PhonePe تحت حمایت والمارت قرار است سلطه گوگل را با فروشگاه اپلیکیشن در هند به چالش بکشد

غول فین‌تک هندی PhonePe در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی یک فروشگاه اپلیکیشن اختصاصی برای کاربران اندروید در هند است، آخرین محصول پیشنهادی شرکت تحت حمایت Walmart که بازار پرداخت‌های موبایلی را در دومین اقتصاد بزرگ آسیا اداره می‌کند.

طبق یک سند داخلی شرکت که توسط TechCrunch بررسی شده است، فروشگاه برنامه که برای ارائه خدمات بیش از حد محلی سازی شده بر اساس زمینه مشتری طراحی شده است، با هدف کمک به توسعه دهندگان در جذب کاربر “با کیفیت بالا” از طریق راه حل های چند زبانه است.

PhonePe با ورود به بازار اپ استور، هنوز چند هفته دیگر، به دنبال استارت‌آپ مستقر در بنگالورو است که IndusOS را خریداری می‌کند، یک سازنده فروشگاه اپلیکیشن که از طریق مشارکت با فروشندگان گوشی‌های هوشمند به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد.

PhonePe، با ارزش‌ترین استارت‌آپ فین‌تک هندی که به‌شدت با برنامه Google Pay Google در هند رقابت می‌کند، قصد دارد تعامل خود را با فروشندگان گوشی‌های هوشمند، از جمله با شرکت‌هایی از جمله شیائومی، تقویت کند و همچنین فروشگاه اپلیکیشن را به‌عنوان یک برنامه مستقل در اختیار مصرف‌کنندگان در هند قرار دهد. به گفته یک منبع آگاه.

این فروشگاه برنامه که به عنوان یک محصول مستقل از Google Play برای دانلود در دسترس خواهد بود، “تجربه برتر برای میلیون ها کاربر با تبلیغات با کیفیت بالا و هدف گذاری سفارشی”، پشتیبانی از 12 زبان و چت زنده 24×7 ارائه می کند. گفت.

سخنگوی PhonePe در بیانیه ای به TechCrunch گفت که گوگل 97 درصد از بازار اپ استور هند را در اختیار دارد و فرصتی برای شخصی مانند PhonePe که بیش از 350 میلیون کاربر ثبت شده در کشور جمع آوری کرده است، وجود دارد تا یک فروشگاه اپلیکیشن جایگزین بسازد. نه تنها از منظر زبان، بلکه از منظر کشف و علاقه مصرف کننده، محلی تر است.

این شرکت همچنین با اشاره به دستور اخیر کمیسیون رقابت هند ناظر ضد انحصار هند که راه را برای توسعه‌دهندگان دیگر برای ایجاد و راه‌اندازی فروشگاه‌های اپلیکیشن خود در Google Play هموار می‌کند، گفت: زمان‌بندی برای ما نیز مطلوب است. یک دادگاه دادگاه از آن زمان به Google کمک هایی را ارائه کرده است.

PhonePe تایید کرد که چندین مکالمه با سازندگان تلفن در هند برگزار می کند و گفت: “همه بسیار پذیرا هستند، به خصوص که CCI روشن کرده است که گوگل نمی تواند در اقدامات ضد رقابتی شرکت کند.”

«همه OEM ها از اینکه PhonePe یک فروشگاه اپلیکیشن محلی برای بازار هند ایجاد کند، هیجان زده هستند. ما انتظار داریم که در چند ماه اول راه‌اندازی روی همه OEM‌های اندرویدی فعال باشیم. ما قبلاً شرایط خود را با یکی از بزرگترین OEM ها بسته ایم و سعی می کنیم بقیه را به سرعت در چند ماه آینده وارد کنیم.

فروشگاه اپلیکیشن جدیدترین محصول PhonePe است که اخیراً وارد دسته تجارت الکترونیک نیز شده است. این استارت آپ سال گذشته از شرکت مادر خود Flipkart جدا شد.