Nocam از یک برنامه ویدیویی اجتماعی رونمایی می‌کند که شبیه BeReal با چالش‌های TikTok است

یک برنامه ویدیویی اجتماعی جدید به نام Nocam ایده‌ای بنیادی برای معتبرتر کردن شبکه‌های اجتماعی دارد – این برنامه دوربین را خاموش می‌کند تا نتوانید در حین فیلم‌برداری ظاهر خود را ببینید. ایده این است که گرفتن لحظه را طبیعی جلوه دهد و در عین حال اصطکاک ناشی از دیدن پیش‌نمایش تصویر خود را کاهش دهید، که اغلب کاربران را برای ارسال پست یا تقلا برای اضافه کردن ویرایش‌ها و فیلترها برای بهبود ظاهر خود دچار تردید می‌کند.

نوکام معتقد است که این مفهوم نحوه تعامل افراد در زندگی واقعی را بهتر منعکس می کند با آینه روبرو نیستند که به ما نشان می دهد که ما چه شکلی هستیم، یعنی.

جاستین اسپراگینز، بنیانگذار و مدیر عامل Nocam می پرسد: “می دانید به چه چیزی اشاره می کنید – چرا باید این پیش نمایش را ببینید؟” او می‌گوید: «در ثانیه‌ای که به چیزی که می‌خواهید ثبت کنید نگاه می‌کنید، در مورد آن خفه می‌شوید. شما اکنون در حال قاب‌بندی آن هستید – به نظر نمی‌رسد که واقعاً اینطور است. شما اکنون به هر روشی برای ایجاد محتوا عمل می کنید.»

اعتبار تصویر: نوکام

ایده Nocam از تلاش‌های قبلی استارت‌آپ (Snack Break) با شبکه‌های اجتماعی موبایلی شکل گرفت.

در ابتدا، تیم یک برنامه ویدیویی کوتاه به نام Popcorn راه‌اندازی کرد که هدف آن سرگرم‌کننده‌تر کردن ارتباطات کاری با اجازه دادن به کاربران برای ضبط پیام‌های کوتاه یا «پاپ» است که می‌توان آن را به جای ایمیل‌ها، متن‌ها یا Slacks طولانی‌تر به اشتراک گذاشت. اما علاوه بر مواجهه با رقابت شدید از سوی رقبای بزرگ‌تری مانند Loom، تیم متوجه شد که برای هدف قرار دادن بازار سازمانی به خوبی مجهز نیستند.

پیشینه اسپراگینز در دنیای مصرف‌کننده است، او قبلاً روی اپلیکیشن‌های Looksee و Unmute کار کرده بود و اخیراً او 9 Count، سازندگان Wink و دیگران را بنیان‌گذاری کرد.

مطالب جدید  بریتانیا خرید Facebook از سازنده CRM ، Kustomer - TechCrunch را فسخ کرد

اسپراگینز در مورد دور شدن از پاپ کورن توضیح می دهد: «ما سریع شکست خوردیم و اینطور بودیم، این احساس ما را ندارد.

از آنجایی که تیم لاغر مانده بود، آنها توانستند از جمع آوری کمک های مالی موجود خود برای آزمایش مفاهیم دیگر برنامه استفاده کنند. به عنوان مثال، پاییز گذشته، آنها در حال آزمایش Peek بودند، یک برنامه ویجت عکس شبیه به Locket که دوربین را نیز حذف کرده بود. اما پس از آزمایش‌های اولیه و عرضه در مقیاس کوچک که تنها به حدود 10000 کاربر فعال رسید، تیم تمرکز خود را به جای ویدیو معطوف کرد.

اعتبار تصویر: نوکام

برای استفاده از Nocam، کاربران ابتدا با شماره تلفن خود احراز هویت می کنند و به برنامه اجازه می دهند مانند سایر برنامه های اجتماعی به دفترچه آدرس آنها برای یافتن دوستان خود دسترسی داشته باشد. سپس اولین درخواست خود را برای ضبط ویدیو دریافت خواهید کرد. کل مفهوم Nocam در مورد ضبط کردن است – اما در ابتدا، دستورات سیستم محور خواهند بود. همانطور که دوستان بیشتری اضافه می کنید، می توانید از آنها نیز درخواست دریافت کنید.

بنابراین، برای مثال، Nocam ممکن است از شما بخواهد که یک رقص خاص را به عنوان چالش انجام دهید، در یک دایره بچرخید، یا فقط آنچه را که در حال حاضر انجام می‌دهید پست کنید. درخواست‌ها شامل یک کلیپ صوتی تصادفی می‌شوند و وقتی ضبط را شروع می‌کنید، دوربین تار می‌شود. طول کلیپ ها حداکثر 8 ثانیه برای ادامه فیلمبرداری سریع است. کاربران همچنین می توانند یک عنوان اضافه کنند و سپس پست را فشار دهند تا آن را با شبکه خود به اشتراک بگذارند – این یک پیام مستقیم به دوستی نیست که آن را با شما به اشتراک گذاشته است.

مطالب جدید  ساقیب شیخ مایکروسافت ، پیشرو در Seeing AI ، در 1-2 دسامبر به Sight Tech Global باز می گردد-TechCrunch

پس از انتشار ویدیو، می‌توانید ببینید که کدام دوست از شما خواسته است که آن را ضبط کنید یا اینکه این درخواست توسط سیستم تولید شده است. دوستان می توانند در مورد ویدیوهایی که پست می شوند نظر دهند و کاربران می توانند در صورت تمایل، ضبط های خود را برای ارسال در سایر شبکه های اجتماعی صادر کنند.

اعتبار تصویر: نوکام

مانند BeReal، Nocam حداقل یک بار در روز چالش‌ها را ارسال می‌کند، اما شما همچنین می‌توانید در هر زمانی چالش‌هایی را از دوستان دریافت کنید. اما در حالی که برنامه به شما امکان می دهد دوربین را برگردانید، همانطور که BeReal انجام می دهد، از هر دو دوربین به طور همزمان ضبط نمی کند.

با این حال، این برنامه ظاهر و احساسی بسیار شبیه به BeReal دارد، حتی تقویمی از خاطرات Nocam شما را برای نگاه کردن به گذشته ارائه می دهد.

اسپراگینز می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم که بسیار شبیه به دیدار BeReal با TikTok است. اگرچه ممکن است کمی مشتق به نظر برسد، شایان ذکر است که BeReal در حال از دست دادن است – داده‌های اخیر Sensor Tower نشان می‌دهد که دانلودهای ماهانه BeReal کاهش یافته است. علاوه بر این، داده های Apptopia نشان می دهد که استفاده روزانه از اوج خود 61 درصد کاهش یافته است، به 6 میلیون کاربر در مارس در مقابل 15 میلیون کاربر در اکتبر.

این ممکن است نشان دهنده این باشد که ارسال عکس های تصادفی از زندگی روزمره به نقطه انقضای خود رسیده است. تمایز Nocam برای تمرکز بر چالش‌های ویدیویی می‌تواند جمعیتی مشابه BeReal را جذب کند و در عین حال چیزی به آنها بدهد انجام دادن.

اعتبار تصویر: نوکام

این برنامه به شدت خود را در TikTok و Instagram بازاریابی کرده است، جایی که هدف آن جلب توجه جمعیت جوان‌تر است. اگرچه در ابتدا برای دانش‌آموزان کالج Gen Z مطرح شده بود، به نظر می‌رسد ماهیت احمقانه چالش‌های آن جمعیت کمی جوان‌تر و دبیرستانی را جذب کرده است، جایی که کاربران ممکن است تمایل داشته باشند با دوستان ارتباط برقرار کنند، اما اغلب در دنیای واقعی با آنها نیستند. ، همانطور که در دانشگاه هستند.

مطالب جدید  Selva Ventures برای سرمایه گذاری 34 میلیون دلاری Fund II در برندهای سلامت و سلامت متمرکز است

به دلیل رتبه 13+، این برنامه به کاربران این امکان را می دهد که در صورت ایجاد چالش های نامناسب یا ارسال محتوای نقض کننده شرایط، دیگران را گزارش کنند. اگر کاربر برای چالش خود گزارش شود، از ایجاد چالش های خود در برنامه منع می شود. علاوه بر این، محتوای نقض کننده آنها حذف می شود و کاربری که آنها را گزارش کرده است دیگر هرگز محتوای آن شخص را نخواهد دید (و بالعکس، در یک بلوک دوگانه).

این استارتاپ تیمی متشکل از سه بنیانگذار است – از جمله مدیر ارشد فناوری Ben Hochberg، که قبلا توسعه دهنده اصلی در 9 Count و Gen Zer بود. سارا تران، در حال حاضر در مدرسه وارتون در UPenn مشغول به تحصیل است. این شرکت قبلاً سرمایه اولیه 400000 دلاری را از General Catalyst و Dream Machine برای آزمایش مفاهیم مختلف برنامه خود جمع آوری کرده بود. پس از راه اندازی رسمی امروز Nocam، این شرکت قصد دارد یک دور بذر تولید کند.

Nocam در حال حاضر فقط iOS است و دانلود رایگان است. این شرکت در حال حاضر مدل درآمدی ندارد، بنابراین در حال حاضر هیچ هزینه اشتراک یا خرید درون برنامه ای وجود ندارد.