Productfy 16 میلیون دلار برای ساخت “Shopify of embedded finance” – TechCrunch جمع آوری می کند

Productfy Inc.، یک پلتفرم بانکی به عنوان خدمات (BaaS) که هدف آن ایجاد “DeFi برای تامین مالی سنتی” است ، 16 میلیون دلار در دور دور A از منابع مالی به سرپرستی CMVentures جمع آوری کرده است.

حامیان موجود Point72 Ventures ، 500 Startups و Envestnet | Yodlee همچنین در تأمین مالی شرکت کرد ، که مجموع جمع آوری آن از ابتدای سال 2018 را به نزدیک به 19 میلیون دلار می رساند.

تعداد فزاینده ای از شرکت های BaaS وجود دارد که همه آنها اساساً یک هدف نهایی دارند – راه اندازی سریعتر و آسانتر خدمات و محصولات مالی برای fintechs و سایر شرکتها.

به گفته بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Duy Vo ، Productfy قصد دارد با ماموریت خود در ساخت DeFi برای امور مالی سنتی برجسته شود. او گفت از نقطه نظر معماری محصول ، Productfy “از ابتدا” ساخته شده است تا با چندین شریک بانکی کار کند.

وو گفت: “این چیزی نیست که رقبای ما برای آن ساخته شده اند.” اگر بانک های سنتی نتوانند تمرکززدایی کنند ، دوام نمی آورند. ” (بعداً در مورد این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد).

به بیان ساده تر ، Productfy می خواهد “Shopify of embedded finance” باشد. شرکت ادعا می کند که توسعه دهندگان با پلت فرم خود می توانند “در عرض چند ساعت پیکربندی کنند ، در روز ادغام شوند و از ایده به استقرار کامل پشته در کمتر از سه هفته برسند.”

اما Productfy ، برخلاف بسیاری از شرکت های دیگر BaaS ، فقط بر توسعه دهندگان متمرکز نیست. تیم آن فراتر از لایه API در حال ساختن رابط کاربری برچسب سفید بیشتر است. بنابراین در حالی که شرکت ، البته ، می خواهد برای توسعه دهندگان قوی باشد ، Vo می گوید تمرکز آن بیشتر بر مارک هایی است که فاقد منابع فنی یا تخصص در حوزه هستند. از ماه ژوئیه ، این استارتاپ 119 درصد رشد ماهانه درآمد داشته است. در حال حاضر دارای هشت مشتری از جمله HatchCard است.

بر اساس این گزارش ، CMVentures تعدادی از BaaS و شرکت های مالی تعبیه شده را ارزیابی کرده و قبل از تصمیم گیری برای شرط بندی بر روی Productfy ، با “30 بازیکن مختلف” مذاکره کرده است. واگان خرانیان ، شریک مدیریت سرمایه گذار اصلی CMVentures.

خرانیان به TechCrunch گفت: “ما به این نتیجه رسیدیم که Productfy تنها راه حل آماده برای فروش به مشتریان را دارد.” “ما موازی های عظیمی را در مورد آنچه Productfy می سازد و حرکات بزرگتر در منابع مالی توزیع شده و غیر متمرکز در صنعت مشاهده می کنیم.”

به گفته وی ، این شرکت در تلاش است تا فرآیند پیچیده ای را با چندین شریک بانکی ، داده ها و فروشندگان کارت ساده کند.

Productfy

اعتبار تصویر: موسس و مدیرعامل Duy Vo / Productfy

به عنوان مثال ، شرکای Productify شامل Equifax ، پلت فرم صدور کارت Marqeta ، شریک تحقق کارت Arroweye و ارائه دهنده اطلاعات مالی Envestnet | یودلی این استارتاپ همچنین با انجمن ملی بانک استیرنز همکاری می کند زیرا در حال توسعه “دسترسی گسترده” به جابجایی پول ، بانکداری دیجیتالی و محصولات صدور کارت “از طریق API های آسان جاسازی شده ، ویجت ها و رابط های مشتری از پیش تأیید شده است.”

جاش هوفر ، مدیر ارشد ریسک و امنیت اطلاعات بانک استیرنز می گوید: “پلتفرم Productfy بر خلاف مواردی است که در بازار دیده ایم.” “همسویی نقشه راه فناوری ما با پلت فرم Productfy ، هر دو شرکت را قادر می سازد تا با دسترسی بیشتر و مقیاس پذیر بودن محصولات بانکی برای کل اکوسیستم ، موفق شوند.”

