Personio ، یک پلت فرم منابع انسانی برای شرکت های کوچک و متوسط ​​، 270 میلیون دلار با ارزش 6.3 میلیارد دلار افزایش می دهد و به اتوماسیون گردش کار گسترش می یابد – TechCrunch

فناوری منابع انسانی در 20 ماه گذشته مورد توجه قرار گرفته است: Covid-19 شیوه کار ما را تغییر داده است ، بنابراین نحوه مدیریت افراد در دنیای کار نیز باید تغییر کند. امروز ، یک استارتاپ مستقر در مونیخ به نام Personio ، که از راه حل این مسئله به طور خاص برای شرکت های کوچک و متوسط ​​، یک کسب و کار بزرگ ایجاد کرده است ، 270 میلیون دلار به دلیل تقاضای شدید خدمات خود و کمک به آن اعلام می کند. گام های بعدی خود را تقویت کند با استفاده از این سری E ، ارزش Personio تا 6.3 میلیارد دلار افزایش می یابد و در حال حاضر یکی از ارزشمندترین استارتاپ ها – HR یا غیره – در اروپا است.

این بودجه توسط Greenoaks Capital Partners هدایت می شود و سرمایه گذاران جدید Altimeter Capital و Alkeon نیز مشارکت می کنند. Index Ventures ، Accel ، Meritech ، Lightspeed ، Northzone و Global Founders Capital – همه حامیان قبلی – نیز در این دور بودند. Index و Meritech دور قبلی این شرکت را که فقط در ژانویه سال جاری بود هدایت کردند. دور سری D با ارزش 1.7 میلیارد دلار بود – به این معنی که این رقم در مدت 10 ماه 3.7 برابر افزایش یافته است ، علامتی از سرعت رشد خود Personio.

پرسونیو امروزه به کارگیری و ثبت نام ، حقوق و دستمزد ، ردیابی غیبت و سایر عملکردهای مهم منابع انسانی را در یک پلت فرم همه کاره با هدف SME های اروپایی (معمولاً 10 تا 2000 کارمند) ارائه می دهد. در حال حاضر 5000 مشتری دارد – در مقایسه با 3000 در ماه ژانویه. در حالی که Personio به رشد آن طیف وسیعی از ابزارها ادامه می دهد ، همچنین به چیزی که مدیرعامل Hanno Renner آن را “اتوماسیون گردش کار افراد” توصیف می کند ، گسترش می یابد.

اساساً ، این امر در مورد سرعت بخشیدن به فرایند انجام کارهای وابسته به منابع انسانی در برنامه های دیگر است که ممکن است در خارج از Personio وجود داشته باشد ، به طور خودکار اطلاعات منابع انسانی را افزایش می دهد و اقدامات را در آن برنامه ها انجام می دهد ، که ممکن است به طور دستی زمان بیشتری طول بکشد. به عنوان مثال ، این می تواند شامل ایجاد و صدور قرارداد کار یا روشن یا خاموش کردن دسترسی به برنامه های خاص هنگام پیوستن یا خروج شخص از سازمان شود.

اگر می توان پلتفرم موجود Personio را به عنوان “روز کاری برای SME ها” در نظر گرفت-مجموعه ای از ابزارهای منابع انسانی که برای نیازهای SME ها با هم کار می کنند به همان روشی که شرکت ها با پلتفرم های بزرگ و چند وجهی خود به آنها توجه دارند-پس ابزارهای اتوماسیون که Personio در حال افزودن است ممکن است به عنوان پاسخ شرکت به UiPath یا ServiceNow برای SME ها ، با استفاده از یادگیری ماشین ، اتوماسیون فرآیند رباتیک و سایر تکنیک ها برای از بین بردن برخی از کارهای شلوغ تکراری که در کارهای مربوط به منابع انسانی دخیل هستند ، تصور شود.

رنر در مصاحبه ای گفت: “ما 12 ماه روی آن کار کرده ایم و در حال حاضر 5000 مشتری داریم که از استفاده از محصول خود به شکل واقعی یاد می گیریم.” اصل موضوع این است که نرم افزارها در سیلوهای مختلف سریعتر با هم کار کنند ، به طوری که وقتی ، برای مثال ، برای عقد قرارداد نیاز به عقد قرارداد است ، کشیدن پا به این معنی نیست که ممکن است استخدام در جایی دیگر امضا شود یا کارمند اخراج شده هنوز نمی تواند وارد سیستم فناوری اطلاعات یک شرکت شود. فرایندهای منابع انسانی فراتر از منابع انسانی است. آنها شامل سایر عملکردها و بخشها می شوند. تأخیرها نه تنها زمان را هدر می دهند ، بلکه می توانند نتایج زیان باری نیز به همراه داشته باشند. “

