MyHeritage Reimagine را معرفی کرد، یک برنامه هوش مصنوعی برای اسکن، تعمیر و حتی متحرک کردن عکس های قدیمی

هوش مصنوعی بر قلمرو عکاسی تأثیر می گذارد، از ابزارهایی برای حرفه ای ها مانند هوش مصنوعی جدید فتوشاپ تا ابزارهایی برای مصرف کنندگان، مانند ویرایشگر جادویی آتی Google Photos. اکنون، شرکت تبارشناسی MyHeritage به هوش مصنوعی روی آورده است تا با راه اندازی آخرین برنامه خود، Reimagine، حفظ خاطرات خود را برای خانواده ها آسان تر کند. تمرکز اصلی برنامه موبایل جدید این است که به کاربران کمک کند به راحتی عکس های چاپ شده ذخیره شده در آلبوم ها را وارد کنند، سپس با بهبود وضوح آنها، رفع خراش ها و چین و چروک ها، و حتی بازگرداندن رنگ در عکس های سیاه و سفید و متحرک کردن چهره، آنها را لمس کنند. تکنیکی که در سال‌های قبل و با راه‌اندازی «دلتنگی عمیق» توسط MyHeritage رایج شد.

Reimagine با ترکیب آن با سایر ابزارهای ویرایش عکس که به طور خاص برای حفظ عکس‌های قدیمی طراحی شده‌اند، بر روی آن فناوری می‌افزاید.

برای استفاده از این برنامه که هم برای iOS و هم برای اندروید در دسترس است، از صفحات آلبوم عکس های قدیمی خود عکس می گیرید. این برنامه عکس های جداگانه را شناسایی می کند و به طور خودکار آنها را برش می دهد و آنها را به عنوان تصاویر مستقل ذخیره می کند. پس از اسکن، همچنین می توانید جزئیات بیشتری مانند نام، تاریخ و مکان را اضافه کنید تا پیدا کردن آنها آسان تر شود.

این شرکت می‌گوید، همچنین می‌توانید عکس‌های جداگانه را اسکن کنید، در صورتی که مجموعه‌ای را در جعبه کفشی در جایی دارید، و همچنین عکس‌هایی را از رول دوربین گوشی خود آپلود کنید.

اعتبار تصویر: میراث من

با این حال، جنبه اسکن این برنامه پیشگامانه نیست – در سال 2016، گوگل اسکنر عکس قدیمی خود را به نام PhotoScan راه اندازی کرد که فناوری مشابهی را برای آپلود تصاویر از آلبوم های عکس قدیمی ارائه می کرد که شامل حذف تابش خیره کننده بود.

مطالب جدید  YouTube TV کانال تنیس را سه سال پس از حذف آن به عقب بازگرداند

در همین حال، اسکنر چند صفحه ای MyHeritage توسط تیم هوش مصنوعی خود توسعه داده شده است و منحصر به فرد برنامه آن است.

جایی که MyHeritage قصد دارد خود را از رقبای اسکن عکس متمایز کند، مجموعه ویژگی‌های گسترده‌تر مبتنی بر هوش مصنوعی است. این شامل توانایی بازیابی رنگ های محو شده، ترمیم خراش ها، افزایش وضوح، تبدیل عکس های قدیمی به انیمیشن با Deep Nostalgia و افزودن روایت است.

ابزارهای بهبود عکس – از جمله بازگرداندن رنگ‌های محو شده، ترمیم خراش‌ها و افزایش وضوح – از فناوری MyHeritage که منحصراً از DeOldify مجوز گرفته است، استفاده می‌کنند، فناوری ایجاد شده توسط متخصصان یادگیری عمیق، Jason Antic و Dana Kelley.

اعتبار تصویر: میراث من

برای انیمیشن‌ها، MyHeritage قبلاً با استارت‌آپ تل‌آویو D-ID همکاری کرده بود تا Deep Nostalgia را ایجاد کند. این فناوری قلب بسیاری از افرادی را که اعضای خانواده خود را از دست داده بودند یا هرگز با خانواده‌ای که قبل از تولدشان مرده بودند را نشناختند، در میان چیزهای دیگر، لمس کرد و به زودی، برنامه MyHeritage پس از اولین بار در سال 2021 در TikTok منتشر شد. اگرچه چیزی ناراحت کننده در مورد بازگرداندن مردگان به زندگی وجود دارد، خود این فناوری مسلماً یک شاهکار چشمگیر بود.

بعداً، MyHeritage Deep Nostalgia را گسترش داد تا به کاربران اجازه دهد روایت‌هایی را نیز به عکس‌های متحرک خود اضافه کنند تا افراد حاضر در آن‌ها واقعاً صحبت کنند و داستان‌های خود را بگویند.

اکنون این دو ویژگی تنها بخشی از مجموعه گسترده‌تری از ابزارها برای ویرایش و بهبود عکس‌های قدیمی با Reimagine هستند.

