Orchest 3.5 میلیون دلار جمع آوری می کند تا راه ساده تری برای ایجاد خطوط انتقال داده ارائه دهد – TechCrunch

ریک لامرز ، بنیانگذار و مدیرعامل ارکست ، خود ، بنیانگذارش یانیک پرنت و تیمش را “مجموعه ای از داده های نادان” می داند که عاشق ساختن ابزار داده هستند.

در این مورد ، این شرکت در حال ایجاد یک ابزار توسعه محیطی یکپارچه برای دانشمندان داده است تا بتوانند بدون نیاز به تکیه بر زیرساخت یا تیم مهندسی ، خطوط انتقال داده را توسعه داده ، به کار گرفته و به کار گیرند.

روز جمعه ، این شرکت اعلام کرد که یک دور 3.5 میلیون دلاری توسط Gradient Ventures و Basis Set Ventures هدایت می شود. Seedcamp ، بنیانگذار شورای داده ، پیت سودرلینگ و بنیانگذار Kaggle ، آنتونی گلدبلوم ، به این دور پیوستند.

لامرز به TechCrunch گفت: “دانشمندان با فناوری که باید بدانند غرق می شوند.” “آنها بدترین حالت را دارند: آنها از ریاضیات ، مدل سازی و آنچه می توان از داده ها گفت ، درک خوبی دارند ، اما با محاسبات ابری ، محاسبه و زیرساخت ها چندان آشنا نیستند.”

Orchest این نوع کار را مستقل تر می کند ، بنابراین دانشمندان داده ها مجبور نیستند این مسائل مربوط به فناوری را حل کنند ، اما می توانند از ایده اولیه به استقرار در همان محیط برسند.

محیط رابط کاربری Orchest. اعتبار تصویر: ارکستر

این شرکت که در سال 2020 تأسیس شد ، قبل از اجرای بتا خصوصی میزبانی ابری ، به عنوان یک پروژه منبع باز در GitHub شروع کرد. لامرز گفت که امروز اولین نسخه عمومی این شرکت نیز اولین بار است. این مدل تجاری SaaS دارد و نسخه ای را ارائه می دهد که در آن Orchest از همه میزبانی عملی و نسخه سازمانی با ویژگی های اضافی مراقبت می کند.

او و پرنت در حال تحصیل علوم کامپیوتر در دانشگاه صنعتی دلفت بودند و برای راه اندازی این شرکت ترک تحصیل کردند. لامرز به یاد می آورد که آنها در حال برنامه نویسی نرم افزار منبع باز بودند و تعداد زیادی از ستاره های GitHub را در مدت کوتاهی جمع آوری کردند که سرمایه گذاران شروع به تماس کردند.

ارکست در حال حاضر بیش از 1300 ستاره دارد و بیش از 150 شرکت از این محصول استفاده می کنند. بیش از 2500 نصب منحصر به فرد نرم افزار منبع باز ، از جمله سازمان هایی مانند Accenture و دانشگاه جورج تاون ، مشاهده شد.

چانگ شو ، شریک Basis Set ، در اوایل سال 2020 با لامرز و پرنیت ملاقات کرد و آنها را به عنوان “بنیانگذاران استثنایی” یاد می کند و در پایان سال 2020 در دور پیش از شرکت شرکت کرد.

حوزه تخصصی Xu زیرساخت های اولیه B2B و ابزارهای توسعه دهنده است. او گفت مهندسان نرم افزار اغلب ابزارهای زیادی در اختیار دارند ، اما دانشمندان داده ندارند. آنها ممکن است نحوه استفاده از منابع خاص مانند Jupyter Notebook یا Google Colab را در دوران تحصیل خود بیاموزند ، اما هنگامی که شغلی پیدا کردند و داده ها را دستکاری کردند ، متوجه شدند که از مهارت مهندسی نرم افزار برخوردار نیستند.

“ریک و یانیک به ما می گفتند که هنگامی که دانشمندان داده ها را به شرکت هایی می رسانند که نمی دانند چگونه از آنچه استفاده کرده اند استفاده کنند ، و شرکت ها پول ندارند که از یک تیم مهندسی کامل استفاده کنند ، بنابراین فضای سفید در ابزارها وجود دارد. وجود دارد ، “او گفت. “Orchest دانشمندان داده را قادر می سازد تا به آنچه نیاز دارند خود خدمت کنند و فقط می توانند از آن استفاده کنند.”