Promus Ventures صندوق فضایی 120 میلیون یورویی (139 میلیون دلار) را در بحبوحه رونق سرمایه گذاری می بندد – TechCrunch

Promus Ventures مستقر در شیکاگو یک صندوق فضایی 120 میلیون یورویی (139 میلیون دلاری) را با نام Orbital Ventures بسته است که بر شرکت‌های فضایی در مراحل اولیه تمرکز دارد.

صندوق جدید، که در لوکزامبورگ مستقر خواهد شد، از ترکیبی از سرمایه گذاری دولتی و خصوصی شکل گرفت. صندوق سرمایه گذاری اروپا، بازوی تامین مالی گروه بانک سرمایه گذاری اروپایی اتحادیه اروپا، 40 میلیون یورو با مشارکت اضافی وزارت اقتصاد لوکزامبورگ و موسسه ملی اعتباری و سرمایه گذاری متعهد شد.

در حالی که Promus Ventures در طیف وسیعی از صنایع سرمایه گذاری می کند، سابقه آن در بخش فضایی شامل سرمایه گذاری در Rocket Lab، Spire و Swift Navigation است. Orbital Ventures که اولین بسته خود را در ژانویه 2020 انجام داد، چندین سرمایه گذاری نیز انجام داده است، از جمله در توسعه دهنده پایانه های ماهواره ای سیستم های ایزوتروپیک، شرکت داده های جغرافیایی Ellipsis Drive و Fernride دانمارکی.

پیر فستال، شریک Promus Ventures در بیانیه‌ای گفت: «ما همچنان شاهد رشد و پیشرفت فوق‌العاده در صنعت فضایی جدید هستیم و از راه‌اندازی این صندوق فضایی ویژه بخش جدید هیجان‌زده هستیم». “ما از سرمایه گذاران خود برای اعتماد و حمایت آنها در این تلاش سپاسگزاریم. […] این یک زمان کلیدی برای بازیگران فضایی جهانی است و چشم انداز آن قوی است.”

صندوق جدید تازه‌ترین صندوق فضایی خاص بخش است که در سال‌های اخیر ظهور کرده است، زیرا علاقه سرمایه‌گذاران به بازار رو به رشد مداری همچنان در حال افزایش است. هفته گذشته، اسپیس کپیتال گزارش داد که سرمایه‌گذاران – از جمله VCs، سرمایه‌گذاران فرشته، سرمایه‌گذاران شرکتی، سهام خصوصی و دیگران – تنها در سه‌ماهه سوم سال 2021، 8.7 میلیارد دلار به صنعت سرمایه‌گذاری کردند و امسال توانستند رکورد سرمایه‌گذاری در سال 2020 را شکست دهند.

بیشتر سرمایه جمع‌آوری‌شده به شرکت‌های فضایی اختصاص یافت که از طریق ادغام با شرکت‌های چک سفید سهام عمومی شدند. این معاملات 1.2 میلیارد دلار از 3.9 میلیارد دلار سرمایه گذاری خطرپذیر در سه ماهه سوم سال جاری را به خود اختصاص داده است.