Lightspeed به پلتفرم داخلی فضای کار هندی OfficeBanao با بودجه 6 میلیونی کمک می کند

OfficeBanao، یک استارت آپ هندی که یک پلت فرم فضای کاری داخلی را به مشاغل در این کشور ارائه می دهد، 6 میلیون دلار سرمایه اولیه به رهبری Lightspeed جمع آوری کرده است.

در بازار داخلی فضای کاری رقابتی هند، ارائه دهندگان سنتی مدت‌هاست که بر چشم‌انداز تسلط داشته‌اند و اغلب نیازمند سرمایه‌گذاری قابل توجهی در زمان و منابع برای مشتریان برای دستیابی به نتایج دلخواه خود هستند. علاوه بر این، بسیاری از این شرکت‌های تاسیس شده عمدتاً شرکت‌های بزرگ را هدف قرار می‌دهند، و تنها راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهند که مشتریان را به دنبال کمک شخص ثالث برای طراحی کامل فضاهای اداری جدید یا موجود خود می‌گذارد. OfficeBanao این وضعیت موجود را با سرویس جامع و انتها به انتها خود به چالش می کشد، که دارای یک فرآیند طراحی بصری تعاملی است که برای مشاغل در هر اندازه طراحی شده است – از شرکت های کوچک و متوسط ​​گرفته تا استارت آپ های جاه طلب و غول های جا افتاده.

پلتفرم استارتاپ که مقر آن در گوروگرام است، معماران، پیمانکاران، طراحان، تامین کنندگان مواد و حتی ارائه دهندگان مبلمان اداری را زیر یک چتر گرد هم می آورد و فرآیند را برای مشتریان ساده می کند. این استارت آپ با ارائه طیف متنوعی از فضاهای داخلی تجاری، تمام مراحل طراحی، تهیه و اجرا را برای پروژه هایی پوشش می دهد که از فضاهای اداری متوسط ​​12200 دلار تا طرح های گسترده 610000 دلاری و فراتر از آن را شامل می شود.

علاوه بر این، OfficeBanao از فناوری جدیدتری برای پیشبرد فرآیند طراحی داخلی برای فضاهای کاری استفاده می کند. با تسریع در انجام الزامات طراحی و ساده‌سازی عملیات، این پلتفرم نه تنها کارایی بیشتری را برای مشتریان ارائه می‌کند، بلکه تجربه یکپارچه را برای ارائه‌دهندگان خدمات تضمین می‌کند.

از لحاظ تاریخی، ارائه دهندگان فضای داخلی به ابزارهایی مانند اتوکد، 3ds Max و حتی صفحات گسترده اکسل برای مدیریت عملیات خود روی آورده اند. به گفته این استارت آپ، OfficeBanao از طریق یک مجموعه فناوری که استانداردهای صنعت را ارتقا می دهد، به آن ضربه می زند. این مجموعه دارای یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) است که جایگزین استفاده از صفحه گسترده سنتی می شود، یک لایه فناوری نوآورانه که به طور یکپارچه با اتوکد ادغام می شود تا به مشتریان دسترسی مستقیم را بدهد و یک راه حل 3 بعدی اختصاصی که قادر به پیش نمایش 10000 گزینه شگفت انگیز برای اتاق های هیئت مدیره یا فضاهای جلسه در من است. توشار میتال، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OfficeBanao در مصاحبه ای گفت.

میتال پس از گذراندن سال ها در صنعت طراحی و ساخت فضاهای کاری برای مشتریان چند ملیتی در توسعه دهنده املاک و مستغلات DLF و شرکت طراحی داخلی SKV، OfficeBanao را در ژانویه 2022 با آکشیا کومار (CTO) و دیویانشو شارما (CBO و CPO) تأسیس کرد. آنها می گویند که تجربه و دانش بنیانگذاران در مورد بازار به ایجاد مزیت رقابتی برای استارتاپ در برابر رقابت کمک کرده است.

تقاضای زیادی وجود دارد… اما تنها مشکل این است که در هیچ کجا به صورت عمودی ادغام نشده است. بنابراین، مردم این‌جا و آنجا می‌روند و راه‌حل یک‌جا نمی‌گیرند.

وی افزود: میزان شفافیتی که استارت آپ به مشتریان و زنجیره تامین خود ارائه می دهد نیز آن را از سایر بازیگران بازار متمایز می کند.

OfficeBanao در حال حاضر در بیش از 15 شهر، از جمله در برخی از شهرهای دست نخورده ردیف 2 کشور، مشتریان دارد. طی چند ماه آینده، این استارت آپ به دنبال گسترش به 25 بازار برتر است. همچنین از پلتفرم هایی مانند لینکدین و اینستاگرام برای جذب مشتریان جدید در بازارهای مختلف استفاده می کند.

این استارت‌آپ قصد دارد سرمایه‌گذاری و مشارکت سرمایه‌گذاری تمام سهام را از Lightspeed India Venture Partners به ​​کار گیرد تا تعداد کارمندان خود را از 110 نفر فعلی به 250-300 نفر تا پایان سال افزایش دهد تا یک بنیاد مستحکم مبتنی بر فناوری ایجاد کند و تقاضا را بهتر برآورده کند. .

میتال به TechCrunch گفت که OfficeBanao دارای نرخ درآمدی حدود 5 میلیون دلار در هر سه ماهه است و هر سه ماهه در حال بهبود است. این استارت آپ تا به حال همه بوت استرپ شده بود.

«OfficeBanao یک شرکت ماموریت محور است که متعهد به ایجاد تفاوت معنادار در نحوه توسعه فضاهای کاری در هند است. ما از شراکت با آنها خرسندیم و از اینکه ببینیم چگونه این بازار را متحول می کنند، هیجان زده هستیم.”

“با عمق تجربه و شبکه تامین کننده، تیم بهترین موقعیت را دارد تا تجربه غیرشفاف و پایین تر موجود را که امروزه صنعت را آزار می دهد، مختل کند. دیدن پیشرفت اولیه، مدل کسب‌وکار پایدار و مهم‌تر از همه، لذتی که مشتری ارائه کرده‌اند، دلگرم‌کننده است – و ما مشتاقانه منتظر گسترش مداوم آنها هستیم.»