MNT-Halan fintech مصری 120 میلیون دلار از Apis Partners ، DisrupTech و دیگران دریافت می کند-TechCrunch

با وجود نفوذ موبایل به بیش از 90 درصد ، بیش از 70 درصد جمعیت جوان و سریع رو به رشد بالای 100 میلیون نفری مصر از نظر مالی محروم هستند.

بانکهای سنتی اغلب به دلیل قدرت هزینه یا وضعیت مالی خود از این بخش غافل می شوند و فناوری های فین تک فرصت را برای تأمین نیازهای خود غنیمت شمرده اند. یکی از این فین تک ها MNT-Halan است و امروز ، شرکتی که خود را “پیشروترین اکوسیستم فین تک مصر” توصیف می کند ، اعلام می کند که 120 میلیون دلار سرمایه گذاری بسته است.

سرمایه گذاران حامی MNT-Halan عبارتند از: شرکت های خصوصی با ارزش ویژه Apis Growth Fund II ، Development Partners International (DPI) و Lorax Capital Partners. VC هایی مانند Venture Partners ، Endeavor Catalyst و DisruptTech. آنها به شرکت هایی مانند GB Capital ، DPI ، Algebra Ventures ، Wamda ، Egypt Ventures ، Shaka VC ، Nowaisi Capital ، Unidelta ، Battery Road Digital Holdings می پیوندند که در گذشته از این شرکت حمایت کرده بودند.

در سال 2017 ، Mounir Nakhla و Ahmed Mohsen Halan را به عنوان یک برنامه سواری و تحویل خدمات دو و سه چرخه به مشتریان در مصر راه اندازی کردند. از آن زمان ، ویژگی های دیگری مانند کیف پول ، خدمات پرداخت قبض ، تجارت الکترونیکی با خرید در حال حاضر ، پرداخت بعدا (BNPL) ، وام های خرد و مصرفی را در جهت تبدیل شدن به یک برنامه فوق العاده ارائه می دهد.

سپس امسال ، MNT Investments BV مستقر در هلند با سوپر برنامه مصری قرارداد مبادله سهام را امضا کرد. این معامله برای تسریع پیشرفت هالان در زمینه پرداخت و وام ، به ویژه BNPL در مصر و منطقه MENA انجام شد.

قبل از ادغام ، MNT سهام Raseedy را به دست آورد ، اولین کیف پول دیجیتالی مستقل و قابل همکاری در مصر که دارای مجوز از بانک مرکزی خود برای پرداخت ، جمع آوری و انتقال پول به صورت دیجیتالی از طریق برنامه های تلفن همراه بود. اکنون ، به عنوان MNT-Halan ، مجوزهای مالی خرد ، مصرف کننده و نانو را نیز برای ارائه خدمات به مشاغل و مصرف کنندگان در سراسر مصر دریافت کرده است.

این شرکت یک اکوسیستم fintech ایجاد کرده است که مصرف کنندگان ، تجار و شرکت های کوچک را از طریق یک پلت فرم دیجیتالی و راه حل های پرداخت به هم متصل می کند.

MNT-Halan به عنوان وام دهنده تجاری و مصرف کننده خدمات BNPL ، وام های نانو ، تأمین مالی خرد ، وام SME ، وام حقوق و دستمزد و تامین مالی وسایل نقلیه سبک را ارائه می دهد.

در اکوسیستم پرداخت های دیجیتالی خود ، خدمات مربوط به پرداخت و جمع آوری وام ، انتقال همتا به همتا ، پرداخت حقوق و دستمزد ، حواله ها و پرداخت قبض را ارائه می دهد.

سپس در زمینه تحرک ، MNT-Halan خدمات پیک ، تحویل و حمل و نقل را ارائه می دهد.

MNT-Halan ادعا می کند که بزرگترین و سریع ترین وام دهنده مصر برای بانک های بدون بانک است. MNT-Halan با ارائه خدمات به بیش از 4 میلیون مشتری در مصر ، از جمله 1 میلیون کاربر فعال ماهانه ، بیش از 1.7 میلیارد دلار وام به 1.8 میلیون وام گیرنده از ابتدا پرداخت کرده است. این شرکت همچنین می افزاید که ماهانه 100 میلیون دلار پردازش می کند که در پنج سال گذشته 20 برابر رشد داشته است.

این سرمایه گذاری ترکیبی از سرمایه خصوصی و سرمایه گذاری است که به شرکت کمک می کند تا فناوری و محصول خود را بهبود بخشد و در عین حال به ده ها میلیون مشتری در منطقه MENA برسد.

“ما در خط مقدم انقلاب دیجیتالی در سراسر مصر قرار داریم و جمعیت بدون بانک را با فناوری خود گرد هم می آوریم. ما در مسیر جذب مشارکت مالی برای ده ها میلیون مصری هستیم. در نتیجه ، ما پتانسیل درآمد این بخش را آشکار کرده و مشارکت بیشتری را در اقتصاد ایجاد می کنیم. “

Apis Growth Fund II یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی مستقر در لندن است که در بخش مالی و زیرساخت های بازار مربوطه-دروازه های پرداخت ، سوئیچ ها و بسترهای پرداخت-در آفریقا و آسیا سرمایه گذاری های نیمه سهام انجام می دهد. MNT-Halan اولین سرمایه گذاری شاخصی است که در مصر انجام می دهد و دومین سرمایه گذاری در قاره پس از مشارکت در سرمایه گذاری 109 میلیون دلاری TymeBank در فوریه امسال است.

ماتئو استفانل و اودایان گویال ، بنیانگذاران و شرکای مدیریتی ، در بیانیه ای گفتند: “ما از سرمایه گذاری در MNT-Halan ، که اولین سرمایه گذاری ما در مصر است ، بسیار خوشحال هستیم. اعتقاد ما این است که آنها بازیگران اصلی دیجیتالی شدن بانک های بدون بانک و ارائه خدمات مالی به میلیون ها مشتری محروم در کشور خواهند بود و ما مشتاقانه منتظر همکاری با آنها برای گسترش مسیر رشد چشمگیر آنها هستیم. ما معتقدیم سابقه Mounir Nakhla ، همراه با تیم فناوری MNT-Halan و تخصص عملیاتی ، فرصت ایده آلی برای سرمایه گذاری در بخش فناوری مصر فراهم می کند. ”

طبق گزارش Crunchbase ، قبل از این خبر ، هالان به عنوان یک نهاد مستقل 26.4 میلیون دلار جمع آوری کرده بود. این سرمایه گذاری 120 میلیون دلاری یکی از بزرگترین سرمایه گذاری هایی است که در آفریقا در سال جاری انجام شده و همچنان نشان دهنده تسلط فین تک بر روی این قاره است.