Krafton یک سال پس از ممنوعیت بازی موبایل BGMI را در هند راه اندازی می کند

غول کره جنوبی Krafton روز جمعه اعلام کرد که مجوز مقامات هندی را برای از سرگیری عملیات Battlegrounds Mobile India کسب کرده است. این شرکت قصد دارد به زودی این عنوان را در بازار جنوب آسیا عرضه کند. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که دهلی نو سال گذشته بازی را مسدود کرد، کمتر از دو سال پس از ممنوعیت عرضه PUBG توسط کرافتون.

کرافتون در هفته‌های اخیر با دهلی نو تعامل داشته است و به گفته یکی از افراد آشنا با این موضوع، مجوز از سرگیری BGMI را در اوایل ماه جاری دریافت کرده است. کرافتون روز پنجشنبه به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

ما از مقامات هندی که به ما اجازه دادند تا عملیات Battlegrounds Mobile India را از سر بگیریم بسیار سپاسگزاریم. شان هیونیل سون، مدیر اجرایی Krafton هند در بیانیه‌ای گفت: ما می‌خواهیم از جامعه بازی‌های هندی خود برای حمایت و صبرشان در چند ماه گذشته تشکر کنیم.

“ما هیجان زده هستیم که اعلام کنیم Battlegrounds Mobile India به زودی برای دانلود در دسترس خواهد بود و نمی توانیم منتظر باشیم تا شما را به پلتفرم خود بازگردانیم. ما به قدرت بازی برای گرد هم آوردن افراد و ایجاد تجربیات فراموش نشدنی اعتقاد داریم. ما متعهد به ارائه محصولات و خدمات استثنایی به کاربران خود در هند و فراتر از آن هستیم و مشتاقانه منتظر ادامه سفر خود با شما هستیم.

این اقدام در زمانی صورت می‌گیرد که دهلی نو در حال بررسی لغو ممنوعیت تعدادی از برنامه‌هایی است که فکر می‌کرد به چین پیوند دارند. WSJ روز پنجشنبه گزارش داد، سرویس تجارت الکترونیک Shein همچنین قرار است با مشارکت غول خرده فروشی محلی Reliance Retail دوباره وارد هند شود.

در بحبوحه تنش ژئوپلیتیکی بین هند و چین، که در اواسط سال 2020 و در بحبوحه درگیری های مرگبار در امتداد مرز هیمالیا تشدید شد، دهلی نو در واکنش به این موضوع، بیش از 300 اپلیکیشن مرتبط با چین را ممنوع کرده است. این برنامه ها شامل Shein، PUBG، TikTok و UC Browser بودند.

Krafton عجله دارد تا هرگونه وابستگی به چین را قطع کند – قطع رابطه با غول انتشارات Tencent و انتقال به سرور Azure در هند – و PUBG را با تغییرات جزئی و نام جدیدی راه اندازی کرد: BGMI. دهلی نو در ژوئیه 2022 بازی را دوباره مسدود کرد، اما به گفته افراد آشنا، این بار بر مصرف کنندگانی که قبلاً برنامه را روی دستگاه های خود نصب کرده بودند، تأثیری نداشت.

کرافتون روز جمعه گفت: «ما می‌خواهیم از جامعه بازی‌های هندی خود برای حمایت و صبرشان در چند ماه گذشته تشکر کنیم.