Paytm در یک سال بیش از 977 میلیون دلار درآمد دارد و ضرر را کاهش می دهد

Paytm، پیشروترین شرکت پرداخت موبایلی هند، در سه ماهه منتهی به مارس، افزایش ۱۳.۲ درصدی درآمد به ۲۸۵.۷ میلیون دلار را ثبت کرد و زیان خود را با ۵۷ درصد کاهش به ۲۰.۵ میلیون دلار در یک چرخش شدید برای شرکتی که به طور فزاینده‌ای در تلاش برای سودآوری است، کاهش داد.

درآمد کلی Paytm در سال مالی منتهی به مارس 2023 از 644.4 میلیون دلار به 977.9 میلیون دلار رسید. در این دوره، شرکت زیان خود را از 293.3 میلیون دلار به 217 میلیون دلار کاهش داد.

این شرکت افزایش درآمد خود را به رشد درآمدزایی در پرداخت ها و گسترش تجارت توزیع وام خود نسبت داد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «حاشیه مشارکت ما از 30 درصد در سال مالی 2022 به 49 درصد در سال مالی 2023، به دلیل بهبود سودآوری پرداخت ها و رشد کسب و کار توزیع وام با حاشیه بالا، بهبود یافته است».

در نیمه دوم سال جاری، ما به سود عملیاتی (EBITDA قبل از ESOP) دست یافتیم و معتقدیم که می‌توانیم به شتاب رشد خود ادامه دهیم و سودآوری خود را بیشتر بهبود ببخشیم. ما سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در زمینه نیروی انسانی فروش، بهبود بستر فناوری، هزینه‌های بازاریابی و غیره انجام داده‌ایم که به ما کمک می‌کند تا این حرکت را ادامه دهیم.»

Paytm که زمانی فرزند پوستر اکوسیستم استارت آپی هند بود، در سال 2021 از اولین عرضه عمومی ضعیف رنج برد. شرکت مقر اصلی Noida، در پاسخ، متعهد شد که تلاش های خود را برای سودآوری سرعت بخشد.

این شرکت به رهبری ویجی شکر شارما، هنوز 67 درصد از قیمت عرضه اولیه سهام خود به 2150 روپیه هند (26.3 دلار) کاهش یافته است. علاوه بر بهبود درآمد و حاشیه مشارکت، این شرکت همچنین به شدت در حال تعمیق عرضه محصولات خود، از جمله پیشنهادات وام خود، برای جذب مشتریان است.

سرویس پرداخت موبایلی Paytm با PhonePe که توسط جنرال آتلانتیک و والمارت پشتیبانی می‌شود و Google Pay رقابت می‌کند. PhonePe با کمتر از 350 میلیون دلار درآمد، 12 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

موارد بیشتر برای دنبال کردن.