به طور خاص ، این استارتاپ می گوید که مشارکت آن با بانک Stearns به کارآفرینان fintech و مشاغل غیر fintech راهی می دهد تا برنامه های جابجایی پول و کارت را با گردش کار انباشته و دقت لازم یکپارچه ، “از بین بردن ماه های توسعه ، موانع انطباق و ادغام شخص ثالث ، راه اندازی کنند. ”

وو به TechCrunch گفت: “ما زیرساخت های اولیه و انطباق و فناوری خود را ایجاد کرده ایم.” “هنگامی که ما این برنامه ها را راه اندازی کردیم ، مقدار زیادی یاد گرفتیم. در حال حاضر ، ما از این آموخته ها برای ساخت تکرار بعدی محصول خود استفاده می کنیم ، که در اصل یک راه حل سفید با عنوان “fintech in a box” خواهد بود ، که به هر سازمانی اجازه می دهد یک محصول مالی یا تجربه بانکداری خرده فروشی را ظرف چند روز راه اندازی کند. “

وو می گوید برای شروع Productfy انگیزه داشت زیرا معتقد بود صنعت خدمات مالی “تا حد زیادی آسیب پذیرترین افراد جامعه ما را شکست داده است.”

وو گفت: “ما همیشه از خود می پرسیم که چگونه می توانیم یک اکوسیستم مالی ایجاد کنیم که مهربان تر ، مهربان تر و از نظر اجتماعی عادلانه تر باشد.” “راهی که ما معتقدیم می توانیم این مشکل را حل کنیم ایجاد زیرساخت های مالی غیر متمرکز است.”

او تأکید می کند که در حالی که DeFi به طور سنتی با ارزهای رمزنگاری شده ارتباط داشته است ، استارتاپ او “هیچ ربطی به ارز رمزنگاری شده ندارد”.

وو به TechCrunch گفت: “آنچه ما انجام می دهیم این است که ما یک DeFi برای بانکداری سنتی ایجاد می کنیم.” “زیرا بانک ها سرورهای اصلی هستند و اگر AWS بتواند به صورت پویا ترافیک را بر اساس استفاده مسیریابی کند ، این قدرت را از کاربران گرفته و آن را گسترش می دهد. بانک های کوچک و سازمان هایی که با کاربران نهایی کار می کنند. “

هدف Vo این است که اگر این امر در ایالات متحده قابل تصور باشد ، Productfy می تواند یک گره در کشورهایی مانند اوگاندا و لیبی ایجاد کند و “اولین زیرساخت مالی توزیع شده واقعی” را ایجاد کند که به عنوان مثال می تواند به راحتی انتقال وجوه را انجام دهد. ، ایمن و با قیمت کمتر از یک پنی در سطح جهان. “

با نگاهی به آینده ، این استارتاپ از هجوم سرمایه جدید خود برای مقیاس بیشتر پیشنهادات خود و قابلیت های مطابقت به عنوان خدمات استفاده می کند و به بهبود داده های اصلی و ارائه کارت صدور کارت خود با تمرکز بر ایجاد ادغام و مشارکت های جدید و راه اندازی اولین خود ادامه می دهد. دسته ای از مشتریان

در سه ماهه چهارم ، Productfy برنامه ای برای راه اندازی a راه حل جدید Card-Issuance-as-a-service ، با نام “Latinum” ، با هدف کمک به مارک ها برای بهبود تجربه مشتری و ایجاد وفاداری بیشتر. ایده در مورد کارت اعتباری مارک دار این است که به اعضای یک جماعت کلیسا امکان استفاده از کارت را بدهید که در آن هزینه های مبادله برای قرض دادن پول به اعضای جماعت استفاده می شود.

در حال حاضر ، هدف Productfy این است که به مارک ها اجازه دهد در کمتر از سه هفته فعال شوند. امروز ، آنها هنوز باید یک تیم مهندسی برای انجام این کار داشته باشند. وو می گوید ، اما در سه ماهه چهارم ، آنها به تیم های مهندسی یا رعایت نیاز ندارند زیرا راه حل برچسب سفید آن در دسترس خواهد بود. این شرکت ادعا می کند که این روند تنها چند روز به طول می انجامد.

وو گفت: “ما در حال انتقال توانایی ارائه خدمات بانکی خرده فروشی هستیم.” به طوری که سازمان های مذهبی ، مدارس ، شرکت های بازی سازی ، مارک های تجارت الکترونیک یا هر سازمانی با “طرفداران قوی” می توانند یک برنامه کارت اعتباری با سپرده ها ، جابجایی پول ، KYC (مشتری خود را بشناسید) ، رعایت و خدمات ارائه شده اجرا کنند.

دیگر شرکت های BaaS که امسال سرمایه خود را جمع آوری کرده اند ، عبارتند از Unit ، که در ماه ژوئن 51 میلیون دلار در سری B به دست آورد تا به هدف خود برسد و این امکان را برای شرکت ها و شرکت های فناوری پیشرفته فراهم می آورد که محصولات بانکی خود را “در چند دقیقه” بسازند. در ماه جولای ، Solarisbank ، یک استارتاپ برلینی که طیف وسیعی از خدمات مالی را با استفاده از 180 API که دیگران برای ساخت محصولات کاربر نهایی استفاده می کنند ، ارائه می دهد ، 224 میلیون دلار با ارزش 1.65 میلیارد دلار جمع آوری کرد.