Praktis 20 میلیون دلار برای کمک به برندهای اندونزیایی D2C در مدیریت زنجیره تامین خود دریافت می کند

شرکت های کوچک تا متوسط ​​60 درصد از تولید ناخالص داخلی اندونزی را تشکیل می دهند. اما شرکت‌های موجود در فضای D2C هنوز برای رقابت با برندهای بزرگ‌تر تلاش می‌کنند. Praktis می خواهد آنها را در زمین بازی مساوی تری قرار دهد.

این استارت‌آپ که همه چیز از خرید مواد خام گرفته تا انجام سفارش برای برندها و تامین‌کنندگان D2C را انجام می‌دهد، امروز اعلام کرد 20 میلیون دلار بودجه سری A جمع‌آوری کرده است. دور توسط East Ventures (صندوق رشد) با مشارکت Triputra Group و SMDV رهبری شد.

آدریان جیلراندی، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Praktis به TechCrunch گفت که حتی با وجود اینکه 60 درصد از تولید ناخالص داخلی اندونزی از شرکت‌های کوچک و متوسط ​​تامین می‌شود، اما بسیاری از آنها هنگام افزایش فعالیت‌های تجاری خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند. اینها شامل یافتن تامین کنندگان قابل اعتماد، قیمت گذاری منصفانه، هزینه نیروی کار و قرار گرفتن در معرض هزینه های ثابت است.

تیم عملی

تیم عملی

مشتریان پراکتیس از طریق پلتفرم خود قادر به مدیریت این عملیات تجاری از جمله خرید مواد اولیه، تولید، تکمیل و تدارکات هستند. جیلراندی گفت که پراکتیس همچنین خرید و پردازش را برای صرفه جویی در مقیاس جمع می کند. این امر باعث می‌شود که برندهای D2C بر روی سایر بخش‌های کسب‌وکار خود، از جمله ایجاد برند و بازاریابی، تمرکز کنند.

این استارت آپ قصد دارد با رشد در کنار برندهای D2C که در آن خدمات ارائه می کند، افزایش یابد. Gilrandy گفت که اکوسیستم آن را می توان به راحتی در سایر نقاط عمودی اعمال کرد – برای مثال، قبل از اینکه به صنعت زیبایی برود، در مد شروع شد. Praktis مدعی رشد 12 برابری سال به سال از 2020 تا 2021 شد زیرا همه‌گیری COVID-19 پذیرش خدمات آن را تسریع کرد و 4 برابر رشد سال به سال از 2021 تا 2022.

Praktis از بودجه جدید خود برای توسعه فناوری هم برای برندها و هم برای تامین کنندگان استفاده می کند، تیم خود را ایجاد می کند و اکوسیستم زنجیره تامین خود را گسترش می دهد.

این استارتاپ همچنین امروز اعلام کرد که لئونارد پونتو را به عنوان مدیر ارشد مالی خود منصوب کرده است. Pontoh نیز به هیئت مدیره خود می پیوندد.

در بیانیه ای، ویلسون کواکا، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت East Ventures گفت: “ما بسیار هیجان زده هستیم که سرمایه گذاری خود را در Praktis دوبرابر می کنیم، زیرا آنها در تلاش برای تقویت برندهای D2C در اندونزی و رسیدن به سوددهی بسیار سریعتر از آنچه ما انتظار داشتیم.”