech Amro Partners رهبری شد. این استارتاپ قصد دارد از این بودجه برای رشد تیم خود استفاده کند و همچنین حداکثر مبلغ وام خود را از 90،000 پوند به 150،000 پوند در هر خانه افزایش دهد.

حدود 85 درصد از اجاره دهندگان در بریتانیا می خواهند صاحب خانه خود شوند ، اما به دلیل نیاز به سپرده بالا و افزایش سریع قیمت خانه نمی توانند.

Proportunity می گوید که به خریداران خانه وام خرید مسکن می دهد ، مشابه طرح دولت انگلستان “Help to Buy” ، اما برای هر خانه ای نه فقط برای ساختمان های جدید در دسترس است. این به آنها اجازه می دهد تا با 5٪ سپرده گذاری به خانه بپردازند و میزان پس انداز آنها را کاهش دهند. وام حقوق صاحبان سهام تا سقف 150،000 پوند یا 25 درصد از قیمت مسکن ، بالای حداکثر وام مسکنی است که از وام دهندگان اصلی دریافت می کنند. وام خالص ، علاوه بر وام مسکن تا 4.5 برابر درآمد ، به این معنی است که آنها می توانند تا 6 برابر درآمد خود به طور موثر وام بگیرند.

این شرکت می گوید می تواند این کار را از طریق یادگیری ماشینی انجام دهد که به شناسایی خانه های با ارزش منصفانه در مناطق با رشد بالا ، وام دهی کم خطر و رفع نیاز به سپرده بزرگ کمک می کند.

وادیم تادر ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت گفت: “در بریتانیا بین 100 تا 200 هزار پوند بین آنچه خریداران می خواهند و آنچه آنها می توانند هزینه کنند ، وجود دارد ، که عمدتا ناشی از محدودیت وام دهندگان به حداکثر 4.5 برابر درآمد و بیشتر است. شرایط سپرده گذاری این را با افزایش قیمت خانه و نیاز به یک اتاق خواب اضافی در محیط جدید “کار از خانه” ترکیب کنید و به راحتی می بینید که خریداران با یک نبرد شکست خورده روبرو هستند. “

جورج دیموپولوس ، شریک VentureFriends ، گفت: “در Proportunity ما محصولی را دیدیم که می تواند بر زندگی هزاران FHB تأثیر مثبت بگذارد.”

Proportunity دارای سه رقیب اصلی است: Generation Home – یک چرخش جدید در وام مسکن ضامن ، که تا حد زیادی به ساختار کمک های مالی خانواده/دوستان کمک می کند. Wayhome (معروف به Unmortgage) یک نسخه خصوصی از مالکیت مشترک را ارائه می دهد که ترکیبی از اجاره و وام مسکن است.