Luna Display Astropad (سرانجام) با پشتیبانی ویندوز – TechCrunch ارسال می شود

Luna Display از Astropad یک محصول هوشمند است که به شما امکان می دهد از iPad خود به عنوان صفحه دوم استفاده کنید. در ابتدا تنها برای مک عرضه شد ، اما اپل محصول رقیبی را عرضه کرد و این شرکت را برای چند سال در معرض خطر قرار داد. امروزه ، برای دستگاههای ویندوز نیز موجود است و محور Astropad را برای محصول چند پلتفرم تکمیل می کند.

این که بگوییم این شرکت در عرضه محصولات خود به بازار مشکل داشته است ، کم اهمیت جلوه دادن قرن است. ما شرکت و محصول آن را در مسیر طولانی و سخت دنبال کرده ایم. این شرکت ابتدا محصول خود را حدود پنج سال پیش عرضه کرد ، سپس در سال 2018 یک ماژول بی سیم به آن اضافه کرد تا از شر سیم های مزاحم خلاص شود. هنگامی که اپل Sidecar را در سال 2019 راه اندازی کرد ، به سرعت در حال تبدیل شدن به ستاره شد و به طور موثری محصول Luna را مبهم کرد و شرکت را به حالت بحرانی فرستاد.

به اعتبار آن ، این شرکت و بنیانگذاران آن در ارائه شفافیت در ارائه خدمات در سراسر جهان خوب عمل کرده اند. هنگامی که اپل آن را در بازی خود شکست داد ، موسسان چراغ ها را روشن کردند و یک سال پیش اعلام کردند که در عوض روی محصول Windows کار می کند و توسعه محصول خود را با یک پروژه 400،000 دلاری Kickstarter تقویت می کند.

نمایش Luna

دانگل قرمز رنگ در سمت چپ کامپیوتر Luna Display است. در اینجا ، به صورت بی سیم روی iPad که به عنوان صفحه نمایش ثانویه کار می کند پرتاب می شود. اعتبار تصویر: Astropad

به عنوان بخشی از پروژه Kickstarter ، Astropad در ابتدا وعده راه اندازی مه 2021 را داد ، اما با پیشرفت اوضاع در دنیای توسعه محصول ، این شرکت و 6000 پشتیبان Kickstarter آن با تاخیرهای زیادی در طول راه مواجه شدند. مدت زیادی در راه بود ، اما آن محصول ویندوز بالاخره به همراه نسخه 5.0 Luna Display اینجا آمد. حداقل روی کاغذ ، محصول امیدوار کننده به نظر می رسد. دانگل Luna به سیستم متصل شده و با سیستم عامل های Mac یا Windows ارتباط برقرار می کند ، قفل پشتیبانی iPad را برای حرکات ، Apple Pencil و استفاده از صفحه کلیدهای خارجی باز می کند. این شرکت ادعا می کند که تاخیر تنها 16 میلی ثانیه است. به اندازه زمان تأخیر 9ms اپل برای محصول Sidecar خود خوب نیست ، اما برای اکثر موارد استفاده که نیازی به ورودی زمان واقعی ندارند به اندازه کافی سریع است. به عبارت دیگر ، انتظار نداشته باشید که کارهای طراحی سنگین یا بازی روی صفحه نمایش انجام دهید ، اما نشان دادن یک برگه Chrome یا یک سند Word کاملاً خوب عمل می کند.

این شرکت ادعا می کند که مشتریانش با پشتیبانی از ویندوز و در مجموع 8000 پیش سفارش ، به دنبال پشتیبانی بوده اند. بدون شک ، پیروان صبور و وفادار آن بسیار خوشحال خواهند شد که سرانجام می توانند از محصول مورد انتظار خود استفاده کنند.

این راه حل از چندین حالت مختلف پشتیبانی می کند – می توانید از iPad به عنوان صفحه نمایش ثانویه استفاده کنید ، می توانید از Mac دیگر (شامل تجهیزات قدیمی) به عنوان صفحه نمایش ثانویه استفاده کنید یا می توانید محصول را در “حالت بدون سر” اجرا کنید. در این پیکربندی ، می توانید از Mac یا PC خود به عنوان صفحه اصلی برای Mac دسکتاپ خود استفاده کنید – مانند Mac Mini یا Mac Pro.

برای ایجاد مجموعه نرم افزاری که راه حل را تأمین می کند ، Astropad به زبان برنامه نویسی Rust متکی بود. برای طرفداران چنین مواردی ، مدیرعامل شرکت مت رانگ ، مزایا و معایب استفاده از یک زبان نسبتاً جدید برای ساختن راه حلی با تأخیر کم را بررسی کرد.

رانگ می گوید: “با Rust ، ما یک پلتفرم قابل حمل و با کارایی بالا خواهیم داشت که می توانیم آن را به راحتی در Mac ، iOS ، Linux ، Android و Windows اجرا کنیم.” وی افزود: “این نه تنها اندازه بازار بالقوه ما را به شدت افزایش می دهد ، بلکه ما شاهد استفاده های جدید جالب بسیاری از فناوری LIQUID خود هستیم که می توانیم با پلت فرم مبتنی بر Rust خود دنبال کنیم.”

هزینه Luna Display 129 دلار است و از امروز از Astropad برای مک و ویندوز با استفاده از اتصال USB-C ، Mini DisplayPort یا HDMI در دسترس است.