«Pikmin Bloom» یک بازی موبایل AR، همکاری بعدی Niantic با نینتندو – TechCrunch است.

نیانتیک دیروز اعلام کرد که بازی موبایل واقعیت افزوده بعدی آن Pikmin Bloom خواهد بود که با همکاری نینتندو ساخته شده است. این بازی رایگان هم اکنون برای iOS و اندروید در سنگاپور و استرالیا در دسترس است، اما در روزهای آینده به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

مانند Pokémon Go، Pikmin Bloom بازیکنان را تشویق می‌کند تا به بیرون بروند و محله‌های خود را کشف کنند. فقط در حال حاضر، به جای گرفتن Pidgey و Rattata، شما نهال ها را جمع آوری کرده و یک تیم از Pikmin ایجاد می کنید. هرچه بیشتر راه بروید، Pikmin بیشتری جمع آوری خواهید کرد. این موجودات ترکیبی گیاهی و حیوانی از مجموعه بازی های پازل و استراتژی نینتندو به همین نام می آیند.

Pikmin Bloom ششمین قسمت از سری بازی‌های ویدیویی Pikmin است. انواع مختلفی از Pikmin برای تعامل وجود دارد و همانطور که در کنار آنها راه می روید، دنباله های واقعیت افزوده گل ها را پشت سر خود باقی می گذارید. با توجه به فیلم های داخل بازی در ویدیوی اعلامی (که در بالا مشاهده می شود)، به نظر می رسد که می توانید آواتار خود را به عنوان Mii شخصی سازی کنید.

ویژگی دیگری که از پوکمون گو وام گرفته شده، رویدادهای ماهانه Pikmin Bloom در روز جامعه است. در حالت اول، بازیکنان با پاداش‌های ویژه و پوکمون‌های کمیاب در ماه یک‌بار در فضای باز فریب می‌خورند و مردم را تشویق می‌کنند که بیرون بروند و با بازیکنان دیگر دوست شوند. Niantic جزئیاتی را منتشر نکرده است، اما این شرکت گفته است که رویدادهای ماهانه روز جامعه را برای Pikmin نیز میزبانی خواهد کرد تا با هم بازی کنند.

Pokémon Go یک پنجره بازشو هفتگی در صبح های دوشنبه دارد که به شما نشان می دهد چقدر در آن هفته پیاده روی کرده اید. اما Pikmin به‌نظر می‌رسد به طور خاص‌تری برای تشویق حرکت طراحی شده است و مسیرهایی را که طی کرده‌اید و قدم‌هایی که در پایان هر روز برداشته‌اید را نشان می‌دهد.

آخرین باری که این دو شرکت یک بازی را با هم منتشر کردند، انتظارات را از بین برد – بنابراین، هیچ فشاری به دوستان گل ما وارد نشد. حتی اگر Pokémon Go مانند تابستان 2016 در همه جا حضور نداشته باشد، Niantic بیش از هر زمان دیگری درآمد دارد و در سال 2020 بیش از 1 میلیارد دلار به دست آورده است. اما به نظر می رسد هنوز در Pikmin Bloom کارهای زیادی برای انجام دادن وجود ندارد. در Pokémon Go یا Harry Potter: Wizards Unite وجود دارد. بنابراین، این بازی ممکن است برای جمعیت معمولی‌تری طراحی شود که فقط می‌خواهند در حین راه رفتن چند پیکسل زیبا ببینند – بدون هماهنگی شکار براق و نبرد حمله در اینجا… حداقل هنوز نه.