تا کنون نکته ای برای پرسونیو این بوده است که بخشی از گروه استارتاپ های سازمانی است که به سادگی از مشتریان سودآور ، SME ها ، استفاده کرده است و به سادگی محصولاتی را برای آنها ایجاد کرده است. SME ها به عنوان یک بخش بسیار بزرگ هستند – بیش از 25 میلیون SME در اروپا وجود دارد که بیش از 99٪ از کل شرکت ها را تشکیل می دهند – اما اغلب نادیده گرفته می شود ، زیرا در طیف گسترده ای از عمود و علایق ، با فناوری اطلاعات متفاوت ، تقسیم شده است. بودجه هایی که گاهی بسیار کم هستند یا اصلا وجود ندارند.

در دنیای منابع انسانی ، رنر می گوید که این وضعیت حتی شدیدتر بود. اکثر شرکت های کوچک و متوسط ​​اطلاعات مربوط به منابع انسانی را در صفحات گسترده Excel یا فقط کاغذ ساده پیگیری می کنند. وی گفت: “آنچه ما روزانه می بینیم ، 70 درصد از شرکت های کوچک و متوسط ​​هیچ نوع راه حل منابع انسانی ندارند.”

او گفت که تحول دیجیتالی این بخش را به طور کامل نادیده نگرفته است و بنابراین بنگاه های کوچک و متوسط ​​آینده نگر به تدریج نرم افزارهای فروش ، مالی و CRM را به کار گرفته اند و این باعث شده است که در مورد منابع انسانی فکر کنیم.

پرسونیو اکنون معتقد است که این امر به فروش خودکار مشتریان خود نیز کمک می کند. طبق برآورد شرکت ، یک SME معمولی اکنون به طور متوسط ​​از 40 برنامه مختلف استفاده می کند ، که بسیاری از آنها برای کار به داده های سیستم های منابع انسانی نیاز دارند. ایده این است که Personio اکنون قادر خواهد بود آن اتصال دهنده ها را برای سرعت بخشیدن به نحوه عملکرد همه آنها ارائه دهد.

این شرکت کارهای زیادی برای انجام دادن دارد: وقتی در نظر بگیرید که 1.7 میلیون کسب و کار در زیرمجموعه SME ها وجود دارد که Personio آنها را هدف قرار می دهد (10-2000 کارمند) ، این تنها درصد کمی از بازار است.

این بدان معناست که رشد به احتمال زیاد با استفاده از قطعه اتوماسیون جدید یا بدون آن ، به پرسونیو می رسد ، بنابراین بودجه – که قبل از نیاز پرسونیو به فرصت طلبانه جمع آوری شده بود – مفید خواهد بود. آنچه که فناوری جدید به آن می دهد ، صرف نظر از این ، پنجره ای است برای ارائه خدمات اتوماسیون به SME ها فراتر از منابع انسانی در طول زمان ، و بنابراین این افزایش چشمگیر ارزش گذاری به احتمال زیاد به همان تنوع مربوط می شود و همچنین به فرصت بزرگتری برای ساخت ورود منابع انسانی بیشتر به فضای SME

وی گفت: “در حالی که مشاغل کوچک ستون فقرات اقتصاد اروپا هستند ، اما مدت زیادی است که تحت مراقبت قرار نگرفته و توسط بازیکنان قدیمی نادیده گرفته می شود. نیلو مهتا ، بنیانگذار و شریک مدیریت Greenoaks ، در بیانیه ای گفت: Personio توانایی های شرکت را دموکراتیک می کند و یک گام در بهره وری ایجاد می کند و گردش کار منابع انسانی را در چرخه زندگی کامل کارکنان ساده می کند. “ما خوش شانس هستیم که با بسیاری از شرکت های خصوصی خصوصی در جهان شریک هستیم و من اطمینان دارم که تیم Personio به تازگی ماموریت خود را آغاز کرده است. راه اندازی طبقه بندی اتوماسیون گردش کار مردم ارزش بیشتری را برای مشاغل سراسر اروپا به ارمغان می آورد. ما مفتخریم که به پرسونیو در این مرحله هیجان انگیز از سفر آنها می پیوندیم و منتظر شریک زندگی در سالهای آینده هستیم. “

در دراز مدت ، این می تواند شامل انتشار عمومی شود – اما تأکید بر آن است طولانی تربه پرسونیو در حال حاضر 500 میلیون دلار جمع آوری کرده است و رنر گفته است که حداقل 18 تا 24 ماه با فکر کردن در مورد این مرحله دیگر فاصله دارد. وی گفت: “ما برای انتشار عمومی عجله ای نداریم.”