اعتبار تصویر: میراث من

Gilad Japhet، بنیانگذار و مدیر عامل MyHeritage، در بیانیه ای در مورد راه اندازی گفت: «از زمان راه اندازی اولین ویژگی عکس هوش مصنوعی ما بیش از سه سال پیش، MyHeritage شیوه تعامل مصرف کنندگان با عکس های خانوادگی خود را متحول کرده است. عکس‌ها دروازه‌ای مهم به دنیای هیجان‌انگیز تاریخ خانواده هستند، و با گسترش مجموعه ابزارهای عکس ما، تصمیم گرفتیم Reimagine را توسعه دهیم، یک برنامه اختصاصی برای عکس‌های خانوادگی که مخاطبان جدید را تشویق می‌کند تا خاطرات خانوادگی خود را ثبت کنند و به آن‌ها جان بخشند. . بهترین لذت را از خاطرات زمانی می‌برید که بتوانید آن‌ها را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید، و Reimagine تجربه دوباره لحظات ارزشمندتان را با هم آسان می‌کند.»

مطالب جدید  ارزش گذاری Freshworks می تواند 10 میلیارد دلار در IPO آینده - TechCrunch داشته باشد

از آنجایی که این برنامه به تازگی راه اندازی شده است، ما نتوانسته ایم آن را با سرعت کامل اجرا کنیم. اما در برخی آزمایش‌های کوتاه (با استفاده از چند عکس قدیمی مادربزرگم)، متوجه شدیم که این برنامه به طور کلی ادعاهای خود را مبنی بر بهبود و بهبود عکس‌ها، در بیشتر موارد، حفظ می‌کند. با این حال، یکی از مسائلی که ما متوجه شدیم این است که وقتی یک منبع نور در تصویر چاپ شده تابش خیره کننده ای ایجاد کرد، هوش مصنوعی قادر به تصحیح آن در یک نمونه نبود.

نتایج از نظر لمس و اصلاحات به اندازه تصاویر نمونه خود شرکت واضح نبود، اما با توجه به آشفتگی تاری که در آن اسکن کردیم، هنوز هم نسبتاً چشمگیر بودند:

اعتبار تصویر: سارا پرز / اسکرین شات از برنامه Reimagine

رنگ‌بندی نیز در این آزمایش‌های مختصر کار می‌کند، اگرچه این زمینه‌ای است که قبل از اینکه بتوانیم توصیه‌ای کنیم، نیاز به بررسی بیشتر دارد. (همانطور که ممکن است به خاطر داشته باشید، گوگل یک بار قول داد که یک ویژگی رنگی برای عکس های B&W در Google Photos راه اندازی کند، سپس عقب نشینی کرد و گفت هنوز جای کار داشت چون رنگ ها دقیق نبودند.)

با این حال، MyHeritage حداقل از اوایل سال 2020، زمانی که ویژگی Colorize را برای کاربران پلتفرم خود اعلام کرد، از این فناوری رنگ‌بندی استفاده کرده است. در جزئیات به اشتراک گذاشته شده با مطبوعات، ویژگی رنگ آمیزی Reimagine به عنوان ویژگی “بازیابی رنگ” توصیف شده است. یعنی سعی نمی‌کند رنگ را از عکس‌های B&W شبیه‌سازی کند، بلکه برای بازیابی رنگ‌های عکس‌های دهه‌های ۵۰ و ۶۰ که در ابتدا رنگی گرفته شده‌اند اما در طول سال‌ها محو شده‌اند، طراحی شده است.

مطالب جدید  Intuitive Machines برای اولین ماموریت ماه آماده می شود، با چالشی برای برنده شدن قرارداد ناسا روبرو می شود

این شرکت می‌گوید این تکنیک که توسط DeOldify توسعه یافته است، از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی استفاده می‌کند که توجه ویژه‌ای به جزئیات دارند و در میلیون‌ها عکس واقعی آموزش داده شده‌اند. با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است رنگ ها 100٪ دقیق نباشد.

یکی از سخنگویان شرکت توضیح داد: «این به شما این فرصت را می دهد که لحظات مورد علاقه خود را از روزهای قبل از عکاسی دیجیتال زنده کنید. با بازیابی رنگ، رنگ‌های اصلی را در چند ثانیه احیا می‌کنید و هیچ رنگی در این فرآیند حدس نمی‌زنید. به عنوان یک امتیاز، بازیابی رنگ نیز عکس ها را واضح می کند و سطح جزئیات آنها را بهبود می بخشد.

آنها خاطرنشان کردند که فناوری بازیابی رنگ نیز منحصراً توسط MyHeritage از DeOldify مجوز گرفته است.

اعتبار تصویر: سارا پرز / اسکرین شات از برنامه Reimagine

این شرکت می‌گوید که از هوش مصنوعی اخلاقی استفاده می‌کند، زیرا به عکس‌هایی که توسط هوش مصنوعی دستکاری شده‌اند واترمارک اضافه می‌کند تا از شفافیت و احترام به محتوای اصلی اطمینان حاصل کند.

برنامه جدید Reimagine برای دانلود و استفاده رایگان است اما از طریق اشتراک های هفتگی و ماهانه که دسترسی نامحدود به اسکن عکس، رنگ آمیزی، بهبود و سایر ویژگی ها را باز می کند، کسب درآمد می کند. اشتراک ماهانه 7.99 دلار است یا می توانید برای یک سال پیش پرداخت با قیمت 49.99 دلار بپردازید.

این برنامه در زمان راه اندازی به 11 زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، هلندی، دانمارکی، پرتغالی (برزیل)، سوئدی، نروژی، ایتالیایی و فنلاندی ارائه می شود. این شرکت می گوید زبان های بیشتری در آینده اضافه خواهند